«Манчестер Сіті». Людський фактор

Динамо Київ 10 Лютого, 09:28 925
«Манчестер Сіті». Людський фактор | 19-27
Один з лідерів нинішнього «Манчестер Сіті» Давід Сілва після матчу проти «Лестера» у рамках чемпіонату Англії, у якому його команда програла вдома 1:3, приєднався до своїх партнерів по команді, які перебувають у лазареті.

Іспанець вже грав проти «Динамо», і не лише у 2011 році, але й у 2009, коли його «Валенсія» зустрічалась з київським «Динамо» Юрія Сьоміна. Саме його гол допоміг “кажанам” піти на перерву, маючи перевагу в рахунку, але гол Артема Мілевського у середині другого тайму не дозволив гостям перемогти. Як наслідок — 1:1. Вже за тиждень відбувся знаменитий та пам'ятний матч на «Местальї», дубль Кравця і, як наслідок, “Динамо” вийшло на харківський «Металіст» в 1/8 Кубка УЄФА. До речі, той гол став єдиним влучним пострілом іспанського півзахисника у тому розіграші КУЄФА. Загалом, у сезоні 2008/2009 Давід Сілва провів лише три матчі у єврокубках. Один проти «Сент-Етьєну», в останньому турі групового етапу, і два проти «Динамо».

Сілва перейшов до «Манчестер Сіті» у 2010 році лише за 28,75 мільйонів євро, хоча TransferMarkt оцінював іспанця у 32 мільйони. Вже через 2 роки, після фіналу Євро-2012, саме цей авторитетний ресурс оцінив Давіда у 50 мільйонів євро, що робило його одним з найдорожчих гравців тогочасного складу «городян».

Вже за рік після свого переїзду до Англії Сілва знову завітав на стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського, але вже у футболці «городян». У двохматчевому протистоянні іспанець нічого не зміг «начаклувати» - поразка на виїзді 2:0 та домашня перемога — 1:0. В обох поєдинках півзахисник виходив у стартовому складі команди Роберто Манчіні.

У цьому сезоні Мануель Пеллегріні зіткнувся з великою травматичністю своїх основних гравців, і Давід Сілва не став виключенням. Як наслідок, всього 23 поєдинки у цьому сезоні, 1746 хвилин на полі. Однак за цей час він встиг забити 3 голи та віддати 9 результативних передач. Що цікаво, усі свої голи у цьому сезоні Сілва забивав лише тоді, коли виходив у стартовому складі.

Найменш результативним і успішним турніром для іспанця по ходу цього сезону є Кубок Ліги. Зігравши 3 поєдинки, Сілва, зважаючи на його активне підключення до атак, вміння віддати останній пас чи виконати самотужки, жодного разу не забив і не віддав гольового пасу. Загалом зіграв 253 хвилини. До речі, чилійський наставник «городян» випускав свого хавбека на трьох різних позиціях, задіявши його по всьому периметру півзахисту.

У Лізі чемпіонів іспанець провів на полі трішки менше часу, ніж у Кубку Ліги, однак встиг забити «Борусії» з Гладбаху та віддав гольову передачу. У трьох поєдинках ЛЧ сезону 2015/2016 Сілва стабільно виходив на позиції центрального атакуючого півзахисника.

Найбільше ігрового часу іспанець отримав у рамках АПЛ - 17 поєдинків, 1248 хвилин на полі. При двох забитих голах іспанець віддав 8 результативних передач.

У середньому Сілва віддавав 2,6 загострюючі передачі за матч і завдавав 1,3 удари у ствір воріт. При цьому точність ударів іспанця складає всього 29%.

Загалом, іспанець віддав 908 передач, 781 з яких виявились вдалими. У процентному співвідношенні — 86, що є одним з найвищих показників в АПЛ. Середній показник Сілви за матч за цим показником склав 53,9 передачі за гру.

Середня дистанція, на які відправляв м'яч Давід Сілва своїм партнерам — 15 метрів. З усіх передач 64,5% адресувались вперед і тільки 35,5% - гравцям, які розташовувались на полі нижче, ніж іспанець.

Як і багато гравців, які виконують на полі роль плеймейкера/мозкового центру команди, Сілва не обдарований гренадерськими даними. При зрості 170 см його вага складає 67 кг, однак такі дані не заважають йому вигравати з трьох силових дуелей дві. Інша справа — гра головою. За цим показником лише кожне третє протистояння закінчувалось на користь іспанського хавбека «Манчестер Сіті».

Гра у відборі також не найсильніша сторона Сілви — всього 28% вдалих дій, що складає лише 15 відборів з 54 таких протистоянь. Але, що стосується фолів, то саме вихованець «Валенсії» більше порушує правила гри, ніж це роблять суперники «городян» на ньому. В середньому - 1,4 фоли в чемпіонаті Англії цього сезону.

Напевно, найбільш проблематичною у плані вибору гравців для Мануеля Пеллегріні буде саме лінія півзахисту. Так, можна казати, що «Манчестер Сіті» має багато висококваліфікованих гравців, але ж і у них лавка запасних не безкінечна. Про що, до речі, і розповів чилійський наставник «городян»:

Так, ми відчуваємо дефіцит гравців, тому що в даний момент у нас семеро травмованих, причому на одних і тих самих позиціях: двоє центральних захисників - Компані та Мангала, атакуючі гравці - Де Брюйне, Навас, Боні, Насрі, а тепер ще й Сілва. Це ускладнює нам життя”.

Що цікаво, за останній місяць Пеллегріні використав лише 14 польових гравців. Фізична, моральна, психологічна втома, звичайно, може дати про себе знати. І це те, що тренерському штабу київського «Динамо» треба неодмінно враховувати. Інколи можна прорахувати усе до найдрібніших деталей, але забути про людський фактор...