Мішель Платіні: «Всю кашу заварив Блаттер, він хотів моєї крові»

Світовий футбол 13 Січня, 21:20 721
Мішель Платіні: «Всю кашу заварив Блаттер, він хотів моєї крові»
​Відсторонений від футболу президент УЄФА, поговорив із французьким виданням L'Equipe.

- Що ви пережили за ці останні тижні?

- Я - в порядку, не турбуйтеся. У житті у мене було багато випробувань, та кожен матч - випробування. Ось тільки зараз моя доля вже не в моїх руках. Не знаю, що буде. Я ніколи так багато не працював як у ці останні три місяці, час пролетів непомітно. Але в принципі жив нормально. Адже все відносно. Коли дізнаєшся, що відбулося в Баталкані (у цьому концертному залі 13 листопада терористи розстріляли 112 заручників - прим. Ред.), ФІФА і всі ці проблеми здаються такою нісенітницею. Важче довелося скоріше не мені, а моїм рідним - дуже переживають за мене, за те, що зі мною відбуваються такі несправедливості. Адже в цій справі все шито білими нитками, але такий галас підняли - от і результат. Але нічого, прорвемося. Вже років сорок, чую, що я такий сякий. Коли забивав, коли мазав, коли був лідером збірної Франції ... Хоча говорили і хороше. Завжди хтось тебе любить, хтось ненавидить. Мої недруги зараз раді, що мені зараз дістається по повній. Але я вже не хлопчик, мені шістдесят, я тертий калач.

- У вересні, коли в Цюріх прилетіла слідча бригада, зрозуміли, що над вами збираються хмари?

- Ні, я думав, приїхали просто запитати щось про Катар і Росію. Я не зробив нічого поганого, так чого панікувати!

- Ви відлучені від футболу на вісім років комітетом ФІФА з етики. Будете звертатися в апеляційну раду?

- Спочатку треба дочекатися мотивування звинувачення, а потім будемо діяти, може бути, звернуся до спортивного арбітражного суду. Є ж певна процедура, яку треба дотримуватися. Так що чекаємо, чекаємо, чекаємо ... Комітетові з етики поки було не до мотивувань - Різдвяні свята. Але вони з самого початку затягують справу. У спорті взагалі досить повільно все розслідують, але в нашому випадку їм було дуже важливо тягнути до 26 січня (останній день, коли можна виставити кандидатуру на вибори президента ФІФА).

- Будете балотуватися на пост президента ФІФА?

- Ні. Я знімаю свою кандидатуру. У мене немає ні часу, ні можливостей зустрічатися з виборцями, опонувати іншим кандидатам. Зосереджуся на захисті від цих звинувачень, хоча там вже немає ані корупції, ані фальсифікацій, взагалі нічого немає ...

- За півроку перетворитися з головного кандидата в президенти ФІФА в людину, відлученого від футболу ...

- Всю кашу заварив Блаттер, він хотів моєї крові, був проти того, щоб я перейшов у ФІФА. Він часто говорив, що я буду його останньою жертвою, але пішов на дно разом зі мною. Точно знаю, що вони копали під мене.

- Чим могли би зайнятися, якщо все-таки з вас не знімуть дискваліфікацію?

- Не знаю. Ще не думав про це. Поки всі думки про те, щоб виправити цю несправедливість. Я не боюся за своє майбутнє. Довіримося небесам.