Артем Франков: «Не зовсім правильно відмовлятися від натуралізації Тайсона і Даніло Сілви без обговорення»

Динамо Київ 5 Лютого, 17:31 660
Артем Франков: «Не зовсім правильно відмовлятися від натуралізації Тайсона і Даніло Сілви без обговорення»
Головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков після третього засідання робочої групи з питань формату наступного чемпіонату України відповів на питання журналіста 1927.kiev.ua.

— Це була вже третя робоча група, тому рівень напрацювання робочих матеріалів був набагато кращим. В принципі, усі зі своїми позиціями давно визначились. Обговорювались більше технічні моменти. Нічого принципового: 12 команд, поділ на дві групи по 6 команд, зона вильоту «два+два». Далі – комерційні питання, і питання, яким чином ми назбираємо 12 команд. Чекаємо кінця березня – початку квітня, коли будуть атестувати клуби УПЛ та Першої ліги.

— Ви підтримуєте формат обміну «два+два»?

— Мені здавалось, що ідея з плей-офф є більш вдалою. Однак, на думку Прем’єр-Ліги, ця ідея не знаходить свого вираження. Чому? Тому що УПЛ вважає, що вони на голову вищі за Першу лігу. Як в інфраструктурному плані, так і в спортивному. Я не знаю, наскільки це справедливо, було б цікаво це перевірити. Саме тому схема «один+два» мені здавалась найбільш симпатичною. При такій схемі одна команда вилітає напряму, а дві – грають стикові матчі.

— Фінансова сторона, яка була озвучена телебаченням, відповідає рівню українського футболу на сьогодні?

— Думаю, що навіть переважає. Питання ще й у реальних можливостях ринку, скільки «ходить» грошей. На даний момент телебачення займається спонсорством футболу. Ми повинні розуміти, які реальні можливості у телевізійників продати рекламу під трансляції чемпіонату України. Ці можливості набагато нижчі від тих, які вони наразі готові заплатити. Ще й враховуючи те, що ринок реклами на телебаченні впав у п'ять разів.

— Фінансове благополуччя клубу – гарантія його успіху?

— Ні, це не гарантія. Ще важливо, який менеджмент. Будь-які гроші треба вміти витратити. Не буду говорити назву клубу. У 2011 році були гарні фінансові можливості, бюджет. Він їх витратив на легіонерів, щоб, зрештою, через суди ці гроші у нього відібрали. І це замість того, аби відремонтувати свій стадіон, який знаходився у жахливому стані, а після ремонту «привів» би глядачів на стадіон. Хлопці, приводьте до ладу інфраструктуру. Ось це і є менеджмент. До того ж, якщо ви привозите футболістів, даєте їм величезні гроші, а вони вам нічого не повертають, у спортивному плані – це питання до вас. Вони не винні у тому, що їм дали такі гроші, вони радісно за них схопилися, а потім поїхали собі, забули про це. Це їх право. А питання виникає до тих, хто це зробив. Взагалі, я вважаю, що у будь-якого шкідливого вчинку є прізвище, ім’я, по-батькові.

— У Жуніора Мораєса ФФУ поцікавилась, чи не проти він виступати за збірну України. Ваше ставлення до натуралізації?

— Я відношусь позитивно до цього. Так, не треба кожного хорошого футболіста «робити» українцем і гравцем збірної. Однак рішення приймаю не я, а тренер національної команди. Я вважаю, що відмова від послуг Тайсона і Даніло Сілви, навіть не обговорюючи це питання – не зовсім правильно.

— Як Вам трансферна кампанія «Динамо»?

— Це про щось та й каже. Давайте бачити хороше. Це не те, що у нас змінився трансферний вектор, що ми не підписуємо гравців за гроші. Це каже про укомплектованість команди. Була можливість взяти молодого і перспективного Микиту Корзуна, подивитись, чи стане він «другим Хацкевичем». Була можливість дати шанс Яковенку, Федорчуку. Гадаю, це відносно невеликі витрати. Це позитивний хід, а вийде чи ні – питання інше. Загалом, «Динамо» не відчувало необхідності сильно підсилюватись. Якби пішов Ярмоленко – інша справа. Фактично, київський клуб розвантажував склад, фінансовий ростер, платіжну відомість. І при цьому «Динамо» зуміло дати Кравцю новий шанс, новий виклик. Дай Бог, щоб він приїхав до нас на ЄВРО гравцем нового рівня.

Розмовляв Олександр Ушаков