Суд заарештував акції президента «Металіста» на 2 млрд грн

Футбол України 20 Січня, 17:31 609
Суд заарештував акції президента «Металіста» на 2 млрд грн
В рамках розслідування махінацій біглого власника «Металіста» Сергія Курченка, Печерський суд Києва заарештував 80% акцій (близько 2 млрд грн) підконтрольного підприємцю «Брокбізнесбанку».

Згідно з судовими документами, клопотання про накладення арешту було подано до суду Генпрокуратурою, повідомляє Перша інстанція.

Зокрема, представники ГПУ просили про арешт акцій, які належать компаніям Анкона-торг (номінальна вартість - 252 млн грн), Хіга (252 млн грн), Айнам (252 млн грн), Алконост (252 млн грн) , Амінамі (252 млн грн), Ультрастарінвест (252 млн грн), Муйне (252 млн грн), Амадіна (252 млн грн), Східно-європейська паливно-енергетична компанія (номінальна вартість - 4 млн грн).

Відповідне клопотання було обумовлено тим, що Генеральна прокуратура здійснює досудове розслідування за підозрою Курченка в розтраті майна в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

Як йдеться у судових документах, Курченко, використовуючи підконтрольні йому Укрхарківгазпостачання-2009, Луганськпропангаз, Харків-СПБТ, Газукраїна-2009, Газукраїна-2020, Запоріжгаз-2000 і Черкаси-Газпоставка, викуповував скраплений газ за пільговими цінами, після чого розподіляв отриманий прибуток між учасниками та легалізував його через підконтрольні йому Брокбізнесбанк і РеалБанк.

Зазначається, що в подальшому заарештовані акції Курченка можуть бути конфісковані, якщо суд визнає його провину в пред'явлених злочинах.