Сергій Нагорняк: «Тейшейра скоро повернеться в Європу»

Світовий футбол 9 Лютого, 12:55 790
Сергій Нагорняк: «Тейшейра скоро повернеться в Європу»
Тренер «Дніпра» Сергій Нагорняк, який провів кілька років своєї кар'єри гравця в Китаї, розповів про трансфер Алекса Тейшейри в «Цзянсу Сунін».
- Зрозуміло, тепер я не можу бути таким однозначним, як раніше. Великі гроші, які китайці почали витрачати на зіркових новачків, стали для мене несподіванкою. Причому, якщо Анелька приходив відверто догравати, то в це трансферне вікно Суперліга поповнювалася далеко не ветеранами.

Рамірес, Жервіньо, Тейшейра, - всі ці гравці були ласим шматочком для будь-якого європейського клубу, вони знаходяться на піку форми. Подібні переходи свідчать про амбіції Суперліги, чемпіонат вийшов на абсолютно новий рівень. Отже, бурхливий розвиток китайського футболу в наші дні таки варто констатувати.

«Дніпро» і зараз на дві голови вищий за клуби з Китаю. Тут залишаюся при своєму: гучні трансфери приводять в команду по одному футболісту, не більше. Так, в «Цзянсу Сайнті» грають Рамірес, Тейшейра і Жо, але виступати їм доводиться з партнерами зовсім іншого класу. Тому рівень команди, звичайно, зросте, але не набагато.

Ще хочу сказати, що на полі можуть бути зовсім не ті Рамірес і Тейшейра, яких ми звикли бачити в Європі. Як футболіст, що виступав в Піднебесній, можу сказати: там складно адаптуватися. Причина цього - дуже великий попит китайців до іноземних виконавців. По собі знаю, що вони будуть звинувачувати легіонерів в кожній поразці. А ось перемоги у них, до речі, загальні!

Чому перейшов у Китай? Все прозаїчно: гроші. Тоді фінансова ситуація в нашому футболі була настільки сумна, що один тренер навіть сказав мені: «сиди там, поки не виженуть». Настільки все з зарплатами в Україні було сумно. Плюс до цього, інші пропозиції не були конкретними. Знав, що мене хотів повернути «Дніпро», але грошей викупити мій контракт у них не вистачило. Тому поїхав в Китай. Думав, буду там рік, а вийшло аж чотири.

Чесно сказати, їхав в Піднебесну з великим побоюванням. Насправді, там до ритму життя можна звикнути. Хоча не скажу, що це було дуже легко.

Якось ми грали в Шанхаї і поступилися 0:1 через дурнувату помилку захисника. Він просто «привіз» м'яч, обрізавшись під час пасу на воротаря. І що ви думаєте? Після матчу цей футболіст розповів перекладачеві, що у поразці винен тренер. Він, за його словами, не пояснив йому, як грати.

Чому поїхав Тейшейра? Звичайно, головну роль зіграли фінанси. Він не говорив ні в одному з інтерв'ю, що бажає розвивати футбол Піднебесної. Абсолютно слушно з цього приводу висловився Юрген Клопп. Німець сказав, що він позбавив своїх дітей фінансових проблем. І він правий. Так, Алекс і сам зізнається: тепер він став далі від збірної. Але від такої суми бразилець, мабуть, відмовитися був не в силах.

Яких успіхів досягне? Думаю, невеликих. Ця команда - середняк чемпіонату. І для перемоги у Суперлізі тут, в силу жорсткого ліміту, потрібні висококласні виконавці з Китаю. Тейшейра і Рамірес поодинці команду не витягнуть. Для тріумфу потрібна інша стратегія: купувати кращих виконавців родом з Піднебесної, як це зробив пару сезонів тому чемпіон Китаю «Гуанчжоу Евергранд».


Чи повернеться в Європу? Я практично впевнений, що це відбудеться. Він пограє там рік-два, заробить достатньо грошей для безбідної старості і повернеться на головний футбольний континент. Все-таки мені хочеться вірити, що спортивний принцип таки переможе всі інші, - сказав Нагорняк sport-express.ua.