Шевченко: «Для мене еталон тренера – Лобановський»

Динамо Київ 8 Листопада, 21:05 1616
Шевченко: «Для мене еталон тренера – Лобановський»
Тренерський еталон, візит на базу "Мілана" і шанси України в плей - офф ЧС- 2014 з Францією - про це та інше в інтерв'ю Андрія Шевченка.

Тренерський еталон, візит на базу "Мілана" і шанси України в плей - офф ЧС- 2014 з Францією - про це та інше в інтерв'ю Андрія Шевченка.

Екс-нападник збірної України Андрій Шевченко отримав тренерську ліцензію категорії А. По ній він вже може працювати на посаді наставника, хоча приступати до тренерської роботи найближчим часом Шевченко не збирається. Про погляди на тренерську модель, про наставників, на яких Шевченко буде рівнятися і свої найближчі плани розповів сам новоспечений володар тренерського сертифіката.

- Бути футболістом це одне, тренером зовсім інше. Перший крок до тренерства я вже зробив, успішно склав іспит і отримав категорію А і В, тому теоретично я можу вже починати тренувати, - зазначив Андрій. - Але в моїх планах, наступного року, отримати тренерську ліцензію PRO.

- Яка тренерська модель близька вам?

- Моя модель тренера близька до сучасного футболу. Сучасний футбол сьогодні вимагає, перш за все, швидкостей, це прекрасна технічна та тактична виучка футболістів. Тому, щоб вирішувати найвищі завдання на футбольному полі, неможливо користуватися тільки однією моделлю, необхідно використовувати безліч варіантів. Так що всі знання, які я отримав тут у школі, і знання, які мені дала моя двадцятирічна кар'єра, я думаю, в майбутньому мені знадобляться.

- Тренерська ліцензія А дозволяє працювати головним тренером в першій лізі або ж асистентом в прем'єр-лізі. Збираєтеся її використовувати?

- Повторюся, в моїх найближчих планах отримання ліцензії PRO, це абсолютно інша категорія, тому всі мої думки зараз пов'язані з наступною сходинкою.

- Тиждень тому вас вже бачили на тренувальній базі "Мілана", преса поширила, що дозрів помічник для наставника "россонері" Алегрі...

- Знаєте, я завжди можу приїжджати в "Мілан", як мені сказали, це мій дім. І відчуваю я там себе, як у себе вдома. Я приїжджав до цього клубу, проходив там практику, спілкувався з Аллегрі, розмовляв з Галліані, спілкувався з футболістами. Мені було дуже цікаво приїхати не в ролі гравця, а в ролі майбутнього тренера.

- Цікаво, яким ви будете тренером. Ви терпляча людина або за вдачею можете стати тренером-диктатором?

- У своїй кар'єрі я всього досяг завдяки вимогливості до себе, тому на перший план кожного футболіста я буду ставити вимогливість і професійне ставлення до справи. Людина, яка вимоглива до себе, вміє аналізувати помилки, у нього завжди є майбутнє.

- Як ви оцінюєте шанси збірної України у стикових матчах плей-офф зі збірною Франції? Чи є у нашої команди шанси пройти французів?

- Треба дивитися правді в очі, жереб для збірної України важкий. Але шанси у нашої команди є. Було дуже приємно дивитися на останні ігри збірної. Вона додає з кожною грою, тому, я вважаю, що збірна перебуває в дуже хорошій формі, дуже важливо нинішнє психологічне становище гравців. Так що у національної команди однозначно шанси є, і будемо вболівати за неї і побажаємо нашій збірній потрапити на чемпіонат світу до Бразилії.

- Де ви бачите себе тренером, в Україні чи все-таки за кордоном?

- Поки я бачу себе в наступному році серед вступивших на курси тренерів категорії PRO, а це однозначно буде проходити в Україні.

- Чи існує для вас тренерський орієнтир?

- Валерій Васильович Лобановський, от на кого я хочу рівнятися. Це людина, яка змінила мою долю, і багато зробила для мене, як тренер. Тому я його ставлю на перше місце серед всіх тренерів, з якими мені доводилося працювати. Він був відмінним психологом і тактиком, а це було дуже важливо в роботі з гравцями.

- Сьогодні можете когось виділити з європейської плеяди тренерів?

- Сьогодні у футболі працює дуже багато талановитих наставників, з якими в тому числі довелося і мені працювати. Це і Анчелотті, і той же Моурінью. Звичайно, шкода, що Алекс Фергюсон закінчив свою кар'єру. Той же Гвардіола теж великий тренер, список цих імен можна продовжувати.