«Зоря» дуже ризикує, граючи на підвищення в ситуації з Петряком

Динамо Київ 19 Січня, 19:17 434
«Зоря» дуже ризикує, граючи на підвищення в ситуації з Петряком
Протягом минулого року раз у раз в пресі з'явилася інформація про фінансові проблеми луганської «Зорі», росла заборгованість по зарплаті перед футболістами.

Генеральний директор клубу Сергій Рафаїлов пояснив це тим, що практично весь бізнес власника клубу Євгена Геллера зосереджений в районі Донецького аеропорту та Дебальцеве, і внаслідок бойових дій він несе фінансові втрати.

Наприкінці 2015 року ситуація ускладнилася, і було прийнято рішення продати одного гравця, щоб погасити борги по зарплаті. В іншому випадку ряд провідних футболістів команди могли би подати заяви до КДК ФФУ і розірвати контракти з «Зорею» в односторонньому порядку.

У цьому випадку луганський клуб не зміг би отримати за них ніякої компенсації при тому, що кожен з них володіє пристойною трансферною вартістю. Сумарні втрати «Зорі» могли б скласти до 10 млн дол.

Вибір припав на півзахисника Івана Петряка, вихованця київського футболу, який дуже сильно проводить поточний сезон. Ним зацікавилося «Динамо» і зробило пропозицію у розмірі 700 тис. євро. «Зоря» висунула свою ціну - 1 млн євро.

«Динамо» пішло назустріч і підняло рівень пропозиції до запитаного рівня, проте у відповідь почалися вельми дивні дії з боку менеджменту луганчан - вони підвищили ціну.

При цьому в пресі та агентських кулуарах почали активно циркулювати чутки про нібито раптово виниклий інтерес «Шахтаря», «Дніпра» і зарубіжних клубів до Петряка.

Немає жодних доказів, що поява цієї інформації інспірована керівництвом «Зорі», проте такі збіги завжди наштовхують на певні висновки. Згадаймо попередні подібні випадки - завжди, коли «Динамо» цікавиться українським гравцем, на горизонті раптом спливає «Шахтар» ...

До чого може призвести такий розвиток подій?

Підозрюємо, що кияни можуть просто відмовитися від цього трансферу.

Переговори починалися в ситуації, коли Гусєв відмовлявся продовжувати контракт з клубом, і йшла розмова про відхід Мякушка. Крім того, слід було тримати у розумі можливий відхід Ярмоленка. Зараз всі троє на зборах, Гусєв продовжив контракт, Мякушко забиває. А крім них на флангах півзахисту також відіграють або можуть зіграти Гонсалес, Морозюк, Калітвінцев. Разом шість крайніх півзахисників.

Чи потрібен «Динамо» за надмірну суму ще один футболіст на цю позицію, яким би талановитим і обдарованим він не був? Чи потрібен він зараз, коли тренувальний збір вже в розпалі, і команда награє ігрові зв'язки без Петряка, настільки, щоб переплачувати?

Швидше за все, відповідь на ці питання буде негативною. Тим більше, що стало відомо, що Петряк тільки недавно подолав дуже серйозні проблеми зі здоров'ям. Тим більше, що «Динамо» і так пішло луганчанам назустріч у плані компенсації.

Чи стане київський клуб далі підвищувати суму своєї пропозиції? Навряд чи.

У разі відмови «Динамо», припускаємо, решта покупців тут же випаруються або ж запропонують зовсім не ті суми, на які розраховують у «Зорі». Погасити борги тоді навряд чи вдасться, клуб може втратити кращих своїх гравців, а український футбол може позбутися ще одного перспективного клубу, який реально кинув рукавичку грандам українського футболу.

Тож чи варто стояти на своєму, вести «дивні ігри» і діяти на шкоду гравцеві і своїй команді? Той же Сергій Ковалець вважає, що Петряк дозрів для переходу в «Динамо».

Динамоманія