​Леонід Колтун: «Андрій Шевченко повинен «Золотий м'яч» покласти кудись подалі»

Збірна України 12 Лютого, 21:16 531
​Леонід Колтун: «Андрій Шевченко повинен «Золотий м'яч» покласти кудись подалі» Фото: sport.ua
Легендарний український футболіст та тренер Леонід Колтун поділився своїми думками з приводу того, що Андрій Шевченко увійде до тренерського штабу збірної України.

- Хороший футболіст може бути хорошим тренером?

- Звичайно. Якщо він вчиться. Хороший футболіст думає: що тут складного, у нього все виходить, він - талант від Бога. Йому не треба трудитися, йому все дістається даром. Він думає, що так всі повинні. У кожного різний талант. Завдання тренера - довести футболіста до максимуму його можливостей і сказати: «Ми зробили все, що могли, наше сумління чисте, далі - вибирай».

- Талант від Бога Андрій Шевченко може стати хорошим тренером? Варто запрошувати таких людей в збірну?

- Так, варто запрошувати. Спочатку помічником. Шевченко повинен, перш за все, вбити в собі гравця. Він мусить забути, що він грав у футбол. У нього мають бути зовсім інші якості: всім приділяти увагу, підтримувати, пояснювати помилки, не можна нікого принижувати, ображати. «Золотий м'яч» покласти кудись подалі. Це вже минуле. Тепер ти тренер, ти повинен вчитися, дивитися, конспектувати.

- Збірна - те місце, де він буде вчитися?

- Нехай почне зі збірної. Не можна дати рецепт. Все залежить від того, як він буде вчитися. Адже кожен день потрібно вчитися, не можна лежати і відпочивати. Потрібно вчитися, аналізувати, читати, - сказав Колтун в інтерв’ю «sport.ua».