Як Василь Уткін із Андрієм Шевченком в Італії розважалися

Світовий футбол 10 Лютого, 13:58 967
Як Василь Уткін із Андрієм Шевченком в Італії розважалися
Російський коментатор Василь Уткін розповів про дружбу з легендарним українським форвардом Андрієм Шевченком.
«Завдяки Шевченку я до сих пір чудово орієнтуюся в Мілані. У 1999 році я провів там з ним тиждень. Ми вечеряли з Адріано Галліані в дуже маленькому ресторанчику, куди любили заходити гравці «Мілана». Я навіть навчився розуміти італійську, Шева її, до речі, дуже швидко вивчив. Італійська мова по мелодиці схожа на українську. Ще Шева тоді показав на 21-річного маловідомого Гаттузо: «Дивись, він стане кращим опорним світу». Я запитав: «Ви в Грузії його, чи що, знайшли?»
У «Інтера» тоді не було бази - сарай і три поля, а Міланелло - це парк. Ставок, павичі. Годували в непомітному італійському ресторані - з найсмачнішими в світі ковбасою і різотто.
Я дочекався Шеву після тренування, тому що він обіцяв покатати мене на своєму Порше. Виходимо: в ряд стоять дуже хороші машини, наприклад, Феррарі Роберто Айяли і раптом бац, серед них - Фольксваген поло. Я запитав: «Це масажиста, чи кого авто?» - «Ні, - сказав Шева, - це Абб'яті...»
Покататися на Порше Шеви я погодився з ввічливості, тому що я і в кращі роки залазив в Порше насилу. Ми їдемо, Шева запитує: «Ти нічого не помічаєш?» - «Здається, на автостраді дорога вузька». - «Ні, дорога не вузька. Просто ми їдемо зі швидкістю 320 км / год». Я запитав: «А чого з такою швидкістю-то ганяти?» - «А як ще я можу в Монако ввечері з'їздити?»

- У вас тоді не було відчуття, що ви з різних країн?

- Скажу раз і назавжди - ми з Андрієм з однієї країни. З Радянського Союзу.

- У 1999-му з цим простіше було.

- Та й зараз. Я недавно провів два дні в Одесі на новосіллі у Слави Хаїта. Привіз рибки - бички. Відмінний ніж з ресорної сталі купив на Привозі. Я люблю кулінарні прибамбаси, продавець мені сказав: «Якщо б мені була доля зарізати свою маму, я б зробив це цим ножем». Зараз я цим ножем прекрасно ріжу салат.

- Коли ти познайомився з Шевченком?

- Після драматичного матчу зі Словенією в Києві, коли Україна в снігу не змогла відігратися і не потрапила на Євро-2000. Я дивився гру з-за воріт, після подзвонив Рамізу Мамедову, який грав тоді в київському «Динамо»: «Раміз, ну де ви всі?» Раміз заїхав за мною, ми приїхали - а там гулянка. Я здивувався, а Раміз сказав: «Ти думаєш, після поразки всі розходяться по домівках і сплять зубами до стінки?» Така своєрідна ситуація сприяла довірливості в спілкуванні з Шевою.