По гривні на футбольний клуб «Металіст» заради порятунку

Футбол України 12 Січня, 23:02 455
По гривні на футбольний клуб «Металіст» заради порятунку
«Ми не збираємося допомагати пану Курченко утримувати клуб. Ми збираємося зберегти найцінніше, що є у нас в Харкові».

Футбольна спільнота Харківщини звернулася до вболівальників футбольного клубу «Металіст» допомогти грошима, аби врятувати дитячо-юнацьку академію та навчально-тренувальну базу клубу. Таке звернення на своїй сторінці у Фейсбуці оприлюднив колишній віце-президент Федерації футболу України, радник Харківської обласної державної адміністрації Сергій Стороженко. Нинішній власник клубу «Металіст», бізнесмен Сергій Курченко більше року як перебуває за межами України, оскільки правоохоронні органи оголосили його в міжнародний розшук (йдеться про низку кримінальних проваджень, зокрема, і про розкрадання майна державного підприємства ВАТ «Укргазвидобування»).

Футболісти і тренери «Металіста» неодноразово заявляли, що Сергій Курченко недофінансовує клуб, через що з’явилися борги із зарплати та погіршилися умови утримання спортивних інженерних споруд.

Колишній віце-президент Футбольної федерації України, соратник екс-власника футбольного клубу «Металіст» Олександра Ярославського, радник голови Харківської облдержадміністрації Сергій Стороженко від імені нинішніх і колишніх гравців «Металіста» та футбольних фанатів оприлюднив заклик про допомогу. Терміново потрібні кошти на учбовий заклад, що готує футболістів, та для відновлення роботи тренувальної бази клубу. Сергій Стороженко наголошує, що звернення про можливу допомогу грошима від охочих харків’ян врятувати клуб не означає, що за рахунок людей погашатимуть борги перед клубом бізнесмена-утікача, власника «Металіста» Сергія Курченка.

«Ми не збираємося допомагати пану Курченко утримувати клуб. Ми збираємося зберегти найцінніше, що є у нас в Харкові: це футбольну Дитячо-юнацьку академію, яку, до речі, звели під керівництвом Олександра Ярославського, і повністю реконструйовану, відбудовану Ярославським заміську тренувальну базу в селищі Високе. Якщо зникнуть ці об’єкти, футбольний клуб «Металіст» не буде вважатися професійним», – зазначив Сергій Стороженко.

Аби повністю забезпечити всі потреби Дитячо-юнацької академії, потрібно один-два мільйони гривень – Стороженко

У рамках підготовки спортивної інфраструктури «Металіста» до «Євро-2012» держава і Ярославський вклали мільйони гривень на ремонт і оснащення найсучаснішими технологіями тренувальної бази клубу та футбольної дитячої академії «Металіста». Тепер, коли Сергій Курченко переховується від українських правоохоронних органів за межами України, вочевидь, для нинішнього власника синьо-жовтих «Металіст» не в пріоритеті. Тренувальний центр у занепаді, а футбольна дитяча академія ледь виживає, говорить вболівальник футбольної команди «Металіст», підприємець Анатолій Байбаков.

«Так складається, що клуб не фінансує ні академію, ні базу. Вони зосереджені на фінансуванні головної команди «Металіст». На базі вже падає огорожа, футбольні поля засипані снігом, бо майже усі працівники, що там працювали, вже звільнилися через великі борги із зарплати, не виключено, що головна команда буде тренуватися на полях юнацької академії», – розповів один із ініціаторів звернення до харківської громадськості Анатолій Байбаков.

Сергій Стороженко пропонує кожному з харків’ян та великим бізнесменам скинутися на утримання двох футбольних закладів. Для цього відновлена діяльність Харківського обласного благодійного фонду «Відродження харківського футболу» імені Миколи Уграїцького». В 1990-х роках цей благодійний фонд збирав кошти на придбання тоді перших в Україні пластикових стільців для футбольної арени та на встановлення перших мультимедійних табло стадіону. Наразі пропонують зібрані кошти передусім направляти на утримання, тренування та участь у змаганнях футболістів із дитячої юнацької академії та на підтримку їхніх тренерів. Також підтримуватимуть «молодіжки» Ю19 та Ю21 при «Металісті». Передбачається зібрані кошти спрямувати на відновлення обладнання, що забезпечує роботу інженерних споруд футбольного стадіону на тренувальній базі клубу: йдеться про збереження унікальної гідро-системи на полі, обладнання, що стежить за якісним трав’яним газоном футбольної арени.

Ініціатори народного благодійного проекту з порятунку «Металіста» обіцяють прозорість при використанні фінансів. Вони звітуватимуть щомісяця в інтернеті та друкованих виданнях про витрачені кошти.

«Аби повністю забезпечити всі потреби Дитячо-юнацької академії, потрібно 1 мільйон, а можливо, й 2 мільйони гривень на місяць, звичайно, включно з базою. Головну команду клубу «Металіст» – футболістів і тренерів – наш фонд не буде утримувати, на то є власник Курченко, якщо він не хоче втратити клуб, то він повинен утримувати головну команду клубу», – каже Сергій Стороженко.

Радіо Свобода звернулося за коментарем до керівництва «Металісту» щодо стану клубу і чекає на відповідь.

Під зверненням, яке оприлюднив Сергій Стороженко, підписалися спортсмени і громадські діячі, зокрема: акціонери клубу Шрамко, Сидоренко, Мисиченко, славетні футболісти Бачіашвілі, Арестов, дворазовий олімпійський чемпіон Поярков тощо.

У колах фанатів «Металіста» немає одностайної позиції щодо заклику про збір коштів.

Кілька років тому харківська команда «Металіст» входила у трійку найкращих команд України та брала участь у європейських чемпіонатах, а нині клуб посідає 11-е місце в чемпіонаті України футбольного сезону 2015 – 2016 років.