«Динамо»-1997. Тренерський шлях. Частина 1

Динамо Київ 17 Лютого, 07:27 3394
«Динамо»-1997. Тренерський шлях. Частина 1 | 19-27 Фото: dynamo-k-equip.narod.ru
До вашої уваги перший випуск про тренерські досягнення гравців, які грали в третій, останній команді-«зірці» Великого Валерія Лобановського.

Як відомо, Лобановський не робив у київському «Динамо» команду-«зірок», він робив – команду-«зірку». У 1996 році, вже у Незалежну Україну він прилетів заради того, аби знову очолити свою рідну команду, щоб сформувати свій третій «золотий» склад.

Після смерті Валерія Васильовича багато хто стверджував, що тренерський штаб київського «Динамо» працює за допомогою «записок Лобановського». Скоріш за все так воно і було. Однак, у використанні підходу, методики, виховання футболістів Лобановського, преса бачила тренерську роботу і тих виконавців, які були в останній команді-«зірці».

В’ячеслав Кернозенко

Після завершення кар’єри гравця разом із завершенням свого контракту з дніпропетровським «Дніпром» 1 січня 2010 року, майже одразу перейшов на тренерську роботу. Тренував молодих футболістів в Академії київського «Динамо», працював тренером воротарів у казахстанському клубі «Восток». У 2012 році був призначений асистентом тренера воротарів у ФК «Севастополь». З 2014 року працює в «Дніпрі». Тренує воротарів U-19.

Микола Волосянко

У сезоні 1997/1998 Валерій Лобановський почав потрохи підпускати до роботи з першою командою талановитого захисника, випускав здебільшого на заміни, як, наприклад, у матчах з «Барселоною». Однак, сезон 1998/1999 почав вже у складі маріупольського «Металурга».

Після завершення кар’єри гравця у 2005 році, почав працювати у тренерських штабах. Мав досвід роботи з донецьким «Металургом», «Борисфеном», ФК «Княжа». У період з 2009 по 2011 рік працював в Академії київського «Арсеналу», після якого очолив ФК «Буча-2» з першого дивізіону чемпіонату Київської області.

У 2012 році серце захисника зупинилось… Вічна пам’ять!

Сергій Шматоваленко

Вихованець одеського футболу переїхав у Київ за рік до пам’ятного чемпіонату Європи 1998 року. Ледь не єдиний, хто продовжував свої виступи у складі молодої команди Лобановського ще з часів другої команди-«зірки». Але у 2000 році завершив кар’єру гравця і почав тренувати.

Як і багато хто з гравців «Динамо», Сергій Сергійович працював і продовжує це робити, у структурі київського клубу. Однак, до того були тренерські посади у ФК «Закарпаття» та в юнацькій збірній України. Наразі працює в «Динамо» U-21.

Сергій Беженар

Одна з ключових особистостей того складу, яка, на жаль, недовго пограла у «Динамо» періоду Лобановського та Незалежності. Лише 1 сезон, після якого були і полтавська «Ворскла», і столичний ЦСКА, мандрівки закордон. Завершилось все у івано-франківському «Факелі» у 2004 році.

У період з 2007 по 2008 роки працював з Олександром Гайдашем у «Кримтеплиці» та «Фенікс-Іллічівці».

Наразі очолює «Динамо» Київ U-16.

Володимир Маковський

За 6 років, які білорус віддав «Динамо», провів лише 14 матчів за першу команду, і забив 4 голи. Однак, більше їздив по орендам, ніж грав у футболці столичного клубу.

Після завершення кар’єри гравця, увійшов до тренерського штабу білоруського клубу «Городея». Після одного року роботи, почав тренувати інший білоруський клуб першої ліги – «Іслоч».

Володимир Ковалюк

Ще один захисник того зіркового складу київського «Динамо», який використовувався у системі ротації. У «Динамо» Лобановського провів лише 1 рік, а сезон 1998/1999 почав у донецькому «Шахтарі».

У 2012 році був призначений головним тренером бурштинського «Енегретика», але незабаром був відправлений у відставку.

Олег Лужний

Після свого від’їзду в Британію у 1999 році, Лужний встиг пограти ще 6 років. Причому, останнім клубом Олега була латвійська «Вента», де він був у ролі граючого тренера. Але, через фінансову ситуацію клуб розформували, Лужний повернувся до «Динамо», де входив до тренерського штабу різних тренерів з травня 2006 року по 2012 рік. За цей період він двічі виконував обов’язки головного тренера киян. Багато вболівальників хотіли аби саме він очолив клуб у 2010 році, а не Юрій Сьомін. Проте…

Після завершення сезону 2011/2012, Олега Романовича запросили очолити сімферопольську «Таврію». І знову незрозуміла ситуація у команді, заборона на трансфери. Як наслідок, по завершенню сезону Лужний покинув Крим.

Взимку 2016 року стало відомо, що з весни поточного року Олег Лужний очолить львівські «Карпати».

Сергій Федорів

Розкрити весь свій потенціал цьому захисникові завадили травми, які докучали Сергію весь час. Після сезону 2009 року він вирішив повісити бутси на цвях, однак у 2010 році, після того як увійшов до тренерського штабу кіровоградської «Зірки», його прізвище з’явилось у заявці команди на сезон. Проте жодного матчу він не відіграв. По завершенню сезону пішов у відставку.

Наразі працює у штабі київського «Динамо».

Олександр Головко

Капітан та лідер захисту тогочасного «Динамо» Олександр Головко отримав професію «Тренер з футболу та вчитель фізкультури» у 2000 році. Після завершення ігрової кар’єри увійшов до тренерського штабу юнацької збірної України. У 2009 році Головко-тренер, разом із Юрієм Калітвінцевим, виграв Юнацький чемпіонат Європи.

Після 9 років роботи з юнаками, підписав контракт з ФФУ і очолив молодіжну збірну України.

Віталій Косовський

Невеликий, швидкий, моторний Віталій Косовський встиг пограти за «Динамо» 9 років, однак останні 2 роки майже не грав через травми. У 2004 році повісив бутси на цвях.

Починав тренерську кар’єру як скаут у столичних «Оболоні» та «Динамо».У 2012 року увійшов до тренерського штабу юніорської команди «Динамо», через 2 роки претендував на роль старшого тренера «Динамо»-2, але продовжив роботу з гравцями до 17 років.

Далі буде...

Олександр Ушаков