«Наші за кордоном»

Динамо Київ 15 Лютого, 20:44 717
«Наші за кордоном» | 19-27
Неймовірний удар Євгена Селіна, дебютний гол Юнеса Беланда, Коноплянка у фіналі Кубку Іспанії. Все це, а також новини про українських футболістів, у нашому огляді.

Сайт 1927.kiev.ua підготував для вас огляд виступів українських гравців за кордоном, а також орендованих гравців «Динамо», які грають за межами України.

Євген Коноплянка («Севілья»)

Для «Севільї» в цілому, а також для Коноплянки окремо цей тиждень вийшов досить вдалим. Спочатку була нічия 2-2 в матчі проти «Сельти», яка дозволила команді Емері вийти до фіналу Кубка, а сам Женя забив гол під завісу зустрічі і зрівняв рахунок. Перша гра на Рамон Санчес Пісхуан закінчилась перемогою «Севільї» 4-0, так що інтриги особливої не було, але було приємно вкотре бачити гол нашого співвітчизника, та й для Євгена такий гол точно корисним буде, зайва впевненість йому дуже потрібна зараз.

У Прімері Коноплянка провів не найкращий свій матч, але команда без проблем переграла «Лас-Пальмас» 2-0. Українець вийшов з перших хвилин, але був замінений на 66-й хвилині. Що цікаво, «Севілья» забила обидва голи вже тоді, коли Коно вже відпочивав. Наразі «Севілья» займає п’яте місце, а відставання від «Барселони» - аж 17 балів. Наступний матч команда Коноплянки проведе проти «Райо Вальєкано» 21 лютого.

Артем Кравець («Штутгарт»)

Гравець «Динамо» Київ, який нині виступає за «Штутгарт», встиг взяти участь у двох матчах цього тижня. Кубковий матч проти «Боруссії» Дортмунд вийшов дуже невдалим, шваби провалили ту гру, програвши 1:3. Кравець провів всі 90 хвилин на полі та отримав найнижчу оцінку від журналістів Кікера. А ось на вихідних «Штутгарт» переміг міцну «Герту», а Кравець вийшов на заміну на останні 15 хвилин, за які не зміг нічого створити цікавого, хоча був дуже активний.

Завдяки черговій перемозі «Штутгарт» піднявся на десяту сходинку, а до зони Ліги чемпіонів всього шість балів, так що у швабів ще є шанси поборотися за путівку до Європи. Наступний матч буде дуже цікавим, адже «Штутгарт» зіграє з «Шальке», а дуель Кравця і Беланда стане дуже цікавою для фанатів «Динамо».

Денис Олійник («Вітесс»)

Денис провів непоганий матч проти «Херенвена» і завдяки його точному удачу в середині першого тайму «Вітесс» відкрив рахунок. Після цього «Вітесс» дуже вміло зіграв по рахунку, а дірки в захисті «Херенвена» дозволили «Вітессу» забити ще двічі, а перемога 3-0 підняла команду Олійника до зони Ліги Європи.

Наступний матч «Вітесс» зіграє проти «Графсхапа», який є аутсайдером чемпіонату Нідерландів, так що у «Вітесса» відмінний шанс закріпити свої позиції в турнірній таблиці.

Руслан Малиновський («Генк»)

Знаючи талант та можливості Руслана, всі чекають від нього дуже яскравої гри, тим паче в досить таки посередньому чемпіонаті Бельгії. Вже після першої гри він був у збірній тижня, а ось потім його стала менш яскравою. Ось і в останній грі Руслан зіграв далеко не ідеальний матч, але команда виграла 6-0, а Руслана було замінено у другому таймі за рахунку 5-0. Голів та передач від Малиновського у тому матчі не було.

«Генк» йде на п’ятій сходинці, наступний матч буде проти «Остенде», а цей клуб має перевагу над «Генком» у таблиці лише в два пункти, так що перемога дозволить команді Малиновського відразу ж поліпшити свої справи в чемпіонаті.

Сергій Болбат («Локерен»)

Сергій Болбат зіграв майже весь матч проти «Хеверлі Левена», там відзначився жовтою карткою. Його було змінено відразу після вилучення захисника Одої, так що можна сказати, що зміна Болбата була вимушеною, а його гра виглядала досить пристойно, недаремно він досить міцно закріпився в основі команди. Ще один гравець, який має відношення до українського футболу, записав до свого активу результативну передачу - йде мова про Жажу, що грав не один сезон у «Металісті».

Наразі «Локерен йде лише на 12 сходинці, а наступний матч проведе саме проти «Генка» Руслана Малиновського.

Олександр Воловик («Левен»)

Воловик зіграв набагато гірше, аніж Болбат, у їхньому матчі. Олександр також отримав жовту картку, а ще запам’ятався цілим рядом помилок у захисті. Будемо сподіватись, що він швидше адаптується в команді та заграє на своєму найкращому рівні.

Ну а поки його «Левен» йде на передостанньому місці, а до зони вильоту всього два пункти, а значить, боротьба за елітний дивізіон буде дуже гарячою. До речі, наступний матч буде саме проти аутсайдера, так що у разу перемоги Воловик і компанія зможуть мати великий запас перед останнімі трьома турами.

Василь Прийма («Фрозіноне»)

Не так давно Василь Прийма перейшов до «Фрозіноне», але і тут йому не дають грати. Так, він пропустив десь тиждень через травму, але якщо він навіть на заміну не виходить у складі аутсайдера Серії А, то мабуть колишній гравець «Металургу» зараз у поганій формі. Сподіваємось, що Прийма ще побореться за місце у складі.

«Фрозіноне» йде поки в зоні вильоту, а наступний матч команда Прийми зіграє проти «Лаціо».

Денис Бойко («Бешикташ»)

Мабуть, найбільшим розчарування стала гра Дениса Бойка. Так, його можна захищати і казати, що він ще не адаптувався, але це вже не «Дніпро», де за помилки його не посадять на лавку, тому що ставити нікого. Туреччина хоч і не топ-країна у футбольному сенсі, але таку гру йому пробачати не будуть постійно. Денис зіграв проти «Коньяспора» у кубку Туреччини, і «Бешикташ» програв 1:2. Денис відстояв досить погано, пропустив гол зі штрафного у свій кут, а також помилився на виході під час кутового, не влучивши кулаком по м’ячу.

В чемпіонаті вже Бойко не грав. Віримо в нашого талановитого голкіпера, всі ми прекрасно знаємо його можливості і чекаємо його появу в наступному турі.

На цьому тижні «Бешикташ» зіграє два матчі. Спочатку 17 числа проти «Мерсіна», а 22 - проти «Генчлербірліі». Обидві команди йдуть у нижній частині таблиці, так що «Бешикташ» може сподіватись на шість баллів. Ну а поки команда Бойка йде на другій позиції, відстаючи на чотири пункти від «Фенербахче», маючи при цьому дві гри в запасі.

Владислав Кулач («Ексішехірспор»)

Владислав Кулач відсидів усі 90 хвилин, а його «Ексішехірспор» переміг 3-2 «Антальяспор», однак це не допогло йому покинути останнє місце. Також поряд з Кулачем у запасі сидів Торніке Окріашвілі, що віддав багато років «Іллічівцю».

Євген Селін («Платаніас»)

Головною зіркою цього тижня серед українців є Женя Селін. Захисник грецького «Платаніаса» забив, мабуть, гол туру як мінімум, вистріливши з-за меж штрафного з такою силою, що ледь не зламав поперечину, а гол вийшов дуже ефектним. «Платаніас» перемів на виїзді 2-0, а Селін провів прекрасний матч у захисті, так що можна сміливо вважати, що український захисник зіграв ледь не кращий матч за часи, які він провів у Греції. Віримо, що він буде лише прогресувати, в «Динамо» повернеться у відмінній формі і ще допоможе киянам у майбутньому.

Андрій Цуріков («Левадіакос)

Цуріков просидів усі 90 хвилин, а його команда програла 2-0 «Панетолікосу», і ця поразка опустила «Левадіакос» на 12 сходинку. У наступному матчі команда Цурікова буде грати проти найгіршої команди Суперліги «Каллоні», і вже там чекаємо появу Цурікова і перемогу його клубу.

Кирило Ковальчук ( «Каршияка»)

Ковальчук зараз виступає за аутсайдера Першої ліги Туреччини і на момент написаня цієї статі його «Каршияка» грає проти «Болуспора». Кирило вийшов у старті. Нагадаю, що його команда йде у зоні вильоту, але до рятівного місця лише три пункти. Дуже сподіваємось, що наш досвідчений гравець добре себе проявить та допоможе команді уникнути вильоту.

Олександр Надь («Гонвед»)

Олександр Надь провів непоганий матч, але все ж пропустив один гол від «Халадаш», який, на жаль, і став єдиним у матчі. Також наш голкіпер відзначився жовтою карткою. «Гонвед» після програшу займає восьме місце і особливо ні на що у цьому сезоні не претендує.

Дмитро Льопа та В’ячеслав Чурко («Академія Пушкаша»)

Обидва наші гравці вийшли у стартовому складі на останній матч і допомогли «Академії Пушкаша» здолати «Діошдйорі» 1-0. Дмитро зіграв усі 90 хвилин та відзначився жовтою карткою, а ось Чурко був замінений у середині другого тайму.

«Академія Пушкаша» бореться за виживання, випереджаючи «Вашаш» лише на три пункти. Боротьба обіцяє бути досить цікавою, аде за «Вашаш» грає ще один наш талановитий гравець, про якого напишемо далі.

Євген Павлов («Вашаш»)

Євген Павлов міцно закріпився у складі «Вашаша» і показує досить пристойний футбол. Так, в останньому турі його команда програла «Дебрецену», але Женя зіграв усі 90 хвилин і на фоні гранда чемпіонату Угорщини він виглядав досить непогано, шкода, що забити не зміг.

«Вашаш» йде на передостанньому місці і буде відчайдушно боротися з «Академією Пушкаша» за виживання.

Віталій Балашов («Вісла)

Балашов дубютував на вихідних у складі «Вісли», але його команда програла 1-0 «Шленску». Віталій зіграв усі 90 хвилин, але чимось серйозним не відзначився.

Вісла йде на дні турнірної таблиці, займаючи лише 14 сходинку, а шість поспіль поразок у чемпіонаті Польщі оптимізму точно не додають ні фанатам, ні гравцям команди.

Андрес Ескобар ( «Мільйонарос»)

Андрес Ескобар нарешті зіграв за свій «Мільйонарос», його випустили на 72-й хвилині, а клуб зіграв 1-1 з «Депортіво Пасто». Це перша поява Ескобара у чемпіонаті Колумбії, хоча зіграно лише три тури, так що свій шанс він ще точно отримає.

Діємерсі Мбокані («Норвіч»)

Мбокані після того, як забив відмінний гол «Ліверпулю» декілька турів тому, зараз став грати значно менше. Ось і в останньому турі головний тренер «Норвіча» випустив Мбокані лише на шість хвилин, а «Норвіч» зіграв 2-2 з «Вест Хемом».

Наступний тур в Англії буде зіграно аж 27 лютого, і тоді «Норвіч» буде намагатися відібрати очки у магічного «Лестера», ну а поки команда Мбокані йде на межі зони вильоту.

Юнес Беланда («Шальке»)

Ну і приємно закінчити наш огляд гарною новиною з Німеччини, адже там Юнес Беланда забив свій дебютний гол за «Шальке». Так, це не допомогло гірникам взяти очки у матчі з «Майнцом», але варто порадіти особисто за мароканця, який за кобальтових заграв досить непогано, і можливо, ще й за «Динамо» у майбутньому буде показувати той рівень гри, який він демонстрував за часів виступу у «Монпельє», коли ставав кращим гравцем Ліги 1.