«Суркісу і Палкіну потрібно змінювати не форму чемпіонату, а зміст». Яремченко - про те, чи настане «фініта» в УПЛ

Футбол України 16 Січня, 20:57 651
«Суркісу і Палкіну потрібно змінювати не форму чемпіонату, а зміст». Яремченко - про те, чи настане «фініта» в УПЛ
Екс-наставник «Шахтаря», «Карпат» і ряду інших клубів Валерій Яремченко розкритикував український футбол і розповів про настрої у Донецьку.

Про пошуки нового формату: Не хочу чути ніяких розмов про форму наступного чемпіонату. Форма - це ще не означає зміст, - каже нам Валерій Іванович. - 8,6,5 клубів - яка різниця? Суркісу і Палкіну потрібно змінювати не форму, а зміст.

Про рівень чемпіонату: От чому вболівальники зараз не ходять на футбол? На Сході люди виживають, їм не до футболу - це зрозуміло. А на стадіонах інших міст чому порожньо? Бо немає гри і дуже мало футболістів, які її можуть показати. У часи моєї молодості, коли я грав за «Кривбас», а потім «Шахтар», ми також жили бідно, але люди при цьому під зав'язку заповнювали стадіони. Зараз же у них є можливість переглядати вдома по телевізору матчі топових європейських чемпіонатів. Там вони бачать футбол найвищого рівня і мають з чим порівняти. Порівняння це зовсім не на користь української Прем'єр-ліги, самі розумієте.

Про бідність клубів: В Україні лише два клуби, які фінансуються за всіма правилами. Це «Динамо» і «Шахтар». Всі інші - це команди-одноденки. Може в Харкові є серйозна команда? Ні. В Запоріжжі? Ні. В Ужгороді? Ні. В Одесі? «Чорноморець» більш-менш тримається на плаву. Є «Карпати». «Олександрія», кажете, нормально почувається? Я от живу за 50-60 кілометрів від Донецька - давайте ми Курахове візьмемо в Прем'єр-лігу. В Олександрії немає таких футбольних традицій, як в тому ж Запоріжжі. Але бачите, у місті стільки заводів, а ніхто зараз не хоче подбати про «Металург»...

Про оптимізм: Ви погляньте, скільки гравців покинуло «Шахтар»! Думаєте, клуб не хотів їх втримати? Але класні гравці рвуться звідси, хочуть полишити нашу країну, бо тут футбол низького рівня. І ще чимало футболістів поїде в Європу. Але це не «фініта ля комедія» для українського футболу. Просто час такий. Потрібно це пережити.

Про Донецьк: Час від часу я буваю у Донецьку. Яка там ситуація? А якою може бути ситуація? Напружена. Люди не знають, що їм робити. Розгублені.