Як НСК «Олімпійський» готується до плей-офф ЛЧ. Стан газону

Динамо Київ 14 Лютого, 12:42 619
Як НСК «Олімпійський» готується до плей-офф ЛЧ. Стан газону
Незважаючи на зимовий час, який раніше в Україні незмінно асоціювався з футбольними полями жахливої якості, вже в середині лютого стану газону «Олімпійського» можна поставити «п'ять із плюсом».

Про те, як газон перезимував, офіційному сайту ФК «Динамо» Київ розповів директор із питань зовнішніх зв'язків «Олімпійського» Віктор Анісімов:

«Газон на «Олімпійському» було застелено в 2011 році, відразу після реконструкції. Це газон найвищого стандарту, його термін служби не обмежений. Завдяки постійній сівозміні та догляду за газоном, на сьогоднішній день на ньому вже росте наша трава. Поле відповідає всім останнім вимогам УЄФА. Стадіон обладнаний усім комплексом техніки, необхідним для догляду за полем, – для розбризкування добрив, стрижки трави, поливу, підігріву, підтримання в зимовий період тощо.

У чому переваги підготовки газону порівняно з минулою зимою? Попередній сезон був ознаменований дуже великим навантаженням на поле в осінньо-зимовий період, коли газон іде на відпочинок. Фактично, у нас замість одного домашнього клубу було два – «Динамо» та «Дніпро». Крім того, ще кілька футбольних клубів використовували стадіон як домашню арену в окремих випадках. По-перше, на поле було велике навантаження. А, по-друге, поле не відпочило природним шляхом, тому що перша частина сезону завершилася пізно, у грудні. Перший сніг, який випав та створив би природне покриття для поля, нам довелося розтопити.

При цьому у другій половині сезону матчі почалися дуже рано, в середині лютого. І другий сніговий покрив, який тільки ліг на газон, нам також довелося розтопити. До того ж, у лютому поле зазнало великого навантаження, оскільки відразу дві команди грали на «Олімпійському» в Лізі Європи.

У цьому сезоні у нас не було пізніх ігор. Погодні умови були чудовими для газону. Спочатку, коли були легкі морози, ми поле підігрівали, але потім випав сніг дуже хорошого рівня – 15-20 сантиметрів. Поле перезимувало під природним покривом. Крім того, враховуючи, що у грудні не було матчів, всі агрономічні операції, необхідні для того, щоб газон нормально перезимував, були проведені в потрібні терміни. Трава була оброблена всілякими фунгіцидами, пестицидами та іншими засобами, що перешкоджають зараженню поля грибком або цвіллю.

Зараз над полем обладнані спеціальні лампи, так зване штучне сонце. Це дуже дорога технологія, й далеко не кожен стадіон може похвалитися наявністю такої. «Олімпійський» оснащений всім можливим новітнім обладнанням, яке необхідне для агрономічних операцій.

З початку лютого футбольне поле активно готується до відновлення матчів. У цьому місяці вже навіть двічі підстригався газон.

Газон на «Олімпійському» перед другою частиною сезону перебуває в чудовому стані! Як говорить керівник нашої агрономічної служби, матч можна проводити хоч сьогодні. Потрібно тільки час на те, щоб встановити ворота та зробити розмітку на футбольному полі».