Сергій Макаров: «Ще рано казати про те, що формат з 12-ти команд - кінцевий»

Футбол України 20 Січня, 16:00 404
Сергій Макаров: «Ще рано казати про те, що формат з 12-ти команд - кінцевий»
Президент ПФЛ розповів кореспонденту 1927.kiev.ua про зміни у Першій та Другій лігах, а також про варіанти обміну клубами з Прем'єр-лігою.

- Зустріч пройшла у робочому форматі, багато з чого було озвучено вперше. Зокрема, пропозиція від телебачення. Гадаю, усі клуби УПЛ оцінили її як справедливу. У цьому напрямку буде продовжена робота, і клуби влаштують підсумкові цифри.

- Коли відбудеться наступна зустріч?

- Домовилися на 5 лютого. Сьогодні всі зійшлися на тому, що буде оптимальним зменшити кількість клубів до 12-ти на два сезони. Найбільше команд виступають за формат, у якому передбачено розділити клуби на дві шістки після двох кіл. Але досі немає розуміння — як прийти до цієї дванадцятки. Немає інформації від атестаційного комітета про кількість ліцензій, які будуть видані. Ще рано казати про те, що формат з 12-ти команд — кінцевий.

- Фінансовий аспект, який сьогодні озвучило телебачення, влаштував клуби?

- В основному — так. Усі висловлювались більше про те, що цей процес розподілу коштів більш прозорий та справедливий. Команди отримали приблизний розклад грошових премій, які вони отримають в залежності від підсумкового місця у турнірній таблиці. Тепер вони чітко розуміють, за що вони грають, борються.

- Чи відбудеться зміна формату у молодіжній першості?

- Це питання було підняте сьогодні, але вирішили, що на даний час воно не настільки актуальне. З молодіжною першістю встигнуть розібратися, тут би з основними командами зрозуміти все. Це питання не забуте.

- Питання щодо формату Кубка України. Чи обговорювався його формат на сьогоднішній зустрічі?

- Так, але лише поверхово. Є розуміння, що при проведенні Кубка у такому форматі, яким він є зараз, не вистачить “вікон”. Просто-напросто може не вистачити ігрових днів для проведення чемпіонату у 30 чи більше турів. Формат Кубка України буде з одного матчу, інакше — ніяк.

- Чи будуть якісь зміни у Першій та Другій лігах?

- Тут треба відштовхуватися від ситуації у Прем'єр-лізі. Спочатку елітний дивізіон зрозуміє, як він буде грати. Нас хвилює обмін командами. При формуванні формату з 12-ти клубів ми виступаємо за те, щоб мінімум один клуб Першої ліги підвищився у класі. Щоб не забували про спортивний принцип, про те, що є чемпіон. За регламентом мінімум одне місце дає право грати у Прем'єр-лізі наступного сезону.

- Велика зона вильоту. Багато про неї казали та писали, але не усі до кінця розуміють — що це таке.

- Поки що немає єдиного рішення. Усі клуби мали можливість висловитися з цього приводу. УПЛ приготувала п'ять варіантів обміну клубами з нами. Ми виступаємо за те, щоб ця зона була максимально розширена для того, щоб у нижньої шістки також був інтерес. У нас два варіанти пропозицій. Перша - одна команда вилітає напряму у Першу лігу, а 11-те та 10-те місце грають стикові матчі з 2-ю та 3-ю командами Першої ліги. Друга — дві команди вилітають, а одна грає плей-офф з нашим “бронзовим” призером. Щоб із другої шістки 3 місця були у зоні вильоту.

- Що стосується поділу очок. На чому зійшлися клуби?

- Більшість клубів за те, щоб зберігати набрані очки. Однак, на мій погляд, схема з поділом додала б вдвічі більше інтриги другому етапу. Але клуби майже одноголосно за неподільність набраних очок.

Розмовляв Олександр Ушаков