Олександр Яковенко: «Я хочу врятувати свою кар'єру, тому що «Фіорентина» вбила мене як гравця»

Динамо Київ 11 Лютого, 11:27 900
Олександр Яковенко: «Я хочу врятувати свою кар'єру, тому що «Фіорентина» вбила мене як гравця»
Півзахисник «Динамо» Олександр Яковенко відповів на питання італійського видання Firenzeviola.

- Зараз я сподіваюся врятувати свою кар'єру, адже у «Фіорентині» її практично вбили. Зараз я в хорошій команді, де можу якісно тренуватися. На мене тут розраховують. Хочу показати уболівальникам все, на що здатний.

- Що ж сталося у «Фіорентині»?

- Я прийшов до «Фіорентини» з «Андерлехта», з яким грав у Лізі чемпіонів. Я був вільним агентом. Було кілька варіантів, у тому числі, і продовжити контракт з «Андерлехтом». Але коли мені сказали про пропозицію від «Фіорентини», я відразу погодився. Мене приваблювала Серія А, а «Фіорентина» була однією з моїх улюблених команд в Італії. У міжсезоння я був одним з кращих, сподівався, що зможу заграти. Але протягом сезону мені не дали шансу. Я розумію, якби я не використовував шанси, але мені їх навіть не давали. Чому так сталося? Я не знаю.

- Які у тебе були стосунки з тренером?

- Монтелла - дуже доброзичливий чоловік і відмінний тренер. У мене з ним не було проблем. Соуза також хороший тренер. Але з ним я розмовляв тільки один раз. Він сказав, що йому дали список гравців, з якими він буде працювати. Мене в цьому списку не було. Я запитав про можливість тренуватися з командою і проявляти себе в товариських матчах. Але команда тренувалася фактично без мене. Не знаю, чому так вийшло.

- Чому ви не покинули клуб влітку?

- Я добре грав в оренді в Голландії. Моєю метою було грати в «Фіорентині». Тоді я мріяв про це. Тому я не покинув Флоренцію.

- Що ж сталося потім?

- Мені сказали, що у мене буде шанс. Але це було до того, як прийшов Соуза. Після всього ми вирішили попрощатися. Якби я там залишився - це був би кінець кар'єри. Переконаний, що зробив правильний вибір.

- На що ви розраховували у «Фіорентині» після двох сезонів оренди?

- Я добре проявив себе з перших ігор в «Малазі». Після травми все стало трохи гірше. Теж саме в «Ден Хаазі». Але ці клуби не могли мене викупити.

- Чому ви не наполягали на продажу?

- Я хотів піти, але не було ніякої конкретики. Плюс у мене не було нормальної підготовки до сезону. В такому стані переходити в інший клуб було б непрофесійно і безглуздо.

- Які у вас враження від Флоренції?

- У мене було враження, що хтось намагався створити мені негативний образ. Але я люблю це місто, провів з сім'єю там фантастичний час, мій син заговорив по-італійськи. Моя дружина - художник, ви уявляєте, що для неї значила Флоренція? Там у нас залишилося багато друзів і місць, які ми полюбили.

Переклад з італійської - dynamomania.com