Емблема «Ман Сіті»: зірки нічого не означають

Світовий футбол 22 Лютого, 11:33 2866
Емблема «Ман Сіті»: зірки нічого не означають
Видання «Сегодня» розібрало емблему футбольного клубу «Манчестер Сіті» (Англія) - суперника київського «Динамо» по 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.

Автори перших клубних логотипів довго не морочилися, запозичивши кілька елементів з міської емблеми Манчестера. Наприклад, геральдичний щит з корабликом всередині майже один в один «змальований». В результаті ще в 1990-х клуб через суд позбавили права безкоштовно експлуатувати лого міста, і довелося малювати нову емблему. Нинішню носять з 1997-го, хоча багато фанатів хочуть повернути «круглий» варіант.

0014_city

«Ман Сіті» на 47 років старший від нашого «Динамо». Він був заснований ще в 1880 році при церкві Святого Марка в одному з найбідніших районів Манчестера - Вест Гортон, де пияцтво, мордобої і грабежі були звичайною справою. Звідти команда перекочувала в сусідній район Ардвік, а нинішню назву клуб отримав лише в 1894-му, до того був «Сент Марксом», «Гортоном» і «Ардвіком». Останні 122 року вивіска «Манчестер Сіті» незмінна.

Натхненні міською емблемою, розробники логотипів теж вирішили прикрасити його красивим написом на латині. У міста це «Concilio et Labore» - «мудрість та успіх», а у «городян» напис «Superbia in Praelia» перекладається як «гордість в бою». За ідеєю настільки гучний девіз повинен лякати суперників «МанСіті» - але тільки в тому випадку, якщо вони розуміють латину, а серед гравців таких негусто.

Логічно було б припустити, що зірки вгорі уособлюють кількість чемпіонських звань «городян». Але чемпіонами Англії вони ставали вже чотири рази (двічі - в останні п'ять сезонів), а зірок всього три. Все набагато простіше: зірки на емблемі носять суто декоративний характер і нічого не означають. До речі, недавно виникла необхідність знову підкоригувати лого, так як знову порушили в ньому авторські права, але обурилися фанати клубу, які вже завдали емблему «МанСіті» на тіло у вигляді татуювань. Щоб звести тату, треба мінімум 2 тис. фунтів, і в даний час в клубі намагаються знайти вихід з цієї ситуації.

Беркут є одним з головних символів міста Манчестер. Куди ж подітися? Довелося і його в клубні талісмани записувати. І на емблему поміщати, само собою. Цікаво, що англійські журналісти пожартували свого часу, що нинішнього коуча «городян» чилійця Мануеля Пеллегріні запросили в клуб ще й тому, що його великий гачкуватий ніс дуже нагадує дзьоб беркута.

До речі, вже відомо, що влітку 2016 роки клуб змінить емблему:

logonew