Ліга Парі-Матч. Досвід вищий за молодість

Футбол України 29 Січня, 14:13 518
Ліга Парі-Матч. Досвід вищий за молодість
У першій частині сезону 2015/16 Ліги Парі-Матч яскраво простежується, що успіху досягають переважно більш вікові команди.

Проводячи паралелі між кількістю використаних головними тренерами клубів ПЛ футболістів в офіційних іграх за перші 16 турів поточного турніру і середнім віком цих виконавців, можемо констатувати, що більш важливим для високого місця у турнірній таблиці є другий з цих факторів.

Найбільш стабільним був склад у «Карпат» - лише 19 гравців. Незначно відрізняються показники «Ворскли» та «Говерли» (по 22). Проте ці колективи не є наразі законодавцями мод у чемпіонаті. Так само і задіяння максимального кадрового потенціалу не є ознакою успіху або ж провалу. Зокрема, найчисельніший склад «Металурга» (30 виконавців) зараз є останнім, а другий за цим показником «Шахтар» (28) пішов на канікули першим.

Помітно промовистіше свідчать цифри про середній вік тієї чи іншої команди. У сьогоднішній четвірці найкращих клубів лише «Зоря» приблизно відповідає загальному показнику змагань, тоді як успіх «Шахтарю», «Динамо» та «Дніпру» приносять досвідчені футболісти. До речі, саме дніпропетровці у загальному списку можуть вважатись найстаршими (28 років у середньому). Втім, для колективів, які очолює Мирон Маркевич, це не є новиною.

А от серед квартету аутсайдерів тільки «Металіст» мав у своєму складі чимало гравців із великим досвідом. А його конкурентам з «Чорноморця», «Говерли» та «Металурга», можливо, саме відомих прізвищ і не вистачало, що досягнути кращих результатів. Найменша цифра віку у запоріжців (22,3 роки у середньому). Проте серед молодих учасників цих колективів присутня велика кількість перспективних виконавців, які ще неодмінно отримають можливість проявити себе в українському футболі.