- При низькому рівні внутрішньої першості наші команди добре виступають у єврокубках. З чим це може бути пов'язано?
- Давайте розберемось з поняттям «добре». На даний момент ми можемо казати про те, що вдало виступають дві команди. А як відомо, для визначення рівня чемпіонату гарних результатів двох команд у єврокубках – недостатньо.
- Ви сказали про дві команди, а «Дніпро» в минулому сезоні дійшов до фіналу Ліги Європи…
- Це було минулого року. В цьому сезоні він вже не вийшов з групи. Подивимось, що з дніпропетровцями буде в наступному сезоні – на жаль, підстав для прогресу поки що аж ніяк не видно. Взагалі, епізодично майже хто завгодно може продемонструвати одноразовий, класний результат. Можливо, зірки на небі так зійшлись, карти так лягли... До того ж, в минулому сезоні ще була відчутна інерція тих років, коли було багато грошей. Команда була укомплектована, це мало якось позначитись. Ні в якому разі не хочу принижувати досягнення «Дніпра», але типова ознака майстерності – стабільність. Та, навіть якщо «Дніпро» ми теж запишемо в успішні, буде він третім – а хто далі? Яким є цей самий середній рівень, де він розташований?
- У 90-ті, коли український футбол був на ще більш низькому рівні, ніж зараз, київське «Динамо» демонструвало в Європі чудові результати. Яку роль зіграли ці досягнення в прогресі українського чемпіонату?
- -Гадаю, що свого часу Рінат Ахметов подивився на успіхи «Динамо» і захотів їх повторити. Можливо, не тільки він. Звичайно, видатна роль, коли одна команда виступає у якості локомотиву, решті хочеться бути на неї схожими. Це і є один з двигунів прогресу футболу. Якщо повернутись до теми нашого чемпіонату, то виступи однієї команди не завжди дозволяють охарактеризувати рівень внутрішньої першості.
- Наскільки наразі чемпіонату України потрібні вдалі виступи «Динамо» та «Шахтаря?
- Успіхи команд важливі завжди. Саме такі результати спонукають вболівальників йти на стадіон. Якщо вони не будуть ходити на футбол, ні про який розвиток футболу ми казати не повинні. Футбол існує виключно для вболівальників. А не для футболістів, тренерів чи президентів.
- Залежність рівня чемпіонату від кількості учасників?
- Наразі ми прив’язуємо кількість не стільки для рівня гри, скільки до рівня інтриги в чемпіонаті. До того ж, треба дивитись, хто реально в змозі відповідати рівню Прем’єр-Ліги. Там цілий комплекс факторів. Я би не казав, що після скорочення наш чемпіонат стане набагато сильнішим, але він, вважаю, буде більш цікавим та привабливим. Команди будуть ті ж самі, але вони, в більшості випадків, й надалі будуть ставати слабшими через від’їзд легіонерів.
- Та ситуація, яка була восени минулого року, коли на стадіонах майже не було вболівальників, пов’язана саме з відсутністю інтриги на полі?
- Так, це один з факторів, важливих факторів. Через дефіцит тих протистоянь, які були раніше в нашому чемпіонаті. Для чого вболівальнику йти на матч «Динамо» Київ – «Металург» Запоріжжя? Що він хоче там побачити? Як київський клуб рознесе в пух і прах свого суперника, який грає на його ж полі та за його ж рахунок? Не будемо вже вдаватися в подробиці, як «Металург» взагалі приїхав до Києва.
У когось цей матч викликає підвищений інтерес? Можливо, це буде звучати жорстоко, але футбол – це видовище, яке вимагає інтриги. А коли результат відомий ще до початку матчу… Нічого цікавого в цьому немає. Ми вже проходили це в 90-ті.
Розмовляв Олександр Ушаков
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!