Мирон Маркевич: «Мені здається, у нинішній ситуації добре, якщо 12 клубів вдасться зібрати»

Футбол України 26 Січня, 18:12 373
Мирон Маркевич: «Мені здається, у нинішній ситуації добре, якщо 12 клубів вдасться зібрати»
Наставник «Дніпра» розповів Sport.ua про турецький збір, ставлення до трансферу Бойка та висловив свою думку про формат чемпіонату України.

- Як ви оціните перший зимовий збір «Дніпра»? Чи задоволені ви роботою?

- Першим збором в Туреччині я задоволений. По-перше, у нас були хороші умови для тренувань - поля хорошої якості, готель, тренажерний зал. В принципі, те, що на цей етап підготовки запланували, ми виконали. Подивилися і потенційних новачків, і нашу молодь. Що стосується результатів контрольних матчів, то серйозних завдань перед підопічними я не ставив. Але певну інформацію після цих ігор ми, звичайно, отримали.

- Якщо дивитися виключно на результати контрольних матчів основного складу, то складається враження, що по ходу збору команда додавала. По грі також виглядали сильнішими до кінця зборів?

- Першу гру ми проводили з командою регіональної ліги з Німеччини, яка була на ходу - у них пауза в чемпіонаті не така, як у нас. Ми ж в основному займалися на піску - і, звичайно, у швидкості поступалися супернику. Але я ніколи на перших зборах не ставлю задачу вигравати. Найголовніше - навантажити гравців, закласти фундамент фізичної підготовки. А те, як вони зіграють - це не так важливо. Але мушу сказати, що вже остання гра з «Габалою», та й матч з «Цюріхом», показали, що ми зробили крок вперед.

- Яке враження на вас справили потенційні новачки - Володимир Адамюк і Кирило Петров?

- Спочатку їм було важкувато. Але в останній грі вони зіграли в основному складі і виглядали досить непогано. Тому я б хотів, щоб вони поїхали з нами на другий збір в Іспанію - і там ми вже остаточно визначимося, чи залишаться вони в команді.

- Як ви поставилися до відходу Дениса Бойка в «Бешикташ»?

- Денис вже є гравцем турецького клубу, і мені некоректно говорити про його відхід. Єдине, мені б хотілося, щоб він грав в основному складі. Важливо, щоб він виграв конкуренцію і став номером один в «Бешикташі». Це - найважливіше для нього. Звичайно, я б хотів, щоб він залишився в «Дніпрі», але що зараз про це говорити. Час покаже, правильне рішення він прийняв чи ні.

- Нещодавно з'явилася інформація про те, що гравці «Дніпра» пригрозили керівництву клубу бойкотом, якщо не будуть погашені борги по зарплаті. Вам про це щось відомо?

- Можу сказати, що ми їдемо на другий збір до Іспанії. Що стосується якихось ультиматумів, то на цей рахунок нічого сказати не можу. Можливо, хтось здогадується про щось, от і пишуть про це.

- Одна з «гарячих» тем зимового антракту - формат чемпіонату. Яким ви його бачите?

- Мені здається, у нинішній ситуації добре, якщо 12 клубів вдасться зібрати. Тому цей формат мені бачиться оптимальним. Підтягувати когось штучно тільки для того, щоб було більше команд, мені здається, неправильно. Схема з 12-ма учасниками? Спочатку кожен грає з кожним, а потім - поділ на дві шістки.