Допомогти просто - варто лише захотіти, або як допомагає футбольна спільнота бійцям АТО

Динамо Київ 19 Лютого, 19:59 1274
Допомогти просто - варто лише захотіти, або як допомагає футбольна спільнота бійцям АТО | 19-27
З квітня 2014 року весь світ спостерігає за збройним конфліктом на сході України. Хтось просто спостерігає, а хтось допомагає бійцям АТО, сім'ям постраждалим, в тому числі і дітям.

Футбольна спільнота також бере участь у допомозі. Від сходу до заходу, від півночі до півдня - мало хто залишається байдужим до ситуації, що склалася. Не залишилися осторонь і українські футболісти. Згадаймо, як це було:

У березні минулого року гравці збірної України Руслан Ротань, Артем Федецький, Анатолій Тимощук, Андрій П’ятов, Євген Хачеріді та Микита Бурда, а також тренер воротарів Юрій Сивуха були делеговані в лікарню, щоб висловити слова подяки нашим героям. Відвідати київський шпиталь планували й інші футболісти, але лікарі пояснили, що в госпіталі досить невеликі палати і вузькі коридори, тому довелося зменшити коло представників «синьо-жовтої» команди. Приїхавши гравці поспілкувалися з пораненими бійцями, знайшли слова підтримки, тим самим піднявши дух поранених. Діти подарували кожному солдату набори сувенірів - ігрові футболки, шарфи, вимпели збірної. А Руслан Ротань запросив всіх хлопців на матчі збірної України і дніпропетровського «Дніпра», зазначивши, що це мінімальне, що можуть зробити гравці для героїв, які віддають свої життя заради блага країни. Також солдати побажали вдачі футболістам в іграх Євро-2016.


Фото: ffu.org.ua

У липні того ж року гравці «Дніпра» Роман Зозуля і Артем Федецький, разом з головним тренером команди Мироном Маркевичем побували в зоні АТО. Футболісти і тренер привезли питну воду, предмети гігієни, їжу, цигарки. Також солдати отримали в подарунок футбольну атрибутику: ігрові футболки гравців збірної України Зозулі та Федецького, вимпели і шарфи національної української команди і «Дніпра». Дніпряни разом з тренером відвідали Донецький прикордонний загін в Маріуполі, після чого побували недалеко від лінії зіткнення - в селах Зоря, Сартана, Гнутове. Також візитери зупинялися на блок-постах, де несуть службу українські військові. «Хлопці виконують свій обов'язок перед країною і захищають всіх нас і наші цінності. Обов'язок кожного українця - допомогти воїнам нести цю службу, підтримати всім необхідним, висловити свою повагу і подяку за їх відданість і самопожертву заради нації», - стверджує Маркевич. А наприкінці року головний тренер «Дніпра» Мирон Маркевич взяв участь в благодійному аукціоні «Від мене - бійцям», який стартував в Facebook. Український наставник передав в якості лотів офіційний м'яч Ліги Європи (стартова ціна 2000 грн) і ігрову футболку Романа Зозулі з автографами всіх футболістів дніпропетровського клубу (стартова ціна 1000 грн). Також можна відзначити активні дії гравців київського «Динамо», які допомагають як матеріально, так і психологічно. Так, футболка Андрія Ярмоленко була продана на аукціоні Романа Зозулі «Народна армія» за 3 тис. доларів. Фонд Романа Зозулі є одним з наймасштабних в Україні, за допомогою якого неодноразово були організовані концерти, заходи для бійців і їхніх сімей, а його представники були учасниками міжнародних волонтерських конференцій, результатом яких була гуманітарна допомога для учасників військових дій.


Фото: football.sport.ua

Брат за брата, один за одного

Що стосується допомоги з боку уболівальників, то одним з масових волонтерських рухів можна назвати об'єднання «Динамо» Київ, фанами якого був створений благодійний аукціон. Детальніше про проект розповіла один з керівників проекту Марина Смовженко:

- Ми довго думали, як і чим можна допомогти хлопцям в Києві. Восени 2014 роки ми з власної ініціативи вирішили відвідати національний військовий госпіталь в Києві, після чого було прийнято рішення створити благодійний аукціон, гроші з якого будуть йти на допомогу пораненим бійцям і на передову. Зараз аукціону вже пішов другий рік, і за перший рік свого існування ми зібрали і допомогли на суму понад 40 тис. грн. Всі зібрані гроші йшли на закупівлю продуктів харчування, речей, медикаментів пораненим бійцям в госпіталь. Так само ми підтримуємо зв'язок з хлопцями, які зараз знаходяться на передовій і за можливості намагаємося допомагати по-максимуму, якщо вони в чомусь потребують. У нас є кілька видів допомоги:

- основне це викуп лотів - усі гроші йдуть на потреби бійців і їхніх родин;

- передача речей для аукціону: все що пов'язано з футболом і з «Динамо» Київ: стікери, рози, футболки, значки, програмки, книги і багато іншого. Всі речі будуть виставлені на продаж;

- перерахування грошових коштів, які так само йдуть на благодійність;

- передача речей для бійців і їхніх родин, для дітей в дитячі будинки. Сьогодні ми намагаємося відгукнутися кожному, кому потрібна допомога. Активно збираємо дитячі речі та іграшки для дитячих будинків, допомагаємо на передовій (вже з початку цього року було відправлено 2 посилки з медикаментами і продуктами, формою і розвантаженням).

- Які плани на майбутнє у проекті?

- Сподіваємося, що в майбутньому ми зможемо ще багатьом допомогти і зробити хоч трішечки щасливішими людей в цей «сірий» для України час. Як було колись сказано: є гроші - допомагай матеріально, немає можливості зробити це фінансово - вийди на дорогу з чаєм і пригости перехожого солдата який добирається додому, напиши листа і відправ на передову. (До речі, хлопці дуже люблять і дуже радіють кожному листу, малюнку, кожній підтримці). Допомогти просто - варто лише захотіти!

- Чи стикаєтеся з якимись труднощами в процесі роботи аукціону?

- Складно сказати. Вірніше, складно пригадати. Труднощі, напевно, була це вперше зайти в палату до хлопців. Коли не знаєш що сказати, що зробити, а сльози прям на очі, і не хочеться ж перед ними плакати, не можна. Але з часом при спілкуванні з хлопцями ти не помічаєш ніяких фізичних порушень. Знаю багатьох хлопців для яких відсутність частини тіла не стало перешкодою ні для мирного життя ні для того що б назад повернутися в АТО.

- Чи активно розвинений волонтерський рух в Україні на даний момент?

- Дуже активно. У кожному великому чи маленькому місті України, де є ультрас, проводяться подібні аукціони. Хлопці дуже стараються, передають гроші безпосередньо волонтерам для закупівлі всього необхідного або роблять це самі. Так само існує безліч волонтерів-одинаків, які не реєструють ніякі фонди і організації, а просто збирають машини і їдуть до хлопців на передову, хоча, це шалено складно. Складно не тільки зібрати машину в плані речей, продовольства, а й сама дорога. Вона не завжди безпечна. Є ще багато організацій, які користуються ситуацією і збирають «на потреби», а гроші в результаті йдуть в кишеню.

Таким чином, футбольна спільнота України бере активну участь у допомозі постраждалим АТО. У цій справі можна відзначити з упевненістю, що подібні ситуації об'єднують тисячі людей.

Ельзара Джапарова