Мінус чотири: хто гратиме в наступному сезоні Прем'єр-ліги

Футбол України 8 Лютого, 14:28 512
Мінус чотири: хто гратиме в наступному сезоні Прем'єр-ліги
Прем'єр-ліга в наступному сезоні втратить кілька відомих клубів, а замість них у боротьбу вступлять стабільні колективи з Першої ліги.

Відразу попереджаємо, що матеріал писався з точки зору логіки, а не кулуарних українських ігор. Тому боржника «Металіста» у нас ви не побачите.

Сезон УПЛ-2016/2017 отримає новий формат. 12 клубів гратимуть у два кола, а потім ділитимуться на «шістки». Але головне питання сьогодні - хто саме гратиме у «вишці».

Справа в тому, що зараз триває атестація футбольних клубів. До 31-го березня команди, які хочуть отримати атестат на наступний сезон, мають надати ФФУ всі документи про фінансову діяльність. Якщо у команди є борги перед персоналом, гравцями тощо, за буквою правил, атестат на наступний сезон вона не може отримати. Існує й інший варіант. Клуб каже, що процес виплати боргів розпочато, надсилає у ФФУ відповідні папери. Сама ж Федерація, якщо дивитися глибше, не має сильних інструментів для тотальної перевірки фінансової діяльності команд. Тому залишається вірити на слово і видавати атестат. Так і робилося останнім часом, коли клубам з боргами, таким як «Волинь», дозволяли грати. Ну і все прийшло до логічного завершення.

У «Волині» накопичилися борги, тому клуб замість того, щоб повертати їх ($3 млн), вирішив діяти у стилі Коломойського з «Дніпром». Платити нічого «Волинь» не буде, а після покарання у вигляді зняття 12 очок команда взагалі готова розпочати процедуру банкрутства влітку.

Крім «Волині» у наступному сезоні до еліти мають не допустити «Говерлу» (борги понад 1 рік зарплати), запорізький «Металург» (немає інвестора, припиняє своє існування), а також, теоретично, «Металіст», в якому також купа боргів. Щодо останнього тривають дискусії. Не хочуть втрачати клуб, який представляє велике місто Харків.

Тим часом у Першій лізі є відразу кілька стабільних команд, які йдуть в лідерах - «Зірка» з Кіровограду, київський «Оболонь-Бровар», «Черкаський Дніпро» віце-президента ФФУ Лашкула.

Depo.ua робить свій прогноз, як має виглядати турнірна таблиця першого туру Прем'єр-ліги 2016/2017. Ми не зрозуміємо ФФУ, якщо та збереже «Металіст» з боргами.Новий чемпіонат стартує у липні. Залишилося чекати недовго.