«Дніпро» може перетворитися у провінційну футбольну секцію, а Маркевич піде у «Шахтар»?

Футбол України 15 Лютого, 16:15 302
«Дніпро» може перетворитися у провінційну футбольну секцію, а Маркевич піде у «Шахтар»?
Через борги та складну ситуацію всередині «Дніпра», тієї команди, якою пишався Дніпропетровськ і вся Україна, може не стати.

Кореспондент 056.ua розібрався в можливих причинах загибелі «Дніпра».

«А я грошики люблю...»

Як повідомляють джерела в клубі, Коломойський спочатку відмовився виплачувати борги по зарплаті перед гравцями і колишнім тренером команди Рамосом.

«Я не буду платити, чого б «Дніпру» це не коштувало», - сказав Ігор Валерійович представникам УЄФА, обуреним несплатою. Останні в свою чергу пригрозили команді серйозними санкціями. Тому дніпропетровський клуб в найближчому майбутньому чекає виключення з єврокубків і маса нових судових позовів.

Офіційних паперів від УЄФА ще немає, але, як стало відомо, в клубі вже знають, що покарання неминуче.

На сьогодні гравцям виплатили половину боргу в доларах за курсом 15 грн за 1 долар. Неважко здогадатися, що футболісти навряд чи захочуть продовжувати контракт при такому розкладі.

Молодим у нас дорога... В інші клуби

Для талановитих українських футболістів, на кшталт Коноплянки, «Дніпро» - всього лише стартовий майданчик. Наші футболісти готові при будь-якій зручній можливості переходити в закордонні клуби, щоб розвиватися. Прикладом тому служить недавній перехід Бойка в «Бешикташ».

Для закордонних футболістів «Дніпро» - це місце, де можна перекантуватися, поки не трапиться більш вигідний контракт. Якщо порівняти склад команди сьогодні та рік тому, розумієш, що це твердження має право на життя.

Інтриги проти короля

Коли «король» не шанує підданих належною їм грошовою винагородою, починаються чвари. Сьогодні така ситуація і в «Дніпрі». Яку зарплату хто отримає незрозуміло, тому і відносини в команді досить напружені.

Чого вартий тільки конфлікт Маркевича з Безусом. Безуса звинувачували в бездарності більше року, погрожували розірвати з ним контракт, але... У нинішніх умовах Безус вельми непоганий гравець для «Дніпра». Після скандалу з боргами по зарплаті купити нормальних футболістів буде непросто.

Покинути «Дніпро», крім талановитих футболістів, може і головний тренер. Про це Маркевич неодноразово заявляв ЗМІ. Для нього вже є місце в «Шахтарі».

Тренер «Шахтаря», швидше за все, покине клуб влітку. Відомий футбольний оглядач Ігор Яслік пропонує вже зараз замислитися над його наступником. Найпростіший варіант - Мирон Маркевич. Його козирі очевидні - вражаюче досьє з серйозними єврокубковими успіхами, збіг стосовно атакуючої ігрової філософії, побудованої на контролі м'яча і коротких передачах, вміння працювати з латиноамериканцями та знання їхнього менталітету. А головне - жага трофеїв, яких у Маркевича немає. Тренер уже не раз повторював, що хоче перемагати, тому і обурений ситуацією в «Дніпрі» - в свої 64 він не готовий розмінюватися на дрібниці та займатися роботою на перспективу. У новому «Шахтарі» йому теж доведеться будувати все з нуля при обмежених ресурсах, але масштаби все одно набагато більші, що дозволить вирішувати максимальні завдання.