Вадим Євтушенко: «Треба дивитись не на назву команди, а на те, хто в ній грає»

Динамо Київ 16 Січня, 17:11 730
Вадим Євтушенко: «Треба дивитись не на назву команди, а на те, хто в ній грає»
Головний тренер «Динамо-2» — про стартовий матч на «Меморіалі Макарова», в якому його підпічні поступилися ФК «Обухів» з рахунком 1:3.

— Усі команди, які грають на область – у дуже гарній формі, проводять матчі цілий рік. Результат не дуже позитивний для нас, але ми не готові грати цим складом, який є. Гравці не зіграні. Сьогодні ми розподілили загрузку для гравців по 45 хвилин, грали два тайми різними складами. Мав великі сподівання на вдалу другу половину гри, але ми повністю його провалили.

— На даний момент результат не головний?

— Він завжди у пріоритеті, адже ми граємо з емблемою «Динамо» на грудях. Кожен матч для нас важливий. Програти можна будь-який матч, але питання в іншому – як ти його програв. До складу першого тайму в мене особливих претензій немає, до складу, який приймав участь у другому таймі, питань більш ніж достатньо.

— Виходячи з результату першого матчу, ви будете міняти стратегію на турнір? Можливо, буде якийсь «кістяк»?

— Ні, ми будемо продовжувати награвати усіх гравців, всім потрібні однакові навантаження. Надалі будуть більш імениті команди, але всі в однакових умовах. Ми налаштовуємось на перемогу в кожній грі. Але ми і розуміємо, що хлопцям по 17-18 років, їм складно грати на такому рівні. Треба дивитись не на назву команди, а на те, хто в ній грає. У «Обухова» 4 чи 5 гравців грали у Прем’єр-Лізі до цього.

— З чим була пов’язана не надто впевнена гра команди у середині сезону?

— У нас недостатній рівень конкуренції, не надто багато кваліфікованих виконавців було. Три матчі у нас пропускали два ключових футболісти, через перебір карток. Це відобразилось на нашій грі, адже у нас не дуже велика лава запасних. Сьогодні ми побачили, що молодим футболістам складно грати, треба період адаптації на більш високому рівні. Те ж саме і в чемпіонаті було. За відсутності Трубочкіна, Ісраїлова, Суареса, Браткова – це відчувалось дуже сильно.

— Що стосується трансферної політики?

— Ми дуже специфічна команда, не так формуємо свій склад, як решта. Обмін гравцями з дублем, юнацькою командою. Наразі ми допомагаємо дублю більше, ніж вони нам. За останні роки декілька провідних наших гравців пішли до молодіжної команди – Бущан, Очігава, Болденков, Яремчук, Азацький. Фактично наших кращих футболістів забирають. Для них це добре, вони потрапляють в спільну заявку з першою командою. Є перспектива при гарній грі.

У цей же час ми їх втрачаємо, поповнюємо свої редути більш молодими, яким знову потрібен час для адаптації. Ми бачимо, що ми програємо боротьбу, а якщо її не вигравати – дуже складно витримувати ті тактичні схеми, які необхідні.

— Сьогодні грало декілька гравців з юнацької команди «Динамо». Як можете прокоментувати їхню гру?

— Перспективні гравці, але видно, що їм ще складно у великому футболі, навіть проти команди, яка грає на область, були тактичні помилки. Але це їхня перша гра на такому рівні, дуже складно щось вимагати від них. Нове середовище, новий рівень. У нас сьогодні два тайми грав мікс з гравців, які не зіграні. Планували зробити так, щоб більш досвідчені зіграли з молодими, але це не дуже вдалось.

— Очігава вже остаточно у молодіжній команді?

— Так, він вже гравець «Динамо» U-21.

— Чи не претендуєте Ви на тих гравців, які повертаються з «Говерли»?

— Вони тренувались з нами. Полегенько, Чумак, Хобленко поїхали до лав збірної. Де вони будуть грати?.… Гемега не може визначитись, де йому грати. Грозний йому дзвонить, команда не збирається, але він відмовився грати на турнірі Макарова. Начебто чекає на збори з «Говерлою». Тому по цих гравцях нічого не ясно.

— У Хобленка пропозиція з «Чорноморця»…

— Напевно, у них є певні пропозиції. Зрозуміло, що їм хотілось би залишитись на рівні Прем’єр-Ліги, а не повертатись до «Динамо»-2. Подивимось, як все буде, наразі важко щось коментувати.

— Яка ситуація з травмами у команді?

— Сьогодні Дмитренко не зміг грати через травму. Ісраїлов виступає за свою збірну на Кубку Співдружності у Санкт-Петербурзі. І захворів Братков. Його нам сьогодні дійсно не вистачало.

— Вчора в клуби були розіслані варіанти формату майбутнього чемпіонату. У всіх варіантах – 12 команд. Наразі це врятує наш футбол, чи може вбити?

— Я вважаю, що у нас повинно грати 16 команд. Зараз така ситуація, коли треба врятувати наш чемпіонат. Так, тимчасово можна зіграти таку першість, але для такої країни… На Мальті 12 команд, на Кіпрі. Шкода, що ми опустились до цього рівня. Якщо ввести сильні команди Першої ліги до елітного дивізіону, вони «каші не зіпсують». Цього не треба боятися. В тих же чемпіонатах Голландії, Португалії – три топових клуби, які постійно виграють і не бояться, що буде багато команд, які їм завжди програватимуть. Неможливо, щоб у нас було 12-14 рівних команд. Так, супротив «Динамо» та «Шахтарю» буде не такий серйозний, але буде можливість зіграти молодим гравцям.

— Тут, швидше за все, грає фінансовий фактор. Не секрет, що команди Першої ліги можуть не потягнути такі витрати.

— Так, витрати збільшуються через додаткові дві команди, які будуть приймати участь у змаганнях – U-19 та U-21. Але треба думати над регламентом, як це все спростити для першолігових команд.

— Якому варіанту Ви більше віддаєте перевагу – з плей-офф, 3 кола чи 2 кола?

— Тут треба виходити з того, скільки клубів буде приймати участь. Якщо 12 – я за плей-офф, кількість ігор буде більшою. Повторюсь, я за 16, а то й за 18 команд. У нас велика країна. Можливо, буде не той рівень, але я за те, щоб була представлена якомога більша кількість регіонів.