Ярмоленко як генератор руху

Динамо Київ 18 Січня, 10:00 544
Ярмоленко як генератор руху
Динамо, ризикуючи втратити Ярмоленка, прощупує ґрунт на рахунок трансферу Івана Петряка.

Музику замовляє той, хто платить, а платить той, хто має кошти. Зацікавленість європейських клубів в послугах Андрія Ярмоленка розбурхує не тільки стан справ в господарстві київського «Динамо», а й увесь український трансферний ринок.

Перш за все варто пам’ятати, що диму без вогню не буває. Інформації щодо можливого переходу Ярмоленка до якогось з європейських клубів багато, і навряд чи вся вона брехлива. Власне, до англійської преси довіри немає, особливо після з'ясування нюансів. Зокрема, на днях тамтешні видання підхопили інформацію португальської А Bola, яка повідомила про факт переговорів «Арсеналу» з київським «Динамо». Найцікавіше в цій історії те, що португальське видання своїм джерелом назвало… англійську пресу. Схоже на зіпсований телефон.

Куди більше конкретики від німецької преси. За повідомленнями декількох авторитетних видань, в послугах Ярмоленка особисто зацікавлений тренер «Боруссії» Томас Тухель, який, до речі, отримав тренерську посаду в символічній збірній першої частини Бундесліги. Варіант цей бачиться дійсно реальним, якщо, крім всього іншого, зважати ще й на кадрову ситуацію в «Боруссії». Місце правого вінгера наразі належить Генріху Мхітаряну, якому більш звично виступати в центрі поля. І хоч вірменин на нерідній для себе позиції розкрився добре, Тухель бажає бачити праворуч «профільного» футболіста. Андрій Ярмоленко, відтак, додав би команді варіативності.

Річ в тому, що в контракті Андрія немає клаузули, тож «Динамо» може запросити за свого лідера будь-яку суму. Орієнтовна цифра, яка задовольняє апетит киян – тридцять мільйонів євро. Німці начебто не готові платити таку суму, але менеджмент столичної команди, очевидно, готується до «найгіршого». Принаймні, інформація щодо зацікавленості киян в послугах молодого Івана Петряка виглядає як прощупування ґрунту на випадок форс-мажору.

При живих Ярмоленку, Гонсалесу, Гусєву, Морозюку, Калітвінцеву і Мякушку потенційний трансфер Івана Петряка видається жадібним перебиранням харчами розбалуваним товстуном. А от якщо Ярмоленко піде, доцільність переїзду Петряка до столиці, на думку менеджерів «Динамо», різко зросте. Очевидно, кияни розраховують замінити Андрія Дерлісом Гонсалесом, рідним для якого є саме правий фланг. Тоді Калітвінцев та Гусєв автоматично залишаються на лаві для запасних, а зліва залишається лише один Сергій Мякушко.

Мякушко дуже талановитий, але його повернення до «Динамо» влітку 2015-го виглядало примусово-добровільною мірою для Сергія Станіславовича. 62 ігрові хвилини при нестабільній грі Гонсалеса свідчать, що Ребров апріорі не розраховував на молодого українця, повернувши його до «Динамо», очевидно, аби вберегтися від «кривих поглядів».

Для самого Петряка перехід до «Динамо» саме цього трансферного вікна навряд чи піде на користь. Не до кінця Іван розкрився у «Зорі», тож команду Юрія Вернидуба сміливо ще можна використовувати в якості платформи. Та й взагалі, Петряк стрімко і досить несподівано увірвався до основи «Зорі» (після несподіваного трансферу Дмитра Хомченовського) і ледь-ледь освоївся зі своєю значимістю. Перехід до «Динамо» породжує ризик того, що Іван від надто різкого «щастя» виб’ється з колії, або ж, що ще гірше, спіймає зіркову хворобу.

Втім, «Зоря» вже начебто й підготувалася до відходу Івана. Луганчани запросили Артема Сухоцького, який добре проявив себе на позиції лівого оборонця в «Олександрії.» Мусимо брати до уваги факт, що «Зоря» не володіє великим бюджетом і трансфери здійснює виважені і необхідні. Це, власне, відсікає розмови про те, що на кожну позицію повинні бути двоє виконавців – луганці не в змозі дозволити собі такої розкоші. Нині, - з урахуванням наявності Каменюки та Петряка, - у «Зорі» лівий фланг укомплектований повністю. А першочергового підсилення потребують позиції нападника та центрального атакувального півзахисника.

Втім, якщо припустити, що Петряк дійсно залишить команду, то запрошення Сухоцького виглядає буквально вимушеною мірою. Тоді на місці Івана може зіграти сам Артем, або ж туди здатен висунутися Микита Каменюка, тоді як Сухоцький відповідатиме за захисну зону.

Власне, якщо вірити джерелам, то наразі питання переходу Петряка впирається не у наявність / відсутність Ярмоленка, а в суму, яку «Динамо» пропонує «Зорі». За звичкою кияни намагаються отримати ласого гравця з українським паспортом за вкрай низьку суму. Не так давно в подібному ключі «Динамо» намагалося отримати лідерів полтавської «Ворскли» Євгена Селіна та Романа Безуса. Сага ця тягнулася доволі довго. Натомість, вихідні трансфери та закупівлі з-за кордону столичні останнім часом проводять вдало з точки зору менеджерської діяльності.

Незалежно від того, піде Ярмоленко чи залишиться, за діями «Динамо» на трансферному ринку слідкувати вкрай цікаво. На перший збір з командою відправилися молоді виконавці, а також повернуті з орендних відряджень футболісти, які навряд чи готові до гри на найвищому рівні. Щось підказує, що кияни ще підірвуть футбольний простір гучними придбаннями.