Олександр Призетко: «У мене пацани рівно рік не отримували зарплату»

Футбол України 28 Січня, 17:26 714
Олександр Призетко: «У мене пацани рівно рік не отримували зарплату»
Тренер «Металіста» U-21 Олександр Призетко - про хід справ у команді.

— Що б ви порадили не тільки своїм підопічним, а й усім молодим українським футболістам з особистого досвіду? На які граблі не треба наступати, щоб стати дійсно класним гравцем?

— Вважаю, що хлопці, в першу чергу, повинні прибрати з підсвідомості таке слово, як «гроші». До 20 років це їх взагалі не повинно цікавити. Має бути футбол і ще раз футбол, вони повинні тільки працювати, підвищувати майстерність. Є, звичайно, таланти, які в 18-19 років підписують контракти, але для нас це не масове явище, а поодинокі випадки.

Я знаю багатьох агентів, яким футболісти до одного місця, їм головне заробити пристойну суму, а не якісь три копійки. Влаштують хлопця, а що з ним буде потім — їм все одно. І головне для хлопців не піддаватися повному впливу агентів, у кожного має бути своє «Я». Якщо він не хоче переходити в клуб, а агент тягне в невідомість, то не потрібно піддаватися. А виходить, багато залежать від них, і вважають: ось агент — це Бог, - цитує Призетка goldtalant.com.ua.

— У всіх ваших підопічних є агенти?

— Майже у кожного. Важко з ними розмовляти, ти їм говориш одне, а у відповідь — зовсім інше. А треба знаходитися з агентом на одній хвилі, якщо він хоче, щоб гравець прогресував, то він повинен спілкуватися і з тренером. А якщо агент просто кинув людину в команду і не підтримує з ним ніякого зв'язку, це дуже важко.

— Підсумовуючи першу половину сезону, ви похвалили своїх хлопців і зізналися, що попросили їх не розбігатися до Нового року. Вони послухалися, чи вже є перші втрати?

— Я з ними постійно на зв'язку, мені подзвонили дві людини, сказали, що у них є конкретні пропозиції. У всіх було бажання залишитися в команді, але ж потрібна стабільність. У мене пацани рівно рік не отримували зарплату. Так теж не можна. Було дано обіцянку, що з хлопцями розрахуються по заробітній платі.

— Ігор Кутєпов розповідав, що у вашій команді — лише вихованці академії «Металіста», якою він керує. Вони гідно представляли рідне місто в першій команді? Сильні хлопці?

— Думаю, що гідно. Навіть якщо зараз подивитися на турнірну таблицю, видно потенціал: нехай ми йдемо на п'ятому місці, але по забитих м'ячах ми на третьому — 32 голи. Зрозуміло, відразу всіх в першу обойму не кинеш, але при поступовому вливанні, думаю, чоловік десять могло б там реально закріпитися. Хлопці дійсно хороші, це майбутнє Харкова, в очних зустрічах ми ні в чому не поступалися лідерам нашого футболу. Єдине — їх треба зберегти, а у них є пропозиції, і це хороші пропозиції.