Мар'ян Швед: «До літа я в «Севільї», а там буде видно»

Світовий футбол 12 Лютого, 11:01 658
Мар'ян Швед: «До літа я в «Севільї», а там буде видно»
Український півзахисник «Севільї» Мар'ян Швед — про гру за свій клуб та життя в Іспанії.
Не можна сказати, що адаптувався на 100%, тому що це не так легко зробити, як здається. Питання навіть не в мові. Звичайно, мова важлива, але тут є також інший аспект - різна культура мислення. Іспанці дуже прискіпливі, вони помічають найменші деталі.

В них немає такого, що ти футболіст - значить тобі головне грати. Вони дивляться на все, що ти робиш поза полем - як ведеш себе в колективі, як демонструєш бажання бути частиною цього колективу, як спілкуєшся з партнерами по команді, і навіть якщо ти не знаєш мови, то завжди маєш бути з командою. Телефон в них заборонений на базі взагалі і багато ще різних дрібниць поза полем, але в них це не вважається дрібницями. Якщо цього всього не будеш дотримуватись, то не будеш грати, навіть якщо ти кращий в команді, - сказав Швед в інтерв'ю football24.ua.
Футболіст в Іспанії повинен харчуватися правильно, а не тим, за чим сумує. Моя основна їжа - це паста, біле м'ясо, морепродукти, фрукти, овочі.

Більше сумую за дівчиною, яка поїхала і без неї трошки важко. Вона завжди мене підтримує, а це для мене дуже важливо.

В Україну приїжджав ненадовго, на 8 днів, побачився з друзями, родичами і поїхав назад в Іспанію. З «Карпат» спілкуюсь із Кравцем, Кльоцом, з хлопцями з U-19, з якими я в школі був. Знаю про зміни в «Карпатах», але то не до мене питання. Завдання футболістів - виходити на поле і битись за перемогу в кожній грі при будь-якому тренеру.

Чому маю більше приділяти уваги? Якщо чесно, то може, й відчув, що краще став на оборону відпрацьовувати. Але все одно важкувато говорити, коли не часто граєш. Я деколи тренуюсь з першою командою – 2-3 рази на тиждень. Коли тренуєшся з такими гравцями, як Коноплянка, Банега, Вітоло, то мимохідь стараєшся додавати.

Спілкуюсь із Бекою Вачіберадзе, Євгеном Коноплянкою. До Євгена ходив в гості, грали з ним в PlayStation. Я за «Севілью» грав, а він за «Барсу». «Севілья» перемогла. То так вийшло, що Коноплянка Коноплянці забив (сміється). Буваю, заходжу до нього, переписуємося. Інколи грали в теніс настільний…Ми українці, і ніхто не зможе заборонити мені спілкуватись з моїми земляками, де б ми не були чи грали.

Кумедний випадок? Був такий один випадок. Це було ще на початку, другий чи третій місяць в Іспанії. Приїхав до мене друг, ми грали з ним в футбол, щоправда, десь в 10-тій вечора. Мої сусіди, напевно, вже спали. І так вийшло, що коли ми грали, то випадково перебили м’яч через паркан на ділянку сусідів. Якби в Україні я переліз до сусіда за м’ячем, то взагалі нічого такого не було б. А тут кожна хата має датчик руху. Коли ти лягаєш спати, то вмикаєш систему, і якщо хтось по ділянці ходить – то спрацьовує сигнал і починає «пікати».

Мій друг переліз через паркан до моїх сусідів, щоб забрати м’яч, у них спрацювала сигналізація, почала «пікати» (сміється), вийшов сусід, почав щось кричати іспанською. Ми не знаємо, що робити. Я знав тільки «пардон», я йому кажу «вибачте», «пардон», то мій друг переліз назад. Ми зайшли додому, вже збирались спати. Чую, дзвонить хтось в двері, я відчинив, а там сусід. Він так дивиться на мене і, як я зрозумів, сказав щось на кшталт: «То це ти той українець, який грає в дублі «Севільї»?». Я кажу «так», він тоді мені потис руку і попросив більше так не грати.

Вітаюсь з ним завжди, коли бачимося. Так, тут всі люди цікавляться футболом. Севілью умовно можна поділити на дві половини – це «Севілья» і «Бетіс». Мені розповідали, що тут навіть може бути таке: зустрічається дівчина з хлопцем і можуть розійтися через те, що «Севілья» програла «Бетісу» або навпаки. Тут це дуже серйозно сприймається.

Спілкування з тренерами? З Черишевим спілкувався, він російськомовний. Але то таке, більше не по тренуванню, а так, жартували просто.

Чи обговорювали можливість оренди? Говорили про це, але поки ще рано. До літа я в «Севільї», а там буде видно. Я зацікавлений грати в команді, доводити свій рівень в «Севільї». Цілі завжди одні – працювати, доводити, щоб згодом отримати шанс в першій команді.