— Це була вже третя робоча група, тому рівень напрацювання робочих матеріалів був набагато кращим. В принципі, усі зі своїми позиціями давно визначились. Обговорювались більше технічні моменти. Нічого принципового: 12 команд, поділ на дві групи по 6 команд, зона вильоту «два+два». Далі – комерційні питання, і питання, яким чином ми назбираємо 12 команд. Чекаємо кінця березня – початку квітня, коли будуть атестувати клуби УПЛ та Першої ліги.
— Ви підтримуєте формат обміну «два+два»?
— Мені здавалось, що ідея з плей-офф є більш вдалою. Однак, на думку Прем’єр-Ліги, ця ідея не знаходить свого вираження. Чому? Тому що УПЛ вважає, що вони на голову вищі за Першу лігу. Як в інфраструктурному плані, так і в спортивному. Я не знаю, наскільки це справедливо, було б цікаво це перевірити. Саме тому схема «один+два» мені здавалась найбільш симпатичною. При такій схемі одна команда вилітає напряму, а дві – грають стикові матчі.
— Фінансова сторона, яка була озвучена телебаченням, відповідає рівню українського футболу на сьогодні?
— Думаю, що навіть переважає. Питання ще й у реальних можливостях ринку, скільки «ходить» грошей. На даний момент телебачення займається спонсорством футболу. Ми повинні розуміти, які реальні можливості у телевізійників продати рекламу під трансляції чемпіонату України. Ці можливості набагато нижчі від тих, які вони наразі готові заплатити. Ще й враховуючи те, що ринок реклами на телебаченні впав у п'ять разів.
— Фінансове благополуччя клубу – гарантія його успіху?
— Ні, це не гарантія. Ще важливо, який менеджмент. Будь-які гроші треба вміти витратити. Не буду говорити назву клубу. У 2011 році були гарні фінансові можливості, бюджет. Він їх витратив на легіонерів, щоб, зрештою, через суди ці гроші у нього відібрали. І це замість того, аби відремонтувати свій стадіон, який знаходився у жахливому стані, а після ремонту «привів» би глядачів на стадіон. Хлопці, приводьте до ладу інфраструктуру. Ось це і є менеджмент. До того ж, якщо ви привозите футболістів, даєте їм величезні гроші, а вони вам нічого не повертають, у спортивному плані – це питання до вас. Вони не винні у тому, що їм дали такі гроші, вони радісно за них схопилися, а потім поїхали собі, забули про це. Це їх право. А питання виникає до тих, хто це зробив. Взагалі, я вважаю, що у будь-якого шкідливого вчинку є прізвище, ім’я, по-батькові.
— У Жуніора Мораєса ФФУ поцікавилась, чи не проти він виступати за збірну України. Ваше ставлення до натуралізації?
— Я відношусь позитивно до цього. Так, не треба кожного хорошого футболіста «робити» українцем і гравцем збірної. Однак рішення приймаю не я, а тренер національної команди. Я вважаю, що відмова від послуг Тайсона і Даніло Сілви, навіть не обговорюючи це питання – не зовсім правильно.
— Як Вам трансферна кампанія «Динамо»?
— Це про щось та й каже. Давайте бачити хороше. Це не те, що у нас змінився трансферний вектор, що ми не підписуємо гравців за гроші. Це каже про укомплектованість команди. Була можливість взяти молодого і перспективного Микиту Корзуна, подивитись, чи стане він «другим Хацкевичем». Була можливість дати шанс Яковенку, Федорчуку. Гадаю, це відносно невеликі витрати. Це позитивний хід, а вийде чи ні – питання інше. Загалом, «Динамо» не відчувало необхідності сильно підсилюватись. Якби пішов Ярмоленко – інша справа. Фактично, київський клуб розвантажував склад, фінансовий ростер, платіжну відомість. І при цьому «Динамо» зуміло дати Кравцю новий шанс, новий виклик. Дай Бог, щоб він приїхав до нас на ЄВРО гравцем нового рівня.
Розмовляв Олександр Ушаков
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!