ГПУ: Піротехніка - злочин

Динамо Київ 9 Листопада, 10:40 542
ГПУ: Піротехніка - злочин
Генпрокуратура заявляє, що встановила особи підозрюваних в організації заворушень під час матчу Україна-Сан-Марино у Львові 6 вересня.

Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит "Українських Новин".

За дорученням президента Віктора Януковича Генпрокуратура і правоохоронні органи Львівської області провели перевірку дій вболівальників під час футбольного матчу Україна - Сан-Марино.

За результатами перевірки розпочато кримінальне провадження щодо хуліганських дій вболівальників за частиною 2 статті 296 (хуліганство, вчинене групою осіб) Кримінального кодексу.

"Окремі вболівальники з причин явної неповаги до суспільства провокували безлади, які супроводжувалися особливою зухвалістю, зокрема скандуванням образливих гасел і використанням піротехнічних засобів", - підкреслюється у відповіді відомства.

ГПУ вже встановила особи деяких призвідників, на думку відомства, заворушень.

"Окремі особи встановлені, проводяться необхідні слідчі дії для встановлення інших уболівальників, які брали участь у провокуванні заворушень", - повідомляє Генпрокуратура.

Також наголошується, що досудове розслідування цього інциденту триває і знаходиться під контролем відомства.

7 жовтня Янукович доручив генеральному прокурору Віктору Пшонці до 19 жовтня дати правову оцінку діям окремих вболівальників під час матчу Україна - Сан-Марино, на які звернув увагу дисциплінарний комітет ФІФА.

Дисциплінарний комітет Міжнародної федерації футболу на засіданні 27 вересня заборонив збірній України грати на стадіоні "Арена -Львів " до закінчення відбіркового турніру на Чемпіонат світу 2018 року в Росії включно.

Дисциплінарний комітет ФІФА ухвалив своє рішення на підставі рапортів арбітра та інспектора матчу Україна - Сан-Марино , який відбувся 6 вересня у Львові, а також доповіді спостерігача організації FARE про расистські і дискримінаційні прояви.