Під час футбольних матчів поліція охоронятиме публічну безпеку поблизу стадіонів

Футбол України 21 Січня, 21:37 472
Під час футбольних матчів поліція охоронятиме публічну безпеку поблизу стадіонів
Поліцейські перебуватимуть на території спортивних споруд лише у виняткових випадках, передбачених законодавством.

Водночас, функції обслуговуючого персоналу спортивних споруд – стюардів – поліція виконувати не повинна і не буде. Про це повідомив заступник начальника управління Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Денис Мовчан.

«Минулого тижня, у четвер, керівництво Національної поліції провело зустріч з представниками ФФУ та Прем'єр-Ліги і одним із питань, які ми обговорювали, було саме залучення поліцейських до несення служби на територіях стадіонів.

Хочу відзначити, що законодавство України досить чітко розмежовує повноваження суб'єктів забезпечення громадського порядку, зокрема, стадіони та футбольні клуби відповідають за порядок на території спортивних споруд та їх трибунах. Національна поліція відповідає за правопорядок на прилеглій території, шляхах евакуації та у громадських місцях відповідних населених пунктів.

Законодавство допускає присутність правоохоронців на території стадіонів. Це може мати місце в таких випадках, якщо цього вимагає характер футбольного матчу або перебіг подій під час його проведення, в даному випадку мова йде про матчі підвищеного ступеня ризику, коли присутність правоохоронців на території стадіону дозволяє більш оперативно відреагувати на можливі нештатні ситуації.

У той же час, функції стюардів поліцейські виконувати не повинні і не будуть».