Ван Дер Меєр: «Проблеми «Сталі» можна вирішувати»

Футбол України 16 Січня, 20:42 766
Ван Дер Меєр: «Проблеми «Сталі» можна вирішувати»
Sport Arena представляє ексклюзивне інтерв'ю з Еріком Ван Дер Меєром, яке стало для голландця першим в якості головного тренера «Сталі».

- Коли представники «Сталі» вперше зв'язалися з вами і запропонували очолити команду?

- Це було всього кілька днів тому. Я прибув в Україну 12 січня і обговорив всі деталі з керівництвом. У той день він сказав, що хотів би бачити мене головним тренером «Сталі».

- Якої були думки про український футбол, коли прийняли рішення очолити клуб?

- Не секрет, що я майже півтора року пропрацював в Україні в донецькому «Металурзі». Я бачив багато матчів різних команд. В основному «дублів» та юнацьких. Ну і всі домашні матчі «Металурга» в Прем'єр-лізі. Так що з українським футболом я знайомий.

Коли ж почався хаос на Донбасі, дуже багато гравців і тренерів поїхали звідти. Проте, мушу визнати, що футбол в країні залишився на високому рівні. Досить згадати про те, що збірна України пробилася на Євро-2016, в той час як Голландія - ні. Ось вам і приклад.

- Щось знали про «Сталь» і про інфраструктуру клубу?

- Тільки за чутками і розмовами. Я не бачив стадіону, не знаю, де будемо грати домашні матчі... Знаю, що інша інфраструктура клубу знаходиться в поганому стані, і зараз у клубу немає майже нічого.

Але все буде новим, я в цьому впевнений. Має пройти певний час, щоб зрозуміти, як все складається. На даний момент найголовнішим для мене є вивчення гравців, розробка тактики і стратегії, а далі вже буде видно.

- Зараз ви самі сказали, що у клубу є маса проблем. Чому ж погодились очолити «Сталь»?

- Я зовсім не йду від проблем, їх можна вирішувати. Добре знаю нашого президента Вардана Ісраеляна і довіряю йому. Він завжди тримає своє слово і виконує обіцянки. Він пояснив мені ситуацію, тому я знаю, куди прийшов. Моє рішення - рости і розвиватися разом з клубом. Можливо, почати з нуля і все побудувати. Це моя ціль.

- Який головний напрямок у вашій філософії?

- Номером один повинен бути клуб. Ні я, ні будь-хто інший - клуб. Це найважливіше. Потім - команда. А вже потім - кожен футболіст індивідуально. Так, у нас зібрані не найкращі гравці з України, але й далеко не найгірші. На мій погляд, ми знаходимося десь посередині.

- Який ігровий стиль ви хочете прищепити «Сталі»?

- Я дуже хочу, щоб ми грали в реалістичний футбол. На даний момент я не скажу вам щось більш конкретне, адже ще просто не знаю своїх гравців. Я бачив кілька матчів, де хлопці старалися грати від оборони, вичікували, розташовувалися вдесятьох на своїй половині поля.

Можливо, раніше це був підходящий варіант тактики. У Туреччині я зможу проаналізувати, що ми маємо на сьогоднішній день. Якщо, наприклад, я хочу грати в атакуючий футбол, але у мене для цього просто немає відповідних футболістів, то і не зможу зробити задумане. Тому потрібно все вивчити і здорово проаналізувати.