Михайло Михайлов: «У нашій обоймі чотири голкіпери, усі вони для нас основні»

Динамо Київ 14 Лютого, 11:17 1009
Михайло Михайлов: «У нашій обоймі чотири голкіпери, усі вони для нас основні» Фото: ФК "Динамо" Київ
​Тренер воротарів «Динамо» (Київ) Михайло Михайлов розповів про підготовку своїх підопічних на навчально-тренувальних зборах, які команда проходить в Іспанії.

- Якщо оцінювати роботу, яку виконують воротарі на навчально-тренувальних зборах, то все проходить за заздалегідь визначеним планом. Ми планово готуємося до другої частини чемпіонату України, а також до матчів із «Манчестер Сіті» в Лізі чемпіонів.

- Якщо оцінювати у відсотковому співвідношенні, на скільки воротарська програма вже виконана?

- У будь-якому випадку, до першої гри з «Манчестер Сіті», якою ми відкриваємо другу частину сезону, є ще десять днів, і, звичайно, багато моментів ще будуть нами «шліфуватися». Якщо функціональна та фізична готовність уже на високому рівні, то над певними тактичними моментами, моделюванням різноманітних ситуацій, які виникають у грі, потрібно ще попрацювати.

- На тренувальних зборах голкіпери загалом отримали приблизно рівну кількість ігрового часу в контрольних матчах?

- Ми намагалися на тренувальних зборах надати всім голкіперам ігрову практику, оскільки тренування без гри саме по собі мертве, й будь-який гравець може прогресувати лише тоді, коли має ігрову практику. Намагалися дати всім проявити себе та підтримувати себе в ігровому тонусі.

- Враховуючи ті контрольні матчі, які минули, що ви скажете про якість гри воротарів?

- Кожну гру – товариську чи контрольну – ми розбираємо. Незалежно від того, хто грав, ми всі разом дивимося й по кожному, навіть незначному, моменту приймаємо якесь рішення. Звичайно, є що поліпшувати, й так буде завжди, оскільки немає ідеально проведеної гри – на полі завжди виникають ситуації, коли можна було зіграти більш ефективно. Що стосується проведених ігор на двох тренувальних зборах, то голкіперам можна поставити позитивну оцінку.

- Пропущені м’ячі – особливий привід для аналізу?

- Футбол не буває без пропущених м’ячів, і ми завжди аналізуємо кожен момент: десь можна було інакше розташуватися, десь – передбачити удар, тощо. Але бувають моменти, по яких важко висунути претензії, оскільки передбачити ситуацію на полі було практично неможливо.

- Яка динаміка відновлення після перенесеної операції Олександра Рибки?

- У Сашка операція виявилася важчою, ніж очікувалося, тому відновлення трохи затягнулося. Зараз динаміка дуже хороша, що не може не радувати, й на цих зборах із кожним днем ми збільшуємо, наскільки дозволяє коліно, обсяг його можливостей. Підтримуємо функціональну форму, а от у повному обсязі, зі стрибками та падіннями на ногу, працювати йому поки рано. Потрібно до цього підходити дуже обережно, щоб не нашкодити. Про строки його повернення казати не буду, тому що потрібно дивитися на те, як коліно буде реагувати на пропоновані навантаження.

- Чи пішла на користь оренда в «Говерла» Артуру Рудьку?

- Думаю, це був величезний крок уперед для нього. Протягом терміну оренди він продемонстрував футбол доволі високого рівня, окрім, напевно, одного матчу з «Шахтарем», який склався для нього невдало. Ми розібрали причини, чому так сталося, але те, що він додав і в упевненості, і в майстерності, – це факт.

- Які перспективи Георгія Бущана?

- У нашій обоймі чотири голкіпери, й усі вони для нас основні. На даний момент немає градації, хто перший, а хто – четвертий, і рішення будуть прийматися, виходячи з ігор. Що стосується Жори, то його прогрес очевидний. Буквально за рік він дуже сильно додав, і я жодної секунди не сумніваюся, що він виросте в основного голкіпера київського «Динамо» вже найближчим часом.

- Наскільки готовий у функціональному плані Олександр Шовковський?

- Його функціональний стан на тому ж самому рівні, що й у інших воротарів, адже всі голкіпери виконують однаковий обсяг роботи. Можливо, в деяких серіях ми даємо Олександру більше часу на відпочинок, але обсяг роботи від цього не змінюється. А враховуючи величезний досвід, який він має за роки кар’єри, Шовковський є потужною одиницею в побудові команди.

- Нещодавно довелося прочитати коментар одного з колишніх голкіперів, який сказав про те, що Шовковський так довго грає на високому рівні завдяки психологічній стійкості…

- Чесно кажучи, я завжди момент психології у воротарів ставив на перше місце. Це стосується і мотивації, яка змушує працювати тебе, і врівноваженості незалежно від того, як ти зіграв у тому чи іншому епізоді. Саме це дозволяє голкіперу перебувати в тому психологічному стані, аби максимально ефективно використовувати свої можливості. Якщо казати про Шовковського, то варто пам’ятати, що він не відразу став психологічно стійким. Бували різні моменти в кар’єрі, але він із честю долав усі негаразди, які виникали на його шляху.

- Коли ви будете визначатися з кандидатурою основного голкіпера на матч із «Манчестер Сіті», який відбудеться 24 лютого в Києві?

- Розумієте, визначитися можна було й місяць тому, але життя може все повернути в інший бік. Думаю, подібні рішення будуть прийматися безпосередньо в день гри, - доносить слова Михайлова офіційний сайт ФК «Динамо» Київ.