- Формат розглядали як основний — 12 команд із поділом на дві групи по 6 команд у кожній. Інші — не розглядали. Більшість клубів висловилися за те, щоб набрані очки після першого етапу змагань зберігались. Обмін між лігами — “два-два”, без плей-офф. Нашу пропозицію не підтримали, але це бачення клубів УПЛ. Вони висловилися майже одноголосно з цього питання.
- Казали, що більш детально розглядали молодіжну першість...
- Так, але до конкретного варіанту поки що не дійшли. Можливо, це буде реалізовано таким чином, що чемпіон серед команд U-21 буде відомий вже після першого етапу, після 22 турів. Подальші 10 турів будуть таким собі товариським турніром, паралельно з іграми Прем'єр-ліги. Можливо, якимось чином вдасться розділити другий етап. Тобто, молодіжні команди будуть їздити по своєму графіку. Як би там не було, всі нюанси, напевно, будуть узгоджуватися при остаточному вирішенні цього питання.
- На минулій зустрічі була оголошена сума від телетрансляторів - 102 мільйони гривень. Наскільки вона відповідає рівню нашого футболу на сьогоднішній день?
- Мені складно про це казати, адже я не представник Прем'єр-ліги. Дивлячись на те, що казали клуби — це велике зменшення. Але ми розуміємо, що усі команди зменшують свої витрати, бюджети, зарплати. Криза торкнулась усіх, у тому числі й телебачення. Загалом, це сприймається з розумінням.
- Ця зустріч остання перед виборами президента УПЛ?
- Так, більше зустрічей не планується. Усі матеріали, які ми напрацювали, будуть виноситися на 29 лютого.
- Тобто, вже після рішення Атестаційного комітету можна очікувати ще зустрічі?
- Напевно, так. Якщо якимось чином не буде досягнуто цієї кількості клубів, 12 команд, тоді треба буде проводити ще зустріч. Наприклад, комітет видасть 13 атестатів. На даний момент шлях зрозумілий.
- Федерація футболу України поцікавилася, чи згоден нападник “Динамо” Жуніор Мораєс грати за нашу національну збірну. Ваше ставлення до натуралізації?
- Тут важливо розуміти, що є дві сторони медалі, як і у питанні щодо ліміту. Зрозуміло, що можна провести якесь ток-шоу на телебаченні, після трьох годин якого усі сторони можуть залишитися при своєму баченні. У мене не сформувалась якась чітка і зрозуміла позиція з цього питання. Десь посередині. Я думаю, що на даному етапі, при світовій глобалізації, при тому, що народи змішуються, стало дуже легко змінювати країну проживання. Особливо це стосується футболістів, які за свій футбольний вік встигають змінити по кілька клубів з різних країн світу.
Гадаю, що на сьогоднішній день це питання не надто гостро стоїть, як кілька років тому. До того ж, в історії збірної України вже були приклади натуралізації. Так, ці хлопці були з близьких нам закордонних країн — Білорусь, Росія, Сербія. Однак, був і Едмар, така собі “перша ластівка”. Врешті-решт, перед збірною стоїть чітка задача — вдало виступити на Євро. Якщо для реалізації цієї задачі необхідно точково підсилити наш склад такими хлопцями — не думаю, що це надто сильно вдарить по патріотичних почуттях українців.
Розмовляв Олександр Ушаков
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!