Денисов: «Новий президент УПЛ повинен провести тендер між телетрансляторами, також ми можемо подати спільну заявку»

Футбол України 5 Лютого, 19:37 775
Денисов: «Новий президент УПЛ повинен провести тендер між телетрансляторами, також ми можемо подати спільну заявку»
Директор телеканалів «Футбол 1» / «Футбол 2» Олександр Денисов поділився підсумками 3-го засідання робочої групи по формату чемпіонату УПЛ і розповів про можливі зміни в механізмі розподілу коштів від телетрансляцій між клубами.

- Після другого засідання робочої групи деякі клуби висловлювали невдоволення механізмом розподілу коштів від телетрансляторів...

- Як такого невдоволення не було. Питання стосувалося можливого збільшення процентної ставки за участь, так званого перфоманс-бонусу (надається клубу за участь у чемпіонаті та виплачується у вигляді фіксованої суми, - прим. «Футбол 24») з 30% до 50% і так далі. Ми, в принципі, готові це обговорювати. Можливо, не 30, а 40 або 45%. Одні клуби хочуть, щоб залишилося 30%, «Олександрія», наприклад. Їм цікаво набирати очки, займати високе місце. Якісь клуби хочуть за рахунок першого платежу отримати більше коштів на операційні витрати.

У кожного клубу є своя позиція, в залежності від економічної складової. Але це аж ніяк не означає, що є конфлікт між телетрансляторами і клубами. Це робочий процес. Сьогодні не обговорювалися питання в стилі «нам дали мало, дайте більше». Я від імені телетрансляторів заявив, що ми свою позицію вже представили на минулій зустрічі, показали своє бачення, в тому числі, фінансову складову нашої пропозиції.

- Які заплановано подальші кроки?

- По-перше, ми чекаємо від Прем'єр-ліги, що буде затверджено формат 12-ти команд з розбивкою на дві 6-ки з двома плей-офф - дві команди заходять з Першої ліги, дві вибувають з Прем'єр-ліги. По-друге, 29-го лютого - день, коли визначиться новий керівник Прем'єр-ліги. Хто ним буде, ми поки не знаємо, оскільки і кандидатів на сьогоднішній день немає.

Ми вважаємо, що цей новий керівник повинен запропонувати клубам скинути всі права (телевізійні, комерційні і т.д.) в єдиний пакет і виставити його на ринок, провести тендер між телетрансляторами. Ми можемо подати і спільну заявку на придбання цих прав, і ось таким чином ми будемо рухатися. Але, перш за все, потрібно зробити два перші кроки - формат 12-ти команд і вибір керівника Прем'єр-ліги.

Клубам на зборах було запропоновано йти в єдиний пул, і більшість з присутніх сьогодні сказали, що це розумно і правильно з комерційної та маркетингової точки зору. Але ми розуміємо, що рішення буде прийматися власниками клубів, а як там буде - вже будемо чекати новин.