Що встиг зробити Артем Кравець за 73 хвилини

Динамо Київ 14 Лютого, 21:34 968
Що встиг зробити Артем Кравець за 73 хвилини | 19-27 Фото: kicker.de
Проміжні підсумки адаптації Артема Кравця в Бундеслізі.

Роман Сиволап

Після довгих років добровільної ізоляції українських футболістів в рамках власного чемпіонату в цьому році нарешті відбувся прорив наших у клуби, які належать до великої п’ятірки європейських чемпіонатів. Найбільша увага прикута до гравців національної збірної Євгена Коноплянки та Артема Кравця. Необхідно зазначити, що обом вдалися феєричні дебюти у своїх нових клубах. Але перевага кращих чемпіонатів Європи полягає в тому, що життя там не стоїть на місці, два-три гарних матчі не здатні забезпечити футболісту місце в складі на весь час, конкуренція за «місце під сонцем» носить постійний характер. Такі умови дозволяють гравцям вдосконалювати свою майстерність. І Євген, і Артем мають великий резерв для якісного росту.

Ми маємо змогу слідкувати за цим процесом. У суботу Артем Кравець провів свій четвертий матч у Бундеслізі проти «Герти». Знову український нападник вийшов на заміну наприкінці матчу. Незважаючи на те, що Кравець прекрасно виглядав у трьох попередніх зустрічах чемпіонату Німеччини, тренер «Штутгарта» Юрген Крамни не поспішає випускати в стартовому складі форварда-новачка Бундесліги. Лише в матчі Кубку Німеччини з дортмундською «Борусією», що відбувся посеред тижня, Крамни вимушений був надати Кравцю 90 хвилин ігрового часу через хворобу на грип юної надії швабів Тімо Вернера.

З «Гертою» на полі з перших хвилин знову з’явився форвард німецької молодіжної збірної. Кравець замінив Вернера на 72 хвилині зустрічі. Необхідно заначити, що в матчі проти берлінського клубу Артем не був таким переконливим, як в попередніх зустрічах. За 20 хвилин ігрового часу український нападник лише п’ять разів торкнувся м’яча.

Відсутність браку в передачах, звісно, не може не радувати, але загальне зменшення активності не дозволяє бути задоволеним самоу Артему та його прихильникам. Для порівняння - схема дій Кравця від www.fourfourtwo.com у матчі попереднього туру проти «Айнтрахту».

Незважаючи на не найкращий матч проти «Герти», Кравец має гарні статистичні показники в Бундеслізі. За 73 хвилини, що провів на полі Артем, він встиг завдати 3 удари по воротах, віддати 2 передачі під удар партнеру, 49 разів торкнутися м’яча, виграти 50% єдиноборств. При цьому форвард має просто прекрасний відсоток точності передач як для форварда – 83.

Зважаючи на те, що Юрген Крамни використовує схему 4-2-3-1, за місце основного форварда Кравцю доводиться боротися з 19-ти річним Тімо Вернером. Конкурент Артема високою ефективністю дій похвалитися не може. Його середні показники за матч не вражають. До вашої уваги - порівняльна статистика Кравця та Вернера в матчах Бундесліги згідно даних www.kicker.de

Якщо перевести статистичні показники до хвилини перебування на полі, то Артему Кравцю на один гол необхідно 73 хвилини, Тімо Вернеру – 365 хвилин. Для удару по воротах українцю необхідно 24 хвилини, німцю – 31. За одну хвилину Артем пробігає 149 метрів, Вернер – 124. Кравець контактує з м’ячем в середньому кожні 1,5 хвилини, Вернер – 2,2. Відсотки вибраної боротьби та точності передач також на користь вихованця «Динамо». Відповідно для боротьби – 50 проти 33%, для точності передач – 83 протиа 66%.

Зрозуміло, що Кравець, який виходить на заміну, має перевагу «свіжих ніг» порівняно з Вернером, що грає з перших хвилин. Але Кравцю необхідно віддати належне - поки що він виглядає ефективніше за німецьку надію.

У великій мірі завдяки наполегливості Артема у ці 73 хвилини, що українець перебував на полі, «Штутгарт» виграв у суперників з рахунком 5:1. У кожному матчі після виходу Кравця на заміну швабам вдавалося забити хоча б один гол у ворота суперників. Для того, щоб змусити тренера швабів Крамни давати більше ігрового часу Кравцю, необхідно продовжити діяти в такому ж дусі.

Головне, щоб сам Артем не заспокоївся та не втратив впевненості. Кредит довіри найбільш перспективного гравця «Штутгарта» Вернера значно більший. Вимоги до легіонерів у чемпіонатах топ-п’ятірки дуже високі. Ніхто не буде зважати на те, що пару турів тому форварду не вистачило лише трохи голосів уболівальників, щоб стати кращим гравцем туру в Бундеслізі. Тренери, партнери по команді, преса вимагають такої якості гри, яку показав Кравець у матчі з «Айнтрахтом», у кожному турі.

Про такий пресинг може розповісти трохи досвідченіший у легіонерських справах колега по збірній України Євген Коноплянка, від якого чекають в Севільї яскравого футболу в кожному матчі. Після чемпіонату України такі вимоги є незвичними. З іншого боку, тиск не дозволяє спортсменам заспокоїтися.

Артем Кравець прийняв досить сміливе рішення змінити команду учасницю плей-офф Ліги чемпіонів на німецький «Штутгарт», який бореться за право залишитися в Бундеслізі. При цьому гравець сам вирішив покинути «зону комфорту» та випробувати себе в нових умовах.

Не варто стверджувати, що Кравець «втік» до Німеччини від конкуренції з боку Мораєса та Теодорчика. По-перше, у «Штутгарті» підбір конкурентів в особі Вернера, Харніка та Гінщека не поступається київському. По-друге, напруга боротьби в Бундеслізі значно вища за Лігу Парі-матч.

Кравцем керували інші мотиви – бажання зростати. Артем зробив свідомий крок, який повинен забезпечити підйом кар’єри гравця на новий рівень.

Кравцю пощастило опинитися в команді, яка набрала шалений хід: «Штутгарт» здобув п’ять перемог поспіль у чемпіонаті. Така серія дозволила швабам не тільки вийти із «зони вильоту», а вже починати мріяти про вихід у єврокубки: від шостого місця, що дає право грати в Лізі Європи, відділяє шість очок.

Сподіваюсь, що форварду вдасться утримати взятий темп та стати важливою фігурою в грі клубу. Впевнений, що інтелекту Артема вистачить, щоб пристосуватися до нових умов. З часом Кравець повинен стати більш розкутим, додати в «спортивному нахабстві». Від такого ходу речей виграють всі. Збірна Україна отримає нападника високого класу перед матчами Євро-2016, а сам Артем буде мати достатньо варіантів для продовження кар’єри, можливо навіть, що «Штутгарт» вже не буде найперспективнішим. Керівництво «Динамо» також буде мати приємний вибір – підсилити форвардом, що збагатився досвідом, склад команди на наступний сезон або отримати гарну компенсацію за перехід гравця до зарубіжного клубу.