Йєрко Леко: «Сабліч сказав чесно: «Мілевський вже не витримує колишній ритм»

Динамо Київ 15 Січня, 15:18 475
Йєрко Леко: «Сабліч сказав чесно: «Мілевський вже не витримує колишній ритм»
Екс-хавбек «Динамо» - про пророкування Дмитра Селюка, Аруну та Яя Туре, а також про Артема Мілевського.

- У «Монако» ви опинилися в одній упряжці з Яя Туре. У «Монако» він був лідером?

- Я грав із ним у центрі поля. Розповім кумедний випадок. Якось я прийшов у ресторан з друзями. За одним із столиків сидів його агент Селюк, але тоді цього я ще не знав. Привіталися, перекинулися парою стандартних фраз, після чого я його запитав, якими долями він у «Монако». Ну, він і затягнув: «А пам'ятаєш, в Україні грав Яя Туре?». Звичайно, в донецькому «Металурзі», - відповів. «Ну так от, він незабаром стане твоїм партнером. Його «Монако» купує у «Олімпіакоса». Але в «Монако» він ненадовго. Через рік він буде грати в «Барселоні». Ось побачиш!». Я подумав, що у Селюка не все в порядку з головою. А коли розговорився з Туре, то він сказав, що якщо заб'є в «Монако» більше десяти м'ячів за сезон, проявить себе, то його купить «Барселона». Купила!

- Пограли в «Монако» ви і з Аруною. За потенціалом він не поступався Туре, просто ледачий?

- На своїй хвилі. Гравець неабиякий, але зі своїми тарганами. Але не рівня Яя Туре точно. Різні полюси. У «Барселоні» ще треба заграти! Туре не склало труднощів.

Яя, до речі, теж збоку здається ледачим, але він завжди позиціонував себе як лідер і грає в такому ж дусі.

- Після «Монако» ви поїхали в маловідомий турецький «Буджаспор». Чому?

- В останній мій рік в «Монако» у принца Альбера II почалися проблеми. Він урізав бюджет, став розпродавати лідерів і зменшувати контракти гравців, що безпосередньо позначилося на результаті через рік, коли «Монако» вилетів з Ліги 1. На продаж він тоді виставив десять іноземців. Але так як у мене контракт закінчувався, то я досидів сезон, відігравши лише шість матчів. У мене була можливість залишитися у Франції, але за чотири роки, якщо чесно, Франція мені набридла. Звали і в МЛС, але відправлятися за океан не було моєю метою. Найреальніший варіант виник з «Вулверхемптоном», який увійшов до Прем'єр-ліги. Але «Монако» виставив прайс - 2,5 мільйони євро за трансфер. «Вулверхемптон» знав про тяжке становище «Монако» і розраховував, що французи знизять суму, але вони цього не зробили. А в Туреччину поїхав за протекцією Степана Томаса, хорватського захисника, який грав за «Фенербахче» і «Галатасарай». Він перейшов у цю команду і сказав, що місто Ізмір прекрасне місце для життя, а мене чекають в «Буджаспорі». Запропонували непогані гроші. Я міг повернутися в «Динамо» (Загреб) відразу, але так як майже рік не грав, не хотів виглядати перед своїми абияк. Пообіцяв керівництву загребців, що рік пограю в Туреччині, проведу три з половиною десятки матчів, наберу форму і повернуся в «Динамо». Так і вийшло.

- Ми думали, в рідному «Динамо» ви і закінчите, але ви продовжуєте грати в «Локомотиві». Що вас змушує залишатися у футболі майже в 36 років?

- Це останній мій сезон точно. У травні закінчую. В останньому турі «Локомотива» зустрінеться з «Динамо» (Загреб). Сподіваюся, до того часу «Динамо» забезпечить чемпіонство, і мені не доведеться засмучувати свій клуб (сміється). А взагалі, я вже планомірно готую себе до тренерської роботи. Незабаром вступаю на тренерські курси. Хочу отримати ліцензію УЄФА.

- «Динамо» (Загреб) виграв останні 10 чемпіонатів Хорватії. Чому «Хайдук» не може скласти конкуренцію «Динамо»?

- Тому що у них немає такого амбітного президента, як Здравко Мамич. Свого часу «Динамо» вдало продавало провідних футболістів - Модріча, Чорлуку, Едуардо. У клубу з'явилися хороші засоби для розвитку команди. Мамич успішно їх використовував. На посилення взяв кілька іноземців, паралельно став займатися вихованням своїх хлопців. «Динамо» (Загреб) тричі поспіль грало в Лізі чемпіонів, де теж заробило. Тому і чемпіон беззмінний. Такими коштами ні «Хайдук», ні будь-який інший клуб Хорватії не володіє. У «Хайдуку» чорт ногу зломить, хто там головний і хто що курирує. Різниця між «Динамо» і «Хайдуком» утворилася колосальна. «Динамо» продає гравців за 10 мільйонів, а «Хайдук» - за триста тисяч.

- Як Мілевський виглядав в «Хайдуку»? Що про нього говорили самі хорвати?

- У нього було дві травми поспіль. Він грав непогано, з технікою він на ти. Але він три матчі зіграє - і травма, відновиться - три гри і знову травма. Ось люди відразу і заговорили, що він більше не може тягнути високий рівень.

- З Саблічем обговорювали вчинок Мілевського? Вважаєте, в тій ситуації Мілевський був неправий?

- Сабліч сказав чесно: «Мілевський вже не може витримувати колишній ритм». Артем зробив помилку. Він обіцяв людям, що нічого поганого про нього більше не почують. Почули! Будь ласкавий - на вихід!

- З Мілевським коли-небудь випивали?

- Один раз. Як друг і як людина Мілевський - славний хлопець. Сподіваюся, ми ще почуємо про нього як гравця. Бажаю йому найкращого! - цитує Леко Sport.ua із посиланням на журнал «Футбол».