Тун - Динамо. Анонс матчу

Динамо Київ 7 Листопада, 17:19 1680
Тун - Динамо. Анонс матчу | 19-27
Перемога «Динамо» над «Туном» в матчі двотижневої давнини, здавалося, зняла напругу навколо київської команди і її тренерського штабу...

Перемога «Динамо» над «Туном» в матчі двотижневої давнини, здавалося, зняла напругу навколо київської команди і її тренерського штабу. В тому матчі «біло-сині» не мали права на помилку і її не допустили. Найважчий етап здавався пройденим і тепер Олегові Блохіну залишалося допрацювати календарний рік так, щоб нічого в матчах з середняками українського чемпіонату не напсувати. Та слідом за натужною перемогою над «Іллічівцем» і звитягою в кубковій зустрічі в Свердловську були 0:2 в Луганську. Після цієї поразки ситуація в середині команди київського «Динамо» знову загострилася. Футболісти знову роздають інтерв’ю, в яких натякають на те, що не розуміють, чого від них вимагає тренер. Відповідно матч в Туні знову отримує забарвлення підвищеної важливості.

Ліга Європи. Груповий турнір. Група G. Четвертий тур

7 листопада. Тун. «Арена Тун»

«Тун» ШвейцаріяТун - Динамо. Анонс матчу - изображение 1 22:05 Тун - Динамо. Анонс матчу - изображение 2«Динамо» Україна

Родзинка

В останні три роки команда київського «Динамо» вкрай невдало виступає на виїзді в матчах Ліги Європи. Якщо не рахувати протистояння з Актобе в раунді плей-офф, «біло-сині» востаннє перемагали на чужому полі ще в лютому 2011-го, декласувавши з рахунком 4:1 у Стамбулі місцевий Бешикташ. З того часу «динамівці» провели в другому за значимістю клубному турнірі Старого Світу сім поєдинків на виїзді, у яких чотири рази зіграли внічию і тричі програли. Показник цілком міг покращитись в попередньому єврокубковому поєдинку у Відні. Та ведучи на «Ернст Гаппелі» 2:0, динамівці дозволили «Рапіду» зрівняти рахунок на четвертій доданій арбітром хвилині. Тепер – нова спроба. Додамо, що «Тун» виграв усі чотири домашніх поєдинки цьогорічної Ліги Європи, а єдина перемога киян у Швейцарії припадає на вересень 1982 року, коли перемогу динамівцям в Цюріху над «Ґрассхопперсом» приніс автогол Гайнц Германа на 83-й хвилині.

Історична складова

3 серпня 2005 року кияни під керівництвом Леоніда Буряка поїхали грати матч-відповідь другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів проти «Туна» до Берна. Підопічні Урса Шоненберґера проводили домашні поєдинки єврокубків саме там. 2:2 в першій грі суперників у Києві називали випадковістю. Швейцарці скромно мовчали. Коли ж прийшлося до діла, то аргументів у підопічних Леоніда Буряка виявилося не так вже й багато. Треба сказати, що мікроклімат в середині динамівського колективу тоді був доволі напруженим. Показово, що Буряк вирішив не включати до заявки на матч нападника Сергія Реброва, який хоч і поїхав до Швейцарії, але гру дивився з трибуни.

Власне, в діях киян впродовж всього того матчу не було надмірної агресії чи бажання довести несправедливість результату першої зустрічі. Швейцарці, яких влаштовувала нульова нічия, згуртовано оборонялися, наче пропонуючи суперникам робити перший крок. Та динамівц впродовж першого тайму спромоглися лише на один справді небезпечний випад, який Максим Шацьких завершив ударом повз ворота Елдіна Якуповіча. Господарі огризалися з допомогою дальніх ударів, окремі з яких ставали для Олександра Шовковського проблемою. Та динамівський капітан ґав не ловив і все що мав відбити, відбив.

Активізувалися динамівці лише під занавісу гри, коли реальність поразки стала очевидною. В заключних п’ять хвилин гарні нагоди забити втратили Валентин Белькевич та Айїла Юссуф. Удар першого метрів 13-ти після передачі від Діоґо Рінкона зліва заблокували оборонці, а нігерієць бив головою після подачі штрафного справа з району одинадцятиметрової позначки без перешкод, але постріл той вийшов кострубатим і неточним. В доданий же арбітром час господарі провели атаку лівим флангом. Леандро Вієйра навісив, а Тьяґо Бернарді влучно пробив головою. 0:1 – то була одна з найдошкульніших поразок в єврокубковій історії «Динамо». Крім Шовковського, з нинішніх динамівців у тому матчі грав Олег Гусєв, а за суперників досі виступає португальський півоборонець Нелсон Феррейра.

     

Розклади

Після поразки 0:3 у Києві «Тун» всиг провести два матчі внутрішнього чемпіонату – зіграв на виїзді 0:0 з «Санкт-Ґалленом» і переміг удома 2:1 «Цюріх». Причому остання зустріч склаладася для підопічних Урса Фішера невдало. На 55-й хвилині господарі пропустили, а перемогу вирвали завдяки двом голам Берата Садіка на 81-й та 84-й хвилинах. Садік замінював дискваліфікованого правого вінґера Крістіана Шнойвлі. Окрім нього, через перебір карток проти «Цюріха» не грали правий оборонець Бенжамін Люті та капітан команди, опорний хав Денніс Гедіґер.

Можна не сумніватися, що двоє останніх проти «Динамо» зіграють. А ось Садік переможним дублем, мабуть, заслужив право вийти зі стартових хвилин у поєдинку Ліги Європи. Взагалі, склад команди Урса Фішера вимальовується доволі чітко. Воротар – Ґійом Февра. Справа в обороні гратиме Люті, зліва – Енріко Скірінці. Невеликі запитання виникають стосовно другого поряд з Томасом Райнманом центрального оборонця. Останнім часом на цій позиції частіше можна побачити Лукаса Енкеля, хоча не здивуємося, якщо на цей раз зі стартових хвилин вийде Фульвіо Сульмоні. Пару опорних хавбеків у «Туна» зазвичай складають Гедіґер та івуарієць Секу Саноґо Жуніор. Вінґери – Садік (справа) та найкращий бомбардир команди в поточному сезоні Йосеф Мартінес. Під нападником Марко Шнойвлі треба очікувати на появу Луки Дзуффі.

Орієнтовний склад

У складі «Динамо» після провалу в Луганську можна чекати змін. Але лише теоретично. Блохін ніколи не був прихильником радикальних перестановок. Гадаємо, тренер не стане карати Олександра Шовковського за результативну помилку в матчі з «Зорею» і дасть капітанові змогу реабілітуватися в поєдинку єврокубка. В обороні все теж чітко і ясно – Даніло Сілва (справа), Євген Макаренко (зліва), Євген Хачеріді та Александар Драґовіч (у центрі). Як би погано не грав австрієць, Домаґой Віда конкурентом для нього не виглядає. До того ж не варто збувати, що до Києва Драґовіч перебрався з Базеля. З особливостями швейцарського футболу він обізнаний.

Сміємо припустити, що в опорній зоні Блохін віддасть перевагу перед Сергієм Сидорчуком Оґнєну Вукоєвічу і виставить хорвата поряд з Міґелом Велозу. Замість Оґнєна на позиції атакувального хавбека у складі киян може з’явитися Лукман Аруна, але, гадаємо, Блохін не ризикне розкривати тили зі стартових хвилин і випустить нігерійця на заміну. Під нападником Дьємерсі Мбокані, якщо не станеться нічого особливого, традиційно вийде Юнес Беланда. На флангах атаки – Жермейн Ленс (зліва) та Андрій Ярмоленко (справа), для якого то буде 50-й поєдинок у єврокубках.

Орієнтовні склади

Євген Луценко

- «Динамо» зараз перебуває в непростій ситуації, з якої треба з честю вийти. Через те матч у Туні матиме важливе значення з точки зору повернення киянами психологічної впевненості. Скільки б не було критики, футболісти мусять зібратися і продемонструвати свої найкращі риси. Правда, зовні легка перемога над «Туном» у Києві не повинна вводити в оману. Такі маленькі клуби небезпечні саме в домашніх матчах. Там їх підтримують чимало вболівальників й відповідно віддача буде особливою. Свої каверзи може приховувати поле зі штучним покриттям. Втім, гадаю, «Динамо» переможе. Невдача в Луганську не повинна вибити киян з колії. То був чистої води нефарт. Вісім чи дев’ять гольових моментів, три з яких стовідсоткові, помилка судді, який не призначив пенальті – всі ці фактори вплинули на результат. Думаю, Блохін знайде слова, щоб налаштувати підопічних належним чином. Тренер напевне розуміє, що в зустрічах проти «Ґенка» і «Рапіда» буде складніше. Безперечно, підсилить гру динамівців повернення Ярмоленка. Якщо раніше про Андрія говорили, як про людину, якій для голу потрібно моментів десять, то зараз Ярмоленко здатен витиснути максимум з мінімуму. Ставлю на результат 0:2 на користь гостей.

Ігор Кутепов

Спостерігаючи за грою киян в Луганську, ставало дуже сумно. Блохін говорив, що команда створила багато моментів. Це не виправдання, бо моменти ще треба реалізувати. В поточному сезоні реалізація у динамівців жахлива. Судячи з тих коментарів, які вдалося почути після матчу з «Зорею», моральний стан команди бажає бути кращим. Ідейє так й узагалі виглядає пригніченим. Щоправда, у мене є сподівання, що внутрішні невдачі відійдуть у бік через те, що то єврокубковий поєдинок і динамівські легіонери на цьому великому футбольному ринку захочуть себе продати. Вони розуміють, що на «Динамо» життя не закінчується, тому спробують впасти в око клубам з топ-чемпіонатів. На мій погляд, індивідуальна майстерність гравців «Динамо» в Туні має відіграти вирішальну роль і кияни цю гру все ж виграють. Позитивним моментом вважаю й повернення до складу Ярмоленка. Стосовно воротарської позиції, то, думаю, Блохін не повинен звертати уваги на помилку Шовковського в Луганську і виставити Сашка в основі. Тим паче, що то була похибка не технічного характеру, а банальний непередбачуваний відскок. Звісно, Сашко міг залишитися на місці і спокійно забрати м’яч до рук. Але то якщо думати заднім числом. Виходячи, Шовковський чинив правильно. Такі помилки іноді стаються.