​Чемпіонат України — «лідер» по «дивних» матчах

Футбол України 21 Лютого, 12:57 396
​Чемпіонат України — «лідер» по «дивних» матчах
Міжнародна організація ESSA, яка займається виявленням договірних матчів по всьому світу, опублікувала на своєму сайті звіт за четвертий квартал 2015 року.

У документі наведено дані про кількість спортивних матчів, які викликали підозру у великих букмекерських конторах. У число можливих «договірняків» потрапили матчі, зіграні в останній чверті минулого року в Росії і країнах СНД, - інформує intelbet.ru.

Компанія ESSA є розробником унікальної платформи по виявленню «дивних» змагань. В єдиній базі організації відображаються дані відразу з декількох букмекерських контор, в тому числі, від світових лідерів William Hill, Bet365, Paddy Power, Bwin та інших. Якщо активність гравців на ставках в одній конторі стає підозрілою, ESSA порівнює дані від інших компаній. «Червона кнопка» спалахує, якщо підозрілі ставки робляться відразу у декількох букмекерів.

Звіт з 4-го кварталу 2015 року з'явився на сайті організації зовсім недавно. Всього в 2015 році система ESSA показала близько 100 підозрілих матчів по всьому світу. По кожному з цих матчів ведеться розслідування.

Тенденція по кварталах така: 24 підозрілі гри були виявлені в першому кварталі, 23 — у другому, 18 — в третьому і відразу 35 — у четвертому.

В останньому кварталі лідирує за всіма статистикам теніс. 24 тенісних матчі стануть предметом подальшого розслідування (69% від всіх можливих договірних поєдинків). Всього за рік вдалося виявити 73 підозрілі гри в тенісі. Як вже говорилося, один з 24 таких поєдинків 4-го кварталу був зіграний в Росії. «Лідерами» ж цього сумнівного рейтингу є Туреччина, Аргентина і Туніс — на території цих країн було проведено найбільшу кількість сумнівних тенісних матчів. Більш докладні дані організація не розголошує в інтересах слідства.

Друге місце в неприємному списку дістається спорту №1, футболу. У четвертому кварталі було зіграно 8 «дивних» матчів. Як і в тенісі, показник за цей відрізок часу перевищив дані за перші три квартали: 3 підозрілих матчі було проведено в першому кварталі, по 4 — у другому і третьому.

До речі, тут у число «лідерів» за кількістю «підозрюваних» поєдинків потрапила і Україна: за даними ESSA, особливої уваги заслуговують два футбольних матчі, проведених на її території.

Найбільш небезпечним з точки зору підозрілих матчів регіоном стала Європа — відразу 38 спортивних подій за рік потрапили в систему ESSA. На другому місці з показником 24 матчі розташовується Азія.