1. В «Манчестер Сіті» навічно вилучено з обігу 23-ий номер. Саме під цим номером за «городян» виступав Марк-Вів'єн Фое.
Камерунський футболіст помер від серцевого нападу під час півфіналу Кубка конфедерацій (26 червня 2003 року), у якому збірна Камеруну проводила матч зі збірною Колумбії (1:0).
2. За «Манчестер Сіті» вболіває чимало зірок спорту та шоу бізнесу.
Серед них англійський професійний гравець в снукер Найджел Бонд, гітарист і автор пісень рок-групи «The Cult» Біллі Даффі, комік Джейсон Манфорд, регбіст Уїлл Грінвуд, актор Джекі Чан, боксер Ріккі Хаттон, колишній крикетист Боб Вілліс, менеджер і письменник Нік Лісон, клавішник і композитор рок-групи «Yes» Рік Уейкман, комік Едді Ладж, актор театру і кіно Тімоті Далтон, шотландська модель і телеведуча Наталі Пайк.
3. Одними з найпалкіших прихильників «городян» є вокаліст і гітарист відомої рок-групи «Oasis» Ліам та Ноель Галлахери.
Ноель Галлахер одного разу заявив:
«Я готовий співпрацювати з будь-ким, головне звіряйте розклад футбольних ігор «Ман Сіті».
4. Цікавий випадок трапився у 2011 році із захисником «Манчестер Сіті» Коло Туре.
У лютому 2011 року допінг-тест івуарійського футболіста дав позитивний результат, але гравця дискваліфікували лише на 6 місяців. Чому так мало? Туре запевнив дисциплнарний комітет FA, що випадково приймав таблетки своєї дружини для схуденння.
«Він хотів схуднути і тому прийняв таблетки своєї дружини. Думаю, ніякого наміру не було, це помилка, якої припустився футболіст, занадто стурбований своєю вагою», - прокоментував ситуацію Арсен Венгер.
5. Футбольний клуб «Манчестер Сіті» заснувала жінка.
Анна Коннелл була дочкою священика, вона шукала засіб поліпшення душевного стану суспільства і тому в листопаді 1880 року дівчина разом з Бруксом Уільямом Бістоу й Томасом Гудбєером створила футбольну команду Церкви Святого Марка під назвою «Сент Маркс (Вест Гортон)», який в 1894 році було перейменовано на «Манчестер Сіті».
6. «Манчестер Сіті» доволі часто називають «Блакитним Місяцем». Чому ж таке прізвисько?
Як вже зазначалось вище, в 1894 році клуб отримав нинішню назву і, швидше за все, саме тоді почав грати у футболках небесно-блакитного кольору. Так вони отримали своє перше прізвисько «Blues».
Прізвисько «Блакитний Місяць» («Голубая Луна» російською мовою, «Blue Moon» англійською мовою) з'явилося в 80-их роках двадцятого століття. Саме в тих роках вболівальники «міщан» почали співати на трибунах пісню під назвою «Blue Moon». Композиція була написана у 1934 році американським композитором Річардом Роджерсом на слова Лоренца Харта. Саме ця пісня виявилася близька уболівальникам «Ман Сіті», тому як прекрасно відображає саму суть вболівання за цей клуб.
7. На гербі клубу виведено латинський вислів «Superbia In Prоelia», яке українською мовою звучить як «Перевага в боротьбі».
8. Гравці «Манчестер Сіті» у лютому 2013 року зняли власний ролик «Harlem Shake».
Суть танцю полягає в тому, що в перші 14 секунд ролика танцює одна людина в головному уборі (зазвичай шоломі або масці), тим часом інші люди зайняті рутинною роботою, після чого всі люди в костюмах (або без) танцюють чи роблять хаотичні рухи, приймаючи незвичайні пози.
Підготувала Дарина Маневич
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!