​Опозиція Росії просить ФІФА перенести ЧС-2018

Світовий футбол 19 Січня, 22:14 574
​Опозиція Росії просить ФІФА перенести ЧС-2018
30 російських опозиціонерів звернулися до ФІФА з закликом перенести чемпіонат світу з футболу 2018 року з Росії в «іншу готову провести його країну».

Відповідний лист англійською і російською мовами опубліковано в блозі X Soviet. У разі неможливості перенести чемпіонат опозиціонери закликають національні збірні бойкотувати змагання.

У числі тих, хто підписав звернення, журналіст і правозахисник Олександр Подрабінек, поет Олександр Бившев, цивільний активіст Ілля Мясковський, політемігранти Павло Шехтман, Катерина Мальдон, Костянтин Голава, колишня фігурантка «шпигунської» справи Світлана Давидова, журналісти «Граней» Дар'я Костроміна і Олег Пшеничний.

Свій заклик опозиціонери мотивують насамперед агресією Росії проти України - захопленням Криму і війною на Донбасі та Приазов'ї. «Ця «гібридна війна» забрала життя вже понад 9000 осіб, а понад 1,4 мільйона зробила біженцями і вимушеними переселенцями», - підкреслюється в документі. Особливо підписанти згадують катастрофу малайзійського Boeing-777, збитого в липні 2014 з російського ЗРК «Бук», пише видання «grani.ru».