Сергій Дірявка: «Це буде наш чемпіонат Європи!»

Збірна України 26 Січня, 16:19 606
Сергій Дірявка: «Це буде наш чемпіонат Європи!»
Колишній капітан збірної України прокоментував для газети «Команда» перспективи національної команди на Євро-2016.

- Сергію Георгійовичу, чого ви чекаєте від нашої збірної на Євро-2016?

- Я ніколи не любив давати прогнози, але зараз є якась внутрішня впевненість - це буде наш чемпіонат. Справа в тому, що лідери команди зараз знаходяться в самому, що називається, ігровому віці - це Андрій Ярмоленко, Євген Коноплянка, Ярослав Ракицький, Євген Хачеріді, Денис Гармаш, Сергій Рибалка, Тарас Степаненко. Я вже майже весь склад назвав!

Усім цим хлопцям, по-моєму, від 25-ти до 28-ми років, а це самий розпал кар'єри. Додайте до них досвідчених бійців - і вийде якраз те, що потрібно. А якщо ще й молодь вистрілить ...

- Які ще у нас будуть козирі?

- Безумовно, це тренерський штаб. Під шквалом божевільною критики (іноді - обгрунтованої, іноді - ні) Михайло Фоменко довів, що вміє тримати удар. Я добре знаю, як цей фахівець може готувати колектив, і думаю, що він зуміє підвести футболістів до турніру в оптимальних кондиціях.

У наставника збірної зовсім інша специфіка роботи. На підготовку до матчів у нього, як правило, три дні, не більше. А тут буде три тижні. Найголовніше, щоб хлопці не ставили свої особисті амбіції вище інтересів команди. Тоді все вийде.

Втім, не варто забувати, наскільки важливий - у футболі взагалі і на такому рівні зокрема - фактор удачі. Але я ще раз повторюся - є якесь передчуття, що це буде відмінний для нас турнір. Наша країна заслужила, щоб їй посміхнулася Фортуна.

- Свої, так би мовити, команди ми, напевно, зобов'язані обігравати, а як бути з грандами європейського футболу?

- Я з вами згоден: збірна України перебуває ніби у другому ешелоні, але якраз в плей-офф, куди ми, не сумніваюся, вийдемо, і буде багато залежати від удачі.

- Які позиції в національній команді потребують посилення? Які потрібно підтягнути компоненти?

- Не відкрию великого секрету, якщо скажу, що нам не вистачає гостроти в атаці, де багато залежить від гри Коноплянки і Ярмоленка. Я згоден з тими фахівцями, які говорять, що як тільки ці виконавці перестають підпорядковувати себе командним діям, починають тягнути ковдру на себе, наша збірна перестає виглядати монолітною...

Проблемні позиції? На мій погляд, це лівий фланг оборони. Звичайно, на окремо взятому турнірі, а він буде досить швидкоплинним, В'ячеслав Шевчук в змозі закрити бровку.

- Може, пройдемося по всіх амплуа?

- Давайте! Воротарська позиція тривоги не викликає - там є голкіпер номер один і здорова конкуренція. У центрі оборони у нас три гравці дуже хорошого рівня. Підійдуть хлопці в оптимальній формі до турніру - проблем не буде. На правій брівці - досвідчений Артем Федецький. У центральній зоні вистачає хороших руйнівників, на флангах виступають наші зірки, а ось лінія атаки трохи бентежить. Тут потрібно сподіватися на те, що всі наші форварди будуть перебувати в стані божевільної готовності і видадуть не тільки все своє вміння, але й трошки більше.

- А де знайти футболіста, який може віддати останній пас?

- Така проблема існує не тільки у нас, і вирішується вона за допомогою тактичних нюансів. Сподіваюся, що тренери збірної України її вирішать.

- Ви добре знаєте методи роботи Михайла Фоменка, під керівництвом якого виступали в ЦСКА і «Борисфені»...

- Так, адже 20 років вже минуло! Тренер, зрозуміло, поміняв свої погляди на життя. Втім, головні принципи залишилися. Вони можуть не подобатися журналістам, фахівцям, але цей прагматизм дає результат. Згадайте, як Фоменко буквально врятував відбірковий цикл ЧС-2014, а зараз вивів команду Євро-2016. Хіба це не оцінка його роботи?

Так, всі ми хочемо, щоб була кращою сама гра, але коли ти сидиш на трибуні, можна говорити що завгодно, а на лавочці зовсім інші думки...

- Але буває таке, коли потрібно і від ножа зіграти! 20 років тому Фоменко вмів ризикувати?

- Я вже забув (посміхається). Зате добре пам'ятаю, як важко було проти нас грати київському «Динамо» та іншим провідним клубам країни. Дисципліна, організація, тактична виучка - всі ці компоненти якраз і повинні допомогти збірній вдало виступити у Франції. Так, ми швидше за все будемо діяти від оборони, обережно, і поки це дає результат, засуджувати тренера ніхто не має права. Втечемо п`ять до одного в контратаку, заб'ємо два голи - і вся країна буде щаслива!