Максим Калініченко: «Я вважаю, що має бути стільки команд, скільки можуть грати в Прем'єр-лізі»

Футбол України 26 Січня, 20:45 569
Максим Калініченко: «Я вважаю, що має бути стільки команд, скільки можуть грати в Прем'єр-лізі» | 19-27
26 січня. Цей день приніс футбольному світу не лише Жозе Моурінью, але й добре відомого кожному українському вболівальнику екс-гравця збірної України Максима Калініченка. Іменинник розповів про шанси «Динамо» й «Шахтаря» в єврокубках та збірної України на Євро-2016.

- Не можу не запитати у вас як у експерта про шанси «Динамо» і «Шахтаря» в єврокубкових матчах і в європейських турнірах в цілому в нинішньому сезоні.

- У кожному разі, українські клуби в менш виграшній позиції. Все-таки пауза в чемпіонаті не кращим чином впливає на форму. Тому складно щось прогнозувати. Звичайно, будемо вболівати, але сказати щось більш предметно можна буде ближче до матчу. У кожному разі, мені доведеться робити прогнози на ці ігри.

- Якщо просто проаналізувати суперника. Скажімо, «Манчестер Сіті». Що можна відзначити в цій команді?

- З «Сіті», звісно, грати можна. Інша справа, що рівень англійського чемпіонату відрізняється від нашого. Це потужна команда, і багато що залежатиме від того, наскільки дозволять «розбігтися» їх лідерам. Я можу виділити Компані, Туре та Агуеро. Це провідні футболісти, від яких багато залежить. Звичайно, там всі гравці небезпечні - Де Брюйне, Сілва...

- Що стосується збірної України. У фінальній частині Євро-2016 Україна потрапила не в найлегшу групу. Що можете сказати про суперників?

- Може, й добре, що з німцями перший матч граємо. Навіть якщо не зовсім вдало складеться, то буде можливість виправити ситуацію. За великим рахунком, все залежатиме від дрібниць. Звичайно, німці - явний фаворит, але не потрібно заздалегідь «складати лапки». Потрібно налаштовуватися і грати, а там, як Бог дасть.

- За рахунок чого можливо буде здолати грізних німців?

- Гра у нас непогана. Плюс українська самовіддача. Тому треба добре налаштуватися, грати у свою гру і трохи сподіватися на Фортуну. Без неї в матчах з такими суперниками, звичайно, непросто.

- У вас є великий досвід виступів за національну команду. Якщо порівняти ту команду, де ви грали, і нинішню, які зміни найбільш помітні в ігровому плані?

- Напевно, нинішня команда грає у більш комбінаційний футбол. Вона більш технічна, як на мене. Команда показує дещо інший стиль гри. Не знаю, як зараз, але в тій команді у нас все склалося, був хороший колектив, тому ми і досягли тоді того, чого досягли. Не скажу, що це якесь велике досягнення, але для нас це було непогано. Програли ми тоді майбутнім чемпіонам світу (збірній Італії на ЧС-2006 - прим. «Футбол 24»).

- Можливо, тренерський штаб збірної України поповнить ваш екс-партнер по національній команді Андрій Шевченко. Як вважаєте, чи допоможе свіжа кров нашому тренерському штабу?

- Чесно кажучи, не знаю, яку функцію Андрій буде там виконувати. У нього величезний досвід роботи з кращими тренерами світу. Можливо, він зможе поділитися якимись тактичними нюансами. Але мені здається, що Фоменко настільки досвідчений тренер, наскільки недосвідчений Андрій. Якщо вирішили - значить вирішили. Я за те, щоб команда тренерів була різнобічною. Андрій досить молодий фахівець, тому, можливо, у нього буде більш тісний контакт з футболістами у збірній. Наскільки я знаю, рішення прийнято і його потрібно поважати.

- Якщо говорити про український чемпіонат: рівень видовищності падає, команди зникають. Якої думки ви дотримуєтеся в питанні зміни формату: чи варто скорочувати кількість команд-учасників до 12, чи може навпаки - повернути 16?

- Я вважаю, що має бути стільки команд, скільки можуть грати в Прем'єр-лізі. Немає сенсу розширювати чемпіонат до 16-ти, на сьогодні. Є команди з Першої ліги, які заявляють про готовність грати, але у них теж можуть в якийсь момент закінчитися гроші, і знову доведеться думати над змінами. У сьогоднішніх реаліях навіть 12 команд - це багато. Але потрібно все-таки пробувати з 12-ма командами і сподіватися, що вони доживуть до кінця чемпіонату. Саме життя підказує, що футбол потрібно реанімувати, перебудовувати. Клуби повинні хоча б намагатися якимось чином себе утримувати. А ми маємо ситуацію, в якій клуби залежать від фінансування власників, а ті в будь-який момент можуть припинити фінансування. Так що потрібно шукати шляхи залучення грошей з інших джерел.