На останніх секундах поєдинку проти «Динамо», у ворота запорізького «Металурга» призначили пенальті. У воротах господарів – 16-річний юнак, який ще навіть школу не закінчив. У киян до м’яча підійшла зірка не тільки «Динамо», але й усього українського футболу – Артем Мілевський. Здавалось, переможець цієї дуелі відомий на 100%, і він явно не юнак у воротах. Однак, Коваль приніс запорізькому клубу нічию, а собі високі оцінки від журналістів, увагу скаутів грандів та хороше майбутнє.
«Я мріяв опинитися в «Динамо». Навіть коли все було на рівні чуток, читав всі новини і в глибині душі сподівався, що таки покличуть. Тепер буду доводити тренерам, що я - номер один», - Максим Коваль про свій перехід у «Динамо».
«Такий шанс, зазвичай, випадає лише раз у житті. Беручи до уваги його гру, потенціал, гадаю, особливо ніхто й не здивувався з цієї події», - Олег Лутков, екс-наставник запорізького «Металурга» про перехід Коваля до лав київського клубу.
Вже влітку наступного року саме «Динамо» підписало Максима за 4 мільйони доларів. А 17 серпня 2010 року він вперше вийшов на поле у стартовому складі. Той матч проти «Аяксу» завершився з рахунком 1:1. Однак, кияни не змогли кваліфікуватись в основний раунд Ліги чемпіонів, програвши на виїзді 2:1.
У сезоні 2012/2013 саме Коваль став основним голкіпером київського клубу. Зігравши 33 поєдинки, юний воротар пропустив 29 м’ячів. При цьому, майже половину матчів, а саме 15, провів на «нуль».
Після повернення Олександра Шовковського, Коваль зайняв місце другого воротаря команди. Але, кияни підписали Олександра Рибку, який відбув дворічну дискваліфікацію за вживання допінгу, і зовсім випав з основної обойми «Динамо».
Перехід до «Говерли» сприймався усіма аналітиками, експертами, як можливість продемонструвати тренерському штабу першої команди «Динамо» на що здатен Коваль. Однак, не надто впевнена гра вихованця запорізького футболу не допомогла йому повернутись до основного складу. Як підсумок, лише два рази у цьому сезоні Коваль потрапив до заявки команди на матч. Це сталось у першому турі, у поєдинку проти «Сталі» та у 1/16 Кубка України проти «Гірник-Спорт».
Як підсумок, оренда у данський «Оденсе» до кінця сезону 2015/2016 і ще один шанс зарекомендувати себе.
Результати виступів в «Оденсе»
Одразу після переїзду до Данії, місцева преса писала про те, що саме Коваль є одним з найперспективніших та найкращих воротарів України. Вважалось, що «Оденсе» дуже пощастило, цього не приховували і в новому клубі українця.
Дебют припав на домашній матч проти «Виборга» у 9 турі Датської Суперліги. Відстоявши на нуль, Коваль заробив позитивні оцінки і відгуки на свою адресу. Проте, вже в наступному матчі проти «Сьоннерйюск» «Оденсе» розгромно програло – 4:0.
Загалом, після півроку проведених у Данії, в активі Максима Коваля 11 матчів за «Оденсе», в яких він пропустив 21 м’яч. Лише 2 матчі провів на нуль.
Саме Коваля датська преса критикувала чи не найбільше, серед усіх гравців середняка Суперліги.
«Немає сумнівів, що у нього великий талант. Осіннючастину сезону він провів нестабільно. Подивимося, що буде навесні. Ми б хотіли, щоб він показав більш високий рівень гри», - Йеспер Хансен, спортивний директор «Оденсе» про гру Коваля.
Трансферна вартість
Під час переїзду в «Динамо», трансферна вартість молодого воротаря оцінювалась у 490 тисяч фунтів стерлінгів, за даними відомого порталу Transfermarkt. Але «Динамо» не пошкодувало 2 мільйони фунтів, чи близько 4 мільйони доларів.
У сезоні 2012/2013, який став для Коваля, напевно, найкращим у кар'єрі, його вартість виросла до 2 мільйонів фунтів. А ще через рік, у сезоні 2013/2014 вартість контракту Максима Коваля вже коштувала 4 мільйони фунтів.
Однак, через спад у грі та непопадання у обійму київського клубу сильно знизила вартість екс-гравця «Металурга» Запоріжжя. Так, перед переїздом до «Говерли» він коштував 3,15 мільйони фунтів, а після повернення – 2,8 мільйони.
На даний момент відомий портал, який спеціалізується на трансферній вартості гравців, оцінює Коваля всього лише у 280 тисяч фунтів. Перед підписанням орендного договору з датським клубом – 1,4 мільйони фунтів.
Зацікавленість інших клубів
Два роки тому, саме кандидатура Максима Коваля була на другому місці у шорт-листі каталонської «Барселони». Якби не вдалось підписати тер Штегена, то саме Коваль був би основним претендентом на те, щоб надягнути воротарський светр каталонського клубу.
У кінці минулого року почали з’являтись різні чутки з приводу майбутнього Коваля. Агент гравця Антон Астаф’єв розповів про зацікавленість у послугах гравця в Англії, зокрема, у послугах українця був зацікавлений «Евертон» та головний тренер – Роберто Мартінес.
За словами агента, «Бешикташ» розглядав можливість запрошення екс-гравця молодіжної збірної України до свого складу. Але, як стало відомо, інший український голкіпер перейшов до турецького гранду – Денис Бойко.
До речі, ще під час, коли перемовини між «Дніпром» та «Бешикташем» тільки йшли, у пресі з’явились чутки, що саме у Максимі керівництво дніпропетровського клубу бачить заміну Бойку. Повідомлялось, що розглядається варіант з орендою, а не з повним трансфером.
Також, як повідомив Астаф’єв, під час другого кола чемпіонату Данії, багато скаутів з різних клубів Європи планують приїжджати на матчі «Оденсе» задля того, аби переглянути гру Максима Коваля.
Ні для кого не секрет, що постійно перебувати у відмінній формі – неможливо. У кожного гравця бувають спади у грі, після яких йдуть підйоми. Це закон природи, якщо можна це так назвати. Будемо сподіватись, що Максиму Ковалю все вдасться і скоро ми його знову побачимо у складі національної збірної України.
Адже для того, щоб зробити два кроки вперед, інколи треба здійснити один назад.
Олександр Ушаков
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!