​Віктор Скрипник: «Поспілкуюся із задоволенням із Кравцем і Тащи»

Футбол України 7 Лютого, 21:52 723
​Віктор Скрипник: «Поспілкуюся із задоволенням із Кравцем і Тащи»
Наставник «Вердера» Віктор Скрипник розповів про українців в Німеччині та оцінив шанси нашої збірної перемогти Бундестім.

- За збігом обставин одним із конкурентів «Вердера» у боротьбі за виживання є «Штутгарт» інших українців – Кравця і Тащи. Чи знайомі з цими хлопцями?

- Я з ними не знайомий. Але, сподіваюся, познайомлюсь, коли гратимемо із «Штутгартом». Поспілкуюся із задоволенням. За кого вболіватимуть українці? Я не знаю (Усміхається). Хтось вболіває за «Штутгарт», хтось – за «Вердер». Головне – щоб не було ворожнечі, якихось неприємних ситуацій. Футбольне життя – це якраз те, що зараз важливо для українського народу, щоб трохи відволіктися від проблем, які існують.

- Зараз відбувається безпрецедентний виїзд українських футболістів в іноземні чемпіонати. Якщо б у вас була така можливість, кого б запросили у «Вердер»?

- Не називатиму імен, але звичайно, що є цікаві гравці, які вже грають за кордоном або збираються туди виїхати. Я вже пояснював: у нас не такий клуб, який може дозволити собі мільйонні витрати чи покупки. В Україні виступають серйозні гравці, які, зважаючи на скрутну ситуацію, продовжують кар’єру в хороших чемпіонатах. Якщо колись у мене з’явиться така можливість і все зійдеться, то буду тільки радий тому, що українець гратиме у «Вердері».

- Періодично в українських ЗМІ ваше прізвище згадується в контексті претендента на посаду головного тренера збірної України. Чи хотілося б вам коли-небудь попрацювати з українською збірною?

- Вважаю, що розмовляти зараз про посаду, яка зайнята іншою людиною, - неетично. Ніхто не знає, що буде завтра, а ми загадуємо про такі справи… В Україні достатньо хороших, талановитих тренерів, які можуть займати цю посаду. Зокрема, молоді тренери, такі, як Андрій Шевченко – це приклад, коли можна спокійно довіряти команду. В той же час мені подобається, як працює Фоменко. Належить терпляче ставитися до тих змін і подій, які у нас є. Ми вийшли на чемпіонат Європи – потрібно подивитися, як там зіграємо. А раптом ми там так зіграємо, що не захочемо прощатися з Фоменком? Тому, повторюся, трішки неетично зараз говорити про наступного тренера збірної України.

- Сьогоднішня Бундестім – далека від тієї команди, яка здобула титул чемпіона світу-2014. Чи згідні ви з думкою, що зараз можна грати проти німців і відбирати у них очки на Євро-2016?

- Я завжди кажу, що грати можна з усіма. Просто всі знають німців. Вони, коли потрібно, коли великий турнір (чемпіонати Європи і світу) – тоді й виводять себе на пік форми. Зараз вони пройшли відбірковий турнір – погано чи добре – але потрапили на чемпіонат. Тобто, завдання виконали. Німецькі вболівальники хочуть, щоб їх команда завжди виблискувала, але спеціалісти розуміють, що коли ти чемпіон світу – це в підсвідомості. Відповідно, ти не те щоб себе беріг, але спокійніше ставишся до подій, які тебе очікують. А от коли потрібно буде, коли запахне якимось титулом, коли треба себе пересилити, - збірна Німеччини виходитиме на пік форми і буде такою ж грізною силою, як на чемпіонаті світу.

Олег Бабій