Шостий білорус. Микита Корзун

Динамо Київ 2 Лютого, 09:58 728
Шостий білорус. Микита Корзун | 19-27
Football.ua розповідає про новачка київського «Динамо» Микиту Корзуна: його чудо-голи, розрив хрестоподібних зв'язок і шукає йому місце на полі.

Цей трансфер на перший погляд нагадує стару звичку наших грандів підписувати «все, що ворушиться». Центр поля у «Динамо» укріплений відмінно. Є Рибалка, Сидорчук, Гармаш, Велозу. І Петрович, про якого всі вже й забули - в умовах такої щільної конкуренції серб просто загубився. А Петрович - досвідчений футболіст з чималою кількістю матчів у єврокубках.

Але насправді доля Корзуна не виглядає такою сумною, як у серба. Тренерський штаб «Динамо» (навмисне пишу так, враховуючи величезний внесок у тактику саме іспанського помічника «Динамо» Рауля Ріанчо) у своїх схемах не користується чистими опорниками за типом Гаттузо, Давідса або покійного Андрія Гусіна. Кожен з названих у першому абзаці - в тій чи іншій мірі здатний атакувати: забивати і віддавати, а не тільки кататися на п'ятій точці, встрявати в єдиноборства.

Такий і Корзун. Він, звичайно, більше опорник, але архіви YouTube містять прекрасні відеоролики, які показують, що Корзун не тільки жорсткий, але ще й швидкий, з пасом і ударом. Ось, дивіться.

Втім, це тільки говорить про потенціал Микити. Поки ж констатуємо факт - жодного м'яча в чемпіонаті Білорусі і Лізі Європи Корзун не забив, та й асистував не багато (статистика говорить всього про три таких випадки).

Звичайно, Корзун навряд чи буде часто грати в основі у важливих матчах, але в матчах чемпіонату України, більшість з яких будуть для «Динамо» відверто прохідними, шанси отримає. Так, і чесно кажучи, в такому віці мова повинна йти не про шанси, а просто про отримання достатньої кількості ігрової практики, щоб прогресувати, а не думати над варіантами оренди в найближчій перспективі.

Станом на зараз трикутник Рибалка, Велозу, Гармаш виглядає непорушним. До того ж, на свої шанси чекають Сидорчук та Петрович.

Якщо говорити більш конкретно, то конкурувати Корзуну доведеться з Рибалкою. Все ж Велозу значно більш креативний і використовується фактично в ролі глибинного плеймейкера. Гармаш, крім свого універсалізму, ще й серце команди, що вміє в потрібний момент дати пристрасть, пожвавити гру. А ось Рибалка - майстер першого пасу, людина, яка «сидить» у цьому трикутнику глибше всіх і буде конкурентом білоруса. При цьому можна впевнено сказати - за вмінням відбирати м'яч Корзун, можливо, навіть кращий за Сергія. Але ось що стосується першого пасу, вміння змінювати вектор атаки - тут Сергій хороший, навіть якщо порівнювати з кращими європейськими зразками.

Найпростіший варіант для Корзуна отримати місце в складі - відхід Велозу. Зрозуміло, що навряд чи Мігель затримається в Києві надовго. Очевидно, він ішов би вже цієї зими, але «Динамо» пробилося в єврокубкову весну, і для Велозу це хороший шанс показати себе. Коли ж португалець піде, то першим кандидатом на його позицію буде якраз Рибалка, як людина з найкращим в команді пасом і ударом. Місце ж над четвіркою захисників в такому випадку може зайняти саме Корзун. Сидорчук не видається достатньо хорошим у відборі, а Петрович не має потрібного за рівнем першого пасу. Тому саме Корзуна буде награвати Ребров на цю позицію.

В принципі цей перехід міг відбутися і раніше. Олександр Хацкевич, коли працював з молодіжкою «Динамо», хотів його запросити, але у Микити була серйозна травма - розрив хрестоподібних зв'язок. Цілком можливо, що саме такий формат переходу оптимальний для Корзуна - він за цей рік став значно досвідченіший, погравши в груповому етапі Ліги Європи. Саме вражаючий прогрес від чистого опорника, яким був Корзун ще пару років тому, до цілком універсального центрхава переконав «Динамо» підписати його.

Всього п'ять білорусів грали в першій команді «Динамо» за час незалежних чемпіонатів: Хацкевич, Белькевич, брати Маковські і Сергій Корніленко. Але лише двоє залишили помітний слід. Микита Корзун стане шостим і, будемо сподіватися, по успішності буде змагатися з першими двома - Хацкевичем і Белькевичем.