Пенальтисти УПЛ: Гусєв - серед кращих

Динамо Київ 11 Лютого, 13:56 635
Пенальтисти УПЛ: Гусєв - серед кращих
Сьогоднішній огляд ми присвятимо пенальтистам поточного чемпіонату.

У цьому сезоні ми стали свідками пробиття 40-ка пенальті. Лише 33 удари виявилися точними. Відсоток реалізації складає 82,5.

11-метрові удари в осінній частині чемпіонату били усі команди, а найчастіше - футболісти «Волині», 7 разів. Щоправда, 1 постріл виявився «холостим». 100-відсоткової влучності добилися гравці «Шахтаря» (6 з 6-ти), «Динамо» (5 з 5-ти), «Зорі» (4 з 4-х), «Дніпра» (2 з 2-х) і «Говерли», «Ворскли», «Чорноморця» і «Металіста», які реалізували свої єдині спроби. Жодного разу не забили «з позначки» футболісти «Металурга» і «Олімпіка», які били по 1-му разу. 2 командних промахи у «Сталі». По 1-му удару не забили, крім раніше згаданої «Волині», «Карпати» і «Олександрія».

Найчастіше пенальті пробивались у ворота «Металурга» - 10 разів. Але реалізовано усього 8 спроб. По 5 ударів були призначені в сторону воріт «Шахтаря» і «Олімпіка». І якщо суперники «олімпійців» були влучними, то пенальтисти супротивників більш іменитих «гірників» змазали 2 спроби. Жодного разу не пробивалися 11-метрові удари в бік воріт «Динамо», «Зорі» і «Ворскли». Єдиний пенальті, призначений у ворота «Дніпра», не був забитий.

Від команд переходимо до персоналій. Найкращими пенальтистами першої частини сезону виявилися тепер уже колишній гравець «Шахтаря» Алекс Тейшейра і футболіст «Волині» Флорентін Матей: на їхньому рахунку по 5 точних ударів. 4 пенальті реалізував динамівець Олег Гусєв. У сімці невдах, які не забили по 1-му разу «з точки», виявилися олександрієць Андрій Запорожан (з 3-х спроб), львів'янин Артур Карноза (з 2-х спроб), гравці «Сталі» Антон Котляр (з 2-х спроб) і Владислав Кулач, лучанин Олег Герасимюк, футболіст «Олімпіка» Гегам Кадимян і представник «Металурга» Віталій Лисицький.Але, розповівши про тих, хто пробивав пенальті, не можна не згадати і голкіперів, у чиї ворота ці удари призначалися. І в цьому списку лідер - воротар «Металурга» Максим Бабійчук, який зіграв усього 4 зустрічі. З 4-х дуелей йому пощастило виграти 1-ну, відбивши удар Олега Герасимюка. Примітно, що 3 спроби з 4-х були призначені у його ворота в одному матчі - проти «Волині». Якщо бути більш точним, то у тій зустрічі пробивалися 4 пенальті у ворота запорізької команди. Ще удар (реалізований) увійшов до статистики змінника Бабійчука - Тимофія Шеремети. По 3 удари призначалися у ворота «олімпійця» Сергія Літовченка, «сталевара» Юрія Паньківа і двох запорізьких воротарів: Максима Старцева та Тимофія Шеремети. Тільки Старцев з цього квартету має у своїй статистиці нереалізований удар: Владислав Кулач «з позначки» влучив у штангу. По 1-му разу не змогли пробити львів'янина Романа Мисака, ужгородця Артура Рудька, дніпропетровця Дениса Бойка і «гірників» - Андрія Пятова та Богдана Сарнавського.