«Зелене світло» для системи автоматичного визначення взяття воріт

Світовий футбол 23 Січня, 10:55 294
«Зелене світло» для системи автоматичного визначення взяття воріт
Інноваційна технологія, яка допоможе арбітрам приймати вірні рішення у складних ігрових ситуаціях, почне працювати вже найближчого літа – на матчах Євро-2016.

Таке доленосне рішення було прийняте на засіданні Виконкому УЄФА, 22 січня, у штаб-квартирі європейського футболу у Ньоні.

Допомога електроніки у спорті, в якому суддівські рішення традиційно залежать від людського фактору, стала вже занадто актуальною. З кожним роком швидкості у футболі зростають, а за останні десятиліття найпопулярніша гра на планеті значно додала в динаміці. Саме тому УЄФА постійно відстежує варіанти, які можуть зробити футбол кращим, відзначив Старший офіцер УЄФА з питань суддівства та Куратор системи арбітражу в професіональному футболі України П'єрлуїджі Колліна.

За словами італійського фахівця, необхідність впровадження цієї системи розглядалася протягом останніх чотирьох років. Європейський футбольний союз проаналізував сотні матчів і зібрав інформацію з найрізноманітніших ігрових ситуацій.

«Тепер додатковим асистентам арбітра не потрібно буде фокусувати увагу на лінії воріт. Вони зможуть зосередитися виключно на ігрових епізодах в штрафному майданчику», - пояснив Колліна призначення цієї новації. В УЄФА впевнені: ця технологія поліпшить якість арбітражу футбольних матчів. І перший серйозний тест-драйв відбудеться вже на матчах фінальної частини чемпіонату Європи 2016 року у Франції. Згодом система автоматичного визначення взяття воріт буде впроваджена і в єврокубкових змаганнях - Лізі чемпіонів з сезону 2016/2017 і Лізі Європи з сезону 2017/2018.

На засіданні виконавчого комітету було ухвалено також низку інших важливих для європейського футболу рішень. Зокрема, Виконком одноголосно підтримав кандидатуру генерального секретаря УЄФА Джанні Інфантіно на виборах президента ФІФА. До речі, серед його прихильників опинилася і українська делегація на чолі з Андрієм Павелко. Натомість, дату виборів президента УЄФА не призначатимуть, допоки не вичерпаються всі апеляційні можливості Мішеля Платіні.

Наостанок, було прийнято поправку до регламенту майбутнього чемпіонату Європи у Франції, яка може безпосередньо вплинути на підготовку нашої національної команди до континентальної першості. Згідно з нею, «синьо-жовті» отримали право провести по два товариські матчі з іншими командами-учасницями за умови, що вони не потрапили до однієї групи.