Петро Іванов - про новий формат УПЛ, єдиний ТБ-пул, «Сталь» та «Говерлу»

Футбол України 5 Лютого, 15:11 546
Петро Іванов - про новий формат УПЛ, єдиний ТБ-пул, «Сталь» та «Говерлу»
Генеральний директор Прем’єр-ліги повідав про підсумки засідання робочої групи щодо формату майбутнього чемпіонату України.

Нагадаємо, було вирішено, що чемпіонат України сезону 2016/17 пройде за участі 12 команд.

«Кількість учасників чемпіонату України визначається в першу чергу після проходження процедури атестації. Регламентом передбачена певна процедура ротації клубів, також закладена норма повернення до формату з 16 клубів на випадок наших успішних досягнень. Але не передбачені форс-мажорні обставини, які й змусили робочу групу зараз розглядати формат із 12 клубів. Цей формат на сьогоднішній день має реальні перспективи, він розглядається та затверджується.

Ротація стосується нового чемпіонату, і вона передбачає, що два клуби заходять до Прем᾿єр-ліги і два вилітають. На сьогоднішньому засіданні був голова Атестаційного комітету, який сказав, що 5-6 клубів Першої ліги задекларували бажання пройти атестацію за критеріями команд Прем᾿єр-ліги.

Що стосується ТБ-пулу, то не секрет, що кожен хоче заробити якомога більшу суму грошей. Але всі присутні клуби задекларували своє бажання передати права в єдиний пул. Вже після передачі цих прав вони будуть зустрічатися з телетрансляторами, щоб обговорювати можливе збільшення запропонованих сум та взагалі концепцію розподілення грошей. Але комерційні моменти будуть вирішуватися вже після проведення виборів нового президента УПЛ.

Сьогодні ж було фінальне засідання робочої групи, матеріали за результатами якого будуть направлені до клубів та будуть затверджуватися на загальних зборах. Прив᾿язки до виборів керівництва УПЛ робоча група не має.

Питання щодо дніпродзержинської «Сталі» зараз є актуальним та непростим. У переговорному процесі беруть участь усі сторони – ФФУ, Прем᾿єр-ліга та представники сторін клубу. Тому на сьогоднішній день важко сказати щось конкретне про майбутнє цієї команди. Усі футболісти, які були заявлені за «Сталь» влітку, мають повне право грати у весняній частині чемпіонату без додаткових заявок.

Що стосується «Говерли», то вона зараз знаходиться під трансферним баном ФІФА, тому заявка нових гравців цією командою неможлива», - розповів Іванов.