Володимир Генінсон: «Я кризовий менеджер! А ви хотіли, щоб я став катом Прем'єр-ліги?»

Футбол України 12 Лютого, 09:34 772
Володимир Генінсон: «Я кризовий менеджер! А ви хотіли, щоб я став катом Прем'єр-ліги?»
За рік роботи в федерації він не дуже часто спілкувався з пресою, пояснюючи це тим, що краще показувати свою роботу справами. Свого часу він керував готелем, потім — стадіоном, має досвід ресторанного бізнесу, а в останній рік розбудовував роботу ФФУ.

Але себе називає просто — кризовий менеджер. Протягом години Володимир Генінсон, який став кандидатом на посаду президента Прем'єр-ліги, намагався пояснити matchday.ua, як збирається рятувати український футбол.

— Який формат чемпіонату ви підтримуєте?

— 12 клубів. З майбутнім збільшенням до 16, якщо у нас буде стільки сильних клубів. Зараз атестація ще не завершилася. У нас є п'ять клубів Першої ліги, які подали заявки на атестацію в УПЛ. До деяких вже зараз є питання, і вони переробляють документи. Якщо у нас за фінансовим критерієм три клуби випадуть з Прем'єр-ліги, і запустимо п'ять команд з Першої, то у нас 2-3 команди будуть нагорі, а іншим доведеться боротися за виживання. Клуби вже прийняли рішення. Нам потрібен футбольний карантин. Коли два роки сильні клуби будуть боротися вгорі, середняки «відіб'ються» всередині, а Перша ліга обросте м'язами. Щоб вийти в Прем'єр-лігу, у тебе має бути щось за спиною. Якщо взяти команду з Першої ліги, а вона впаде в середині сезону, то ніхто не буде радий.

— Що робити з нашим суддівством? Ви зачепили тему зняття з клубів навантаження за внески на арбітраж. Напевно, суддівський корпус повинен бути відкритим?

— Це питання треба адресувати куратору арбітрів в Україні П'єрлуїджі Колліні або главі комітету арбітрів ФФУ Лучіано Лучі. Я не відповідальний за суддівство. Можу відповідати за питання атестації, адже я не компетентний у цьому питанні.

— Ви ж, напевно, бачили журналістські розслідування про наших арбітрів. У багатьох з них великі будинки, але пояснити, звідки ті взялися, вони найчастіше не можуть.

— Питання до них.

— Якщо ви станете головою УПЛ, перед вами у будь-якому випадку виникне питання, що робити для того, щоб клуби довіряли арбітрам...

— Пораджуся з Колліною. Для мене він великий авторитет.

— У федерації ви займаєтеся атестацією клубів. Ваш комітет дуже часто критикують, оскільки деякі клуби не виконують контрактних зобов'язань, але все одно отримували атестат. Наскільки складно було з одного боку, не «втопити» клуби, а з іншого — говорити з футболістами та їхніми представниками?

— Ви хотіли, щоб я став катом Прем'єр-ліги? «Чорноморець» розраховується з боргами. Так само робить і «Зоря». У луганчан навіть з Лозінським тепер немає проблем. У «Чорноморця» були труднощі з виплатами за арбітраж. Ми розбили їм на частини, і вони секунда в секунду всі питання закрили. Є проблемні клуби. Подивимося в кінці сезону, як вони будуть себе вести. Якщо не виконають меморандум, то просто не будуть допущені до наступного сезону.

— Трьом клубам закриті трансфери?

— «Карпатам» відкрили. Залишилися «Волинь» і «Говерла».

— А «Металіст»?

— Також є проблеми. Зараз не варто робити висновків на майбутнє. Якщо клуби до 31 березня розплатяться, проблем не буде.

— Це правда, що ви жили за кордоном?

— Свого часу жив у Штатах, Ізраїлі та Іспанії. У мене дві вищі освіти. Першу отримав у США — менеджмент. Я все своє життя вчу менеджмент. Але завжди хотів повернутися в Україну. За кордоном працював в «Інтерконтиненталі» і Howard Johnson. Це дві мережі, які займаються бізнес-сегментом.

— Велика різниця в підходах, коли ти менеджер готелю або стадіону?

— Ні. Якщо ти оточуєш себе людьми, у яких достатньо досвіду і знань. Я завжди намагаюся підтягнути людей, готових підтягнути мене. Не боюся ставити біля себе сильних людей. Я — про осіб, у яких є чому повчитися. Чим сильніша людина поруч, тим більше я можу навчитися і принести користі цьому підприємству. У мене так в житті виходило, що я завжди був молодший за своїх співробітників. Але зараз я вже сам старий.

— Хто вас у футболі завжди підтягував? Хто авторитет?

— Леонід Йосипович Буряк. З ним ми дружимо сім'ями. У структурі федерації — Павелко Андрій Васильович. Він мій шеф і також мій друг, колега.

— Рік тому, коли Андрій Павелко йшов у президенти ФФУ, було багато розмов, від кого він іде. Від розмов про клановість не піти. Ви за «Динамо» чи «Шахтар»?

— А більше немає клубів? Найчастіше мене бачать на матчах «Динамо», тому що я з федерації виходжу і йду насолоджуватися футболом. Коли «Зоря» грала у Києві, ходив на всі матчі команди. Коли «Шахтар» грав на «Баннікова», не пропускав його поєдинків. Я дуже люблю футбол, відвідую багато матчів.

— Чому «Зоря» висунула вашу кандидатуру?

— Якби це зробило «Динамо», то перше питання від тебе звучало б так: «Значить, ти з «Динамо?». Якщо б це зробив «Шахтар», все було б аналогічно. Вважаю, що «Зоря» — незаангажований клуб, без скандалів. Клуб йде на третьому місці в чемпіонаті.