Олег Таран: «У порівнянні з динамівцями «Манчестер Сіті» знаходиться в неймовірному ігровому тонусі»

Динамо Київ 19 Лютого, 17:34 740
Олег Таран: «У порівнянні з динамівцями «Манчестер Сіті» знаходиться в неймовірному ігровому тонусі»
Екс-нападник «Динамо», відомий тренер і чвертьфіналіст Кубка чемпіонів у складі «Дніпра» Олег Таран про майбутній матч київського «Динамо» з «Манчестер Сіті»:

- У чому бачите козир «Динамо»? Може, вдасться здивувати гранда Прем'єр-ліги пресингом?

- Не думаю, що цей номер пройде. Загальнокомандний клас у суперника вище. Втім, на одну-дві гри реально зібратися, проявити характер, амбіції, а також командний дух і взаємодію. Все в комплексі може дати позитивний результат. Сподіваюся, динамівці добре підготувалися під час зарубіжних зборів, адже умови роботи у міжсезонні нині відмінні. Не порівняти з тими, які були 25-30 років тому, коли я грав.

- Олег Анатолійович, відчуваєте, що Київ чекає неординарна подія у вигляді плей-оф Ліги чемпіонів?

- Це одне з найголовніших подій в історії «Динамо» і всього українського футболу за останній час. Динамівці - великі молодці, що пробилися в плей-оф з непростої групи, і дуже чудово, що гра проти «Сіті» пройде з глядачами на трибунах.

- На чию користь свідчать передматчеві розклади? Динамівці не вдарять в бруд обличчям?

- Ви правильно сказали: «Не вдарити в бруд обличчям». На даному етапі кілька факторів говорять не на користь команди Сергія Реброва. Велике значення має відсутність офіційних матчів киян при підготовці до Ліги чемпіонів, а також кадрові втрати (Мораес травмувався, Сидорчук тільки з лютого почав займатися в загальній групі). Майже на два місяці випав із тренувального процесу команди і Андрій Ярмоленко, ключовий гравець у складі «Динамо», бо виконує на полі творчу функцію.

- Не вірите, що Ярмоленко встигне набрати кондиції до матчу на «Олімпійському»?

- Ні, я допускаю, що Андрій зможе зіграти, але якою ціною! Без належного фундаменту підготовки і з певним дискомфортом на поле можна ж і рецидив травми отримати.

- Ви перебільшуєте...

- Я знаю, про що говорю, бо сам неодноразово опинявся в подібній ситуації. Свого часу мені доводилося оперувати хрестоподібні зв'язки, меніск, заліковувати розрив задньої поверхні стегна, а тренери «Дніпра» форсували мій вихід на поле. Той же Володимир Ємець просив виходити на одній нозі, мовляв, ти постій попереду, а біля тебе будуть два захисника ... Через такі епізоди я потім додатково лікувався до п'яти місяців. Вважаю, це непрофесійний підхід до футболіста. В першу чергу, треба цікавитися здоров'ям і самопочуттям гравця, з'ясувати, чи готовий він на 100 відсотків. Фізичний стан футболіста ще можна швидко відновити засобами сучасної фармакології, хоча це теж може вплинути на здоров'я. Так що дуже важливо знати, чи готовий Ярмоленко повністю, щоб не втратити лідера на більш тривалий період. Зіграти раз на зборах - це одне, а відчути свої сили в офіційній грі - інше. На жаль, в порівнянні з динамівцями «Манчестер Сіті» знаходиться в неймовірному ігровому тонусі - це теж треба враховувати, - передає слова Олега Тарана видання «Команда» .