Йожеф Сабо: «Корзуна беруть на перспективу»

Динамо Київ 5 Лютого, 13:16 634
Йожеф Сабо: «Корзуна беруть на перспективу»
Йожеф Сабо намагається розібратися в доцільності трансферу півзахисника мінського «Динамо» Микити Корзуна до київського «Динамо».

«У Корзуна ще вся кар’єра попереду. Думаю, на нього розраховують не з перших днів, а беруть на перспективу. Поки не бачу йому місця у складі, де в центрі поля висока конкуренція — є Сергій Сидорчук, Денис Гармаш, Мігел Велозу і Сергій Рибалка. Не будемо забувати і про Радослава Петровича, який також чекає свого шансу й пройшов певний етап адаптації. Проте, якщо київський клуб вирішив підписати з ним контракт, значить, недаремно це зробив, очевидно, селекційна служба й тренерський штаб «Динамо» уважно вивчили можливості білоруса, тож дали згоду на цей перехід.

Чому не звернули увагу на Євгена Чумака, інших хлопців, які виступали в «Говерлі», тих, хто випускається з академії «Динамо»? Тренери пробують різні варіанти, мабуть, молодь поки не дотягує до високого рівня. Думаю, якщо у школі з’явиться виконавець, який зможе підсилити першу команду, йому дадуть шанс. Отой же Чумак, як і інші орендовані динамівці, нічого особливого не показав у «Говерлі». Можливо, в наступному клубі розкриється яскравіше. У будь-якому випадку тренерському штабу «Динамо» видніше. Дай Бог, аби Корзун розкрився й зростав у професіональному плані.

Травма кількарічної давнини? Важливо, що хлопець переніс ушкодження передніх хрестоподібних зв’язок. Такі травми футболісти успішно заліковують і продовжують виступати без якихось протипоказань. Якби в нього були ушкоджені задні хрестоподібні зв’язки, то на кар’єрі можна було би поставити хрест. Із такою травмою людина не може викладатися й боротися на 100 відсотків, лише в лічених випадках виходить на належний рівень. Звичайно, й проблеми з передніми зв’язками не проходять безслідно, буде відчувати певний дискомфорт, адже все-таки мало місце хірургічне втручання, та, загалом, не бачу великих проблем — зробили операцію, вилікувався і грає далі.

Запросив би Валерій Лобановський футболіста з таким ушкодженням? Думаю, так. Він умів розгледіти талант, а травма, як уже зазначав, не настільки серйозна, до того ж, Корзуну всього 20 років. Це синтетика так губить футболістів. Коли очолював «Динамо», старався не пускати підопічних на синтетичні поля. Через це навіть відмовлялися від участі в Кубку Співдружності. На такому газоні великий ризик ушкодити і бокові зв’язки, і хрестоподібні, і гомілкостоп. Зараз удосконалили ці газони, але все одно вони не замінять натуральні.

Як сприймаю, що Корзун у 68 матчах на високому рівні не забив жодного м’яча? Це негативний момент. Мабуть, він грав заднього опорного, як Рибалка, який також майже не забиває, його основ­на задача — затримувати атаки противника, добре працювати у відборі й віддати перший пас. Як кажуть, відібрав-віддав. Із того, що знаю про Корзуна, у хлопця є швидкість. Можливо, Сергій Ребров зробить його універсальнішим, і він зможе допомогти команді не лише як опорний півзахисник», - цитує Сабо «Український футбол».